Скульптура Архангел Михаїл

Адреса Скульптури Архангел Михаїл: Майдан Незалежності, Київ.

Як дістатися до Скульптури Архангел Михаїл: станція метро Майдан Незалежності.

На реконструйованих на   Майдані Незалежності   Лядських воротах у 2001 році повілась величезна статуя Архангела Михайла (скульптор А На реконструйованих на Майдані Незалежності Лядських воротах у 2001 році повілась величезна статуя Архангела Михайла (скульптор А.В. Кущ), яка в народі отримала ласкаве прізвисько «Горобець» ( "горобець") або «Бетмен».

Культ архангела Михайла сходить в Київській Русі до великокняжеским часів і має свою біблійну і історичну традицію. Згідно з біблійною субординації по філософу Діонісія Ареопагіта, небесна ієрархія складається з дев'яти чинів, одними з яких є архангели. Михайло серед них був старшим (ім'я Михайло - «хто як Бог») і був воєначальником (архистратигом) Божого війська. Саме він очолив боротьбу ангелів проти сатани, зображується у вигляді дракона, і скинув його на землю. Святий Михайло вважався першим захисником людей, посередником між ними і Богом, він супроводжував душі праведників до брами раю.

З давніх-давен з ім'ям архангела зв'язувалися військові успіхи. Великий князь небесних сил дарував своє заступництво римсько-візантійського імператора Костянтина. У середньовічній Європі його називали патроном імператорів, зокрема, Карла Великого і особливо - Оттона III. На Русі він став духовним покровителем київського князя Святополка-Михайла Ізяславича, який в 1108 році побудував на честь свого святого Михайлівський Золотоверхий монастир.

Святий Михайло був заступником князям Київської Русі в боротьбі проти половців Святий Михайло був заступником князям Київської Русі в боротьбі проти половців. Виступаючи в похід на «поганих», князь і дружина шукали благословення в київському монастирі святого Михайла. Тим самим київське воїнство уподібнювалися Праведним лицарям Святого Града, які вступають у двобій з силами зла. Соборне свято святого архангела Михайла - 8 листопада (21 за н. Ст.) Є одним з найбільш шанованих міських свят. У цей день в 1088 році була освячена Михайлівська церква Видубицького монастиря.

Зображення святого Михайла було широко поширене на князівських печатках, (що відповідало хресним іменах князів), змеевиках, церковних атрибутів, де воно символізувало перемогу над язичництвом. На київських печатках архангел Михайло традиційно зображувався в довгих шатах з списом з хрестом на кінці - в правій руці і державою - в лівій. Таким ми бачимо його на друку онука Мономаха - Ростислава Мстиславовича, який при хрещенні також отримав ім'я Михайла.

Зображення Михайла на князівських печатках поступово перейшло в геральдичну традицію, хоча до XVI століття відомостей про використання зображень архангела Михайла в символіці Києва і Київської землі не фіксується. Лише XVI столітті з'явився герб Київської землі - ангел в білому одязі на червоному полі, з опущеними вниз мечем і піхвами в руках (опущений меч в руках символізує в геральдиці покірність), а червоно-білі кольори герба відповідали кольорам прапора польського короля. З приєднанням Лівобережної України до Росії Київська земля отримує новий герб - архангел Михаїл, але вже з піднятим мечем і круглим щитом, що було зафіксовано у Великій державної книзі, так званому «Титулярнику» 1672 року.

Автор тексту: Вікторія Головченко.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация