Скоромовки для поліпшення дикції

Для будь-якої людини, що прагне досягти   успіху   в життя, необхідною складовою є грамотна і коректна мова Для будь-якої людини, що прагне досягти успіху в життя, необхідною складовою є грамотна і коректна мова. Однак щоб справити враження красою своєї мови, недостатньо володіти багатим словниковим запасом і правильно розставляти наголоси в словах. Дуже важлива також і дикція, адже навіть найкрасивіший текст може справити негативне враження, якщо його вимовляє людина з вадами мовлення. Хороша дикція потрібна всім і завжди: при спілкуванні з людьми, при влаштуванні на роботу, при знайомстві з протилежною статтю.

Відмінний спосіб поліпшення дикції - проголошення вголос скоромовок. Вони допоможуть навчитися чітко вимовляти звуки, слова, позбутися від дефектів мовлення. Скоромовки - це народні твори, що збереглися до нашого часу.

Розподіл на скоромовки для дорослих і дітей є досить умовним. Різниця спостерігається лише в смисловому змісті, а ось в принципі їх складання серйозних відмінностей не так вже й багато. Скоромовки для малюків засновані на казках і носять розважальний характер, а ось важкі фрази для дорослих націлені більше на вдосконалення мовних особливостей.

Особливість скоромовок для поліпшення дикції полягає в тому, що вони складені за допомогою слів зі складною і сложносочетаемимі звуками. Ось деякі з них:

• Коси, коса, поки роса, роса геть - і ми додому.

• Ні серйозних перешкод для прогресу, крім непереборних перешкод, породжених прогресом. • Йшла Саша по шосе і смоктала сушку

• Їхав грека через річку, бачить грека - в річці рак. Сунув грека руку в річку, рак за руку греку - цап!

• Двірник двері два дні тримав, дерев'яний будинок тремтів. Вітер смикав в будинку двері, двірник думав - це звір.

• Зшитий ковпак не по-колпаковскі; треба ковпак переколпаковать, перевиколпаковать.

• На дворі трава, на траві дрова; Не рубай дрова на траві двору.

• У села чи села лисиця, у узлісся чи лісу.

• Перепис переписала тричі переписані результати перепису.

• Віз корабель карамель, наскочив корабель на мілину. І матроси два тижні карамель на мілині їли.

Вимовивши будь-яку з скоромовок для поліпшення дикції без підготовки, швидко і чітко, ви з подивом виявите, що слова перетворилися в нечленороздільний потік звуків. Однак варто трохи потренуватися, труднощі з проголошенням зникнуть, і ви зможете без праці і на одному диханні вимовляти ці складні фрази.

Обговорити новину на нашому форумі .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация