шлях імператора

  1. Вісімнадцять століть назад
  2. День за днем, за роком рік
  3. * * *

Колись великі полководці взялися навести порядок в Китаї. В результаті їх дій країна розкололася на три окремих царства, а самопроголошені імператори вступили у війну один з одним і з «Жовтими пов'язками» - партизанами з повсталих селян. Цей захоплюючий період китайської історії описаний в романі «Троєцарствіє», який не раз ставав джерелом натхнення для творців відеоігор. Онлайнова RPG з елементами стратегії «Шлях імператора» - чергове звернення до класичної книзі.

Вісімнадцять століть назад

Колись великі полководці взялися навести порядок в Китаї

Як тільки ця статуя буде зруйнована, місто перейде в руки ворога.

Спочатку здається, що перед нами абсолютно стандартна MMORPG. Ми вибираємо між чотирма класами (воїн, мисливець, чарівник і стратег), а потім стаємо на бік одного з трьох царств. Але одна з головних особливостей «Шляхи імператора», якій дуже пишаються розробники, - це масовість битв. А досягається щільність ладу завдяки тому, що кожен гравець здатний водити з собою власну невелику армію. Тому дуже скоро ми отримуємо в своє розпорядження першого солдата, і все стає трохи цікавіше.

Управляються підлеглі за допомогою спеціального інтерфейсу, де можна, наприклад, задавати модель поведінки найманців і вибирати різні варіанти побудови. Тут же можна розглянути в подробицях кожного солдата, екіпірувати його, а також навчити бойовим навикам, якщо вдасться роздобути книгу вміння.

Як тільки помічники досягнуть 60-го рівня, перед вами постане нелегке завдання по вибору їх класу. Лікарі, воїни, лучники, майстри далекого і ближнього бою, фахівці з облоговим знаряддям і їх руйнування - хто буде більш цінний? В яких комбінаціях їх краще використовувати? На щастя, гра дозволяє підготувати три самостійні армії і перемикатися між ними за потребою. Правда, якщо у вас не один, а три загону, то і голова болітиме про потроєному числі солдатів.

День за днем, за роком рік

Подорожувати в «Шляхи імператора» можна пішки, верхи і на повітряній кулі.

Втім, метушня з підлеглими рятує ненадовго. По суті, «Шлях імператора» - все ж цілком стандартна східна MMORPG, зосереджена на акумуляції досвіду. Прокачування не сказати щоб весела: квестів вистачає не завжди, тому регулярно доводиться переключатися на гринд монстрів. Розробники, правда, і тут примудрилися продемонструвати нестандартність мислення. Справа в тому, що в «Шляхи імператора» є абсолютно легальна можливість користуватися для прокачування персонажів макросами. Особливих чудес не чекайте - після короткої налаштування ви можете спокійно ставити свою армію в зручному місці (ближче до видобутку) і йти займатися своїми справами. Герой буде самостійно кришити монстрів, пити зілля, а невтомні солдатики стануть активно йому допомагати. Фактично заглядати в гру можна, тільки щоб спустошити рюкзак від автоматично ж збирається лута, переставити підріс персонажа в локацію складніше та взяти участь в більш осмислених заходах. Це, звичайно, ще не EVE Online, де для вдосконалення деяких навичок не треба навіть запускати гру, але вже досить близько.

Додаткових розваг негусто: на перших порах вам доступна тільки досить проста вікторина, а після тридцятого рівня відкриється збір трав і пошук скарбів. За особливі жетони спеціальний провідник може відправити нас в зону, де на обмеженій території розгулює компанія босів. Але найцікавіше починається трохи пізніше, коли з'являється можливість брати участь у війнах між націями.

Два рази на тиждень, коли починаються війни царств, в грі відкриваються всі межі, а володарі одягу різних кольорів стають ворогами. Будь-яке місто можна спробувати захопити - для цього має бути зруйнувати ворота, розправитися з армією стражників і захисників, дістатися до статуї імператора і знищити її. Гравцям протилежного боку, зрозуміло, дозволено чинити опір - наприклад, будувати захисні вежі, що підвищують бойові можливості городян. Фортеця, атакована одночасно з суші і моря, доводиться прикривати ще й бойовими кораблями.

«Жовті пов'язки» майже витіснені з карти світу. Втім, підданим царства Цао теж є над чим замислитися.

Гильдиям, що зуміли захопити й утримати велике місто, є чим зайнятися в мирний час. Видобувні ресурси здаються містобудівників і йдуть на розвиток. Чим більше рівень міста, тим важче його захопити: сильні захисні вежі, потужна зброя, а головне, поліпшена статуя, яку не так просто зруйнувати. Чи не сидять склавши руки і гільдії, позбавлені притулку. Для того щоб привести під стіни жаданого міста катапульти, вози і галеони, треба зробити лінійки квестів на доступ до цієї техніки, не кажучи вже про те, що війна - справа недешева. Облогові знаряддя, боєприпаси, вежі, кораблі коштують чималих грошей. Полегшити собі життя при підготовці можна, розщедрившись реальними грошима у внутрішньоігровому магазині. Втім, є й інший спосіб накопичити ресурсів для майбутньої бійні - будь-яка гільдія, успішно захопила місто, протягом тижня отримує доходи від його податків.

* * *

«Шлях імператора» можна порекомендувати тим любителям MMORPG, хто любить масове PvP - битви між націями тут дійсно масштабними і захоплюючі. Цікаво і управління групою персонажів. В іншому ж перед нами цілком стандартна «MMORPG по-східному» з нехитрою графікою. Стомлюючої прокачування можна частково уникнути за допомогою легального бота, але, їй-богу, краще б розробники «Шляхи імператора» направили більше сил на створення PvE, в якому було б цікаво грати самому, а не за допомогою спеціально видресируваних скриптів.

Оцінка: 6

Лікарі, воїни, лучники, майстри далекого і ближнього бою, фахівці з облоговим знаряддям і їх руйнування - хто буде більш цінний?
В яких комбінаціях їх краще використовувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация