Слідами поздоровлень, щедрівок та Ваночка без ванни

Сердечне спасибі всім нашим слухачам і кореспондентам за безліч теплих дружніх послань до свят, якими ми обігріті і зворушені, а також авторам листів, що відповіли на питання вікторини останніх місяців і старанно заповнює рапорти. Зачитаємо лише частина з поздоровлень, щоб поділитися з вами нашою радістю і встигнути відповісти хоча б на кілька запитань. Днями Різдво зустріли і православні віруючі, бажаємо їм, як і всім іншим, всього самого світлого і доброго. Плідного і радісного 2016 года!

Отримали ми і багато віршованих поздоровлень.

З Різдвом і Новим роком!!!

Кількома посланнями нас порадував Варзин Віктор з РФ, Ленінградської обл., Г.Коммунара

Варзин Віктор Спасибі Вам велике, Віктор, за кілька поздоровлень - все дійшло, і за готовність вболівати за чеську збірну. Сподіваємося, що хлопці не підведуть.

Лист Олександра Дмитрієва з міста Іваново

Листи та вітальні листівки від слухачів Радіо Прага, Фото: Архів Радіо Прага   Спасибі Вам велике, Aлександр, за цікаву розповідь і питання, які знову повантажили нас в радісну атмосферу Різдва Листи та вітальні листівки від слухачів Радіо Прага, Фото: Архів Радіо Прага Спасибі Вам велике, Aлександр, за цікаву розповідь і питання, які знову повантажили нас в радісну атмосферу Різдва. Блюдо під назвою «музика» дійсно значиться в списку споконвічних чеських різдвяних страв, хоча сьогодні про це знають вже далеко не всі. Називали це блюдо також «одварка» або «томашковий компот». «Музику» варили з чорносливу, а також сушених яблук, груш і абрикос - все це користувалося пошаною і у наших прабабусь. Після того, як сухофрукти зварилися, до них додавалися спеції, потім проціджували через полотно, додавали повидло, волоські горіхи, родзинки і пряник. Вся ця суміш ще трохи варилася, виходила каша, яку розливали по мисках. Цікаво, що блюдо це було різдвяним частуванням ще на початку 20 століття.

А що ж стосується щедрівок - воно утворено від слова "Щедрий вечір", тобто Святвечір, це також забуте назва чеського різдвяного пирога «Ваночка» - від слова "Vánoce" (Різдво), тому в слові «ванночка», про яку згадується на ряді російськомовних кулінарних сайтів, подвоєне "н" пишеться, звичайно, помилково; з ванною ця здоба не має нічого спільного, якщо, звичайно, не замішувати тісто у ванні. Ваночка називали також Гуска. Скибочку цього різдвяного пирога давали худобі, шматок кидали і в колодязь, щоб вода була чістой- пречистої, ще один шматок кидали в вогонь, щоб той залишався хорошим слугою. Взагалі ж попередницею Ваночка, що має довгасту форму - вона повинна нагадувати новонародженого немовляти Ісуса, загорнутого в пелюшку, була цалта, старочешская коржик з дріжджового тіста. Цалту пекли в чеських землях вже в 14-му столітті. Звичайно, у Ваночка по всій Європі є багато родичок.

Вітання Влада Пітігіна

Святковий експромт Миколи Баглая з м Пирятин, Україна

Дякуємо також Олександра Головіхіна з м Тольятті, Івана Лебедєва, Михайла Бренева з Володимирська обл., М Петушки, Миколи Матвєєва з Пушкіна, Аркадія Смирнова з Карелії, сім'ю наших вірних радіослухачів Андріанова - Ірину, Олену та Володимира з п.Пріморского, Валерія Карасьова з Новочебоксарска, Валерія Луговського з Білорусі, Володимира Архипова за його слова

і Дементьєву Людмилу, побажала

і всіх інших. Велика кількість пошти нас дуже радує, але всіх імен нам, на жаль, не перелічити.

Усі прохання вислати QSL - картки передані в секретаріат Радіо Прага. На щастя, залишилося, як нам повідомили, ще й кілька карток із серії 2011 року, тому ми із задоволенням зможемо виконати як прохання Дмитра Антонова, так і тих, хто звертався з аналогічними проханнями з метою поповнення своїх колекцій.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация