Слідство ведуть незнатокі

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

12 травня 2009, 7:22 Переглядів:

Микола Філіппов. Отримав орден «За мужність» III ступеня і став лауреатом телепремії «Гордість країни» -2007.

У житті завжди є місце подвигу. Для кого-то ця фраза - банальні слова зі шкільного підручника, для інших героїзм - частина роботи. А є й ті, хто геройствує, виходячи за рамки службових обов'язків.

За грабіжником, що спустошила більше десятка банків і обмінних пунктів, ганялися, без перебільшення, правоохоронці всієї України. Його навар - більш сотні тисяч гривень і доларів. Погрожуючи автоматом, він вимагав гроші і встигав сховатися до приїзду міліції. Іноді бандит орудував разом з напарником. Коли столичний патруль випадково зустрів цю пару на вулиці, попросив у них документи. Нерви у хлопців не витримали, і вони пустили в хід зброю: поранили міліціонера і перехожого. А затримав очманілого від грошей і крові злочинця простий водій маршрутки з Черкас. Саме в цьому місті грабіжник пішов на свою останню справу.

"Я стояв в черзі для того, щоб погасити кредит на телевізор. Раптом влітає хлопець, біжить прямо в кімнатку, де сидить касир. Кричить:" Це пограбування, давай гроші ", - згадує 60-річний Микола Філіппов. За його словами," чергу як корова язиком злизала ". він же залишився." Думаю, де ж він буде виходити? Прикинув, раз він такий нахабний, побіжить через парадний вхід. Там була скляні двері, алюмінієвих профілів вистачало, щоб хоч трохи за ними сховатися. Я сподівався, що вони трохи затримають кулі, і підпер двері плечем, - згадує пенсіонер. - Навіщо я тоді залишився? У житті все повинно бути по-хорошому. А злочинців треба карати! "

І ось грабіжник, зібравши гроші, вибігає, з розбігу налітає на двері і відскакує. Намагається знову це зробити, але пенсіонер тримає двері намертво. На допомогу поспішив службовець банку, але був поранений. "Дивлюся за скло, там - кров, купюри розлетілися. І цей шахрай намагається вирватися, але я тримаю. Він пробував використовувати автомат як важіль. Засунув зброю в щілину і потрапив в пастку: я затиснув його руку так, що він почав просити про помилування ". Через кілька хвилин прийшла міліція. Грабіжника поклали на підлогу, надягли на нього наручники, а наш герой ... пішов у сусідній банк: "За телевізор треба ж було гроші внести". По дорозі додому Микола Петрович вирішив подивитися, чим усе закінчилося. Хтось зі свідків показав на нього рукою - ось людина, яка тримав двері.

За упіймання злочинця, якого так довго ловили і не могли зловити, була обіцяна нагорода тому, хто це зробить. Йшлося про сотні тисяч гривень. Але коли в банку Миколи Петровича подякували і вручили конверт, там виявилося всього 5 тис. Грн. "Так склалося, що я залишився без квартири, - каже Микола Петрович. - Я запропонував банку в якості нагороди видати мені пільговий кредит під нульові відсотки. Вони погодилися. Але коли дійшла справа до того, що мені дадуть позику, виявилося, що платити за відсоткам я повинен як все. і при цьому з тієї суми кредиту, що я просив і що мені обіцяли, запропонували в кінці лише 70%. "Банкіри не відмовляються від обіцянок, але нарікають на кризу", - говорить наш герой. до речі, на днях філія цього ж банку пограбували! І знову банкіри пропонують нагороду ... за упіймання мошен иков.

ЕКС-МІЛІЦІОНЕРИ

Кілька місяців тому пенсіонер, колишній співробітник МВС, затримав дачних грабіжників. Четверо хлопців несли будматеріали з сусідньої ділянки. Взявши рушницю, він вирішив відновити справедливість. Запропонував грабіжникам забиратися, а для остраху вистрілив в повітря. Чи не подіяло. Шахраї з монтировками напереваги рушили на дачника. Довелося випустити в одного з них заряд дробу. Побачивши, що пенсіонер не жартує, грабіжники покірно опустилися на землю і так лежали до приїзду міліції. Ще один 72-річний пенсіонер, колишній даішник, затримав злочинця в Чернівцях. Іван Недорубний погодився підмінити охоронця в цілодобовому магазині. "Під ранок зайшли двоє з жіночими панчохами на голові. В руках пістолети. Поки касир віддавала їм гроші, я вийшов через чорний хід. І коли бандит вийшов, кинувся на нього. І так, вчепившись, провисів на ньому, поки він біг, метрів десять. Потім ми з ним впали на землю, а тут вже підмога приспіла, - розповідає Іван Георгійович. - Ось так 27 років я прослужив, а затримати озброєного злочинця довелося тільки на пенсії ".

"ЛІТАК ПАДАЛ КАМЕНЕМ, АЛЕ АНГЕЛИ ПОСАДИЛИ ЙОГО НА АЕРОДРОМ"


Льотчики. Сергій і Андрій - випробувачі майже 20 років

"Інструкції для пілотів, за великим рахунком, написані кров'ю льотчиків-випробувачів, поломками і аваріями. Машина спеціально працює з перевантаженнями - треба знати, як поведе себе машина, якби реальне ПП. При цьому ми літаємо на недосконалої техніки, а на лайнерах, які ще допрацьовуються ", - розповідає льотчик-випробувач Андрій Спасибі.

Літаки випробувачів ламалися не один і не два рази. Але хлопці кожен раз примудрялися викрутитися. Як результат - сотні городян залишилися живі, адже літак з 20 тоннами палива на борту літає в тому числі над містом.

"Був випадок, коли Ан-70 відразу після зльоту став падати каменем. Але лайнер наче ангели підхопили і плавно поклали на аеродром. Насправді, незважаючи на жахливі перевантаження, коли важко навіть руку підняти, бортінженер дотягнувся до штурвала. Літак він садив в ручному режимі ", - згадує Андрій Володимирович.

Іншим разом на висоті 300 метрів літак мимоволі випустив гальмівні інтерцептори (гасителі підйомної сили). Але за секунди до зіткнення із землею льотчики таки зрозуміли, в чому причина, і усунули неполадку.

Ще одне завдання пілотові одного разу підкинули техніки: під час зльоту кермо висоти відмовляв. І коли злітна смуга вже практично закінчилася, пілот здогадався, що техніки ... переплутали дроти! Ось і виходило, що при підйомі керма літак сідав. "Ми ризикуємо зараз, щоб потім не гинули люди, - сказав нам Андрій Володимирович. - Іноді, озираючись назад, думаю:" Ялинки ... як же я все встиг? ".

МІЛІЦІЯ: ПРИЙМАЄ ПОЛОГИ І ВЧИТЬ БУТИ ЧОЛОВІКОМ

Про подвиги міліції написані книги і зняті фільми. Але все ж без розповіді про них наша розповідь про героїчні постаті було б неповним.

"Кілька років тому мені довелося покататися на капоті спортивного автомобіля, і щоб зупинити злочинця, - розбити лобове скло кулаком", - розповідає начальник ТОМ Шевченківського району столиці Віктор Климовец. А передісторія така ... Один приятель обізвав іншого в присутності дам. Ображений вирішив помститися: кривдника скрутили, вивезли в ліс і сфотографували "в цікавих позах". А за те, щоб знімки не виявилися в інтернеті, зажадали з нього кілька тисяч доларів. "Коли ми оточили шантажиста і зажадали відкрити машину, він крикнув, що він адвокат, а потім натиснув на газ. Частина міліціонерів потрапила під колеса, я ж повис на капоті і вхопився рукою за двірник", - згадує Віктор Іванович. Далі було як в кіно. Водій намагався скинути правоохоронця: пригальмовував, різко набирав газ, робив віражі. "Думаю:" Ага, втримаюся, але треба ж його і затримувати! А якщо він різко зупиниться на світлофорі, то мене знайдуть через пару кілометрів ". Міліціонер бив кулаком в скло, поки не проломив його, дотягнувся до керма, вивернув його вліво. Машину притиснуло до бордюру, одне колесо лопнуло. І тут-то наш герой затримав бандита. "Рука потім майже не боліла. Допомогло те, що перш ніж перейти до карного розшуку, служив у спецпідрозділі "Беркут", тому фізична підготовка була на висоті ", - зізнається Віктор Іванович.


Тетяна Хижняк. Приймала пологи прямо у райвідділу

НЕМОВЛЯ У МІЛІЦІЇ. Півтора роки тому слідчий з Обухова приймала пологи прямо на сходинках свого райуправління. "Я тоді заступила на чергування, і раптом крик:" Допоможіть, жінка народжує! "- згадує Тетяна Хижняк. - Кинулася на допомогу". Разом з ще двома колегами Тетяна допомогла з'явитися на світ дівчинці. Цікаво, що пологи вона приймала прямо з пістолетом в кобурі - знімати його було колись. А пуповину перев'язала білими нитками, якими зшивають кримінальні справи.


Олександр Клімов. Знайшов і повернув сина

ЗНАЙШОВ СИНА. Якось у вихідний день старший сержант міліції Олександр Клімов зайшов на сайт "Однокласники". Там його чекало лист від 40-річної жінки з Одеси. Незнайомка просила про допомогу, писала, що від неї пішов син, і вона підозрює, що він їде в Луганськ. Пізніше з'ясувалося, що мати написала Олександру не тому, що той міліціонер, - вона про це й не знала. А тому, що він - луганчанин, як і сотні земляків, до яких вона звернулася в інтернеті з подібним проханням. Але відгукнувся тільки Саша. Взявши номер мобільного у жінки, міліціонер дізнався подробиці біди. Після сварки з мамою її 17-річний син пішов з дому. Місцеві правоохоронці попросили її зачекати кілька днів, і тільки після цього писати заяву. Але мати вирішила інакше. У поштовій скриньці сина вона побачила листування з його приятелем з Луганська і здогадалася, що син пішов до нього. Саша відразу вирішив, що робити: відправився зустрічати поїзд Одеса-Луганськ. Коли натовп пріехавшіх- зустрічаючих спала, побачив "блудного сина". Хлопець спочатку відмовчувався, мовляв, «не я", але під напором досвідченого бійця МВС здався. Прямо з вокзалу подзвонив додому, заспокоїв маму, а потім відправився в гості до Сашка. Увечері вони поговорили про те, як себе повинен вести справжній чоловік в конфліктних ситуаціях, а вранці міліціонер купив юному втікачеві квиток і відправив додому.

СВЯЩЕНИК: ВИХОВУЄ 220 ДІТЕЙ


Діти. Отець Лонгін виховав 220 дітей

Віруючі говорять, що в Свято-Вознесенському монастирі в Чернівецькій області відбуваються справжні чудеса. Сорокачотирирічний архімандрит Лонгін, маючи трьох власних дітей, усиновив 32 сироти. Всього ж в його притулку сімейного типу 220 дітей. Сюди беруть тих, на кому медицина ставить клеймо смертельного діагнозу. Але всупереч прогнозам лікарів діти живуть довгі щасливі роки, а деякі навіть повністю одужують.

У цьому притулку один окремий корпус для дівчаток, інший - для хлопчиків. Окремо живуть і трохи більше 30 малюків, у яких поки ще стоїть діагноз ВІЛ-інфіковані (при цьому дітям не забороняють грати разом). "Поки що" в монастирі вживають тому, що троє дітей вже зняті з обліку і ще трьох обстежують - священики впевнені, що вони здорові. Ще одному хлопчикові лікарі "давали" два тижні життя, а він живе ось уже 9 років. Ченці вважають, що хлопців зцілив Господь. "Хоча медицина ніколи цього не визнає, придумують своє пояснення", - зітхає отець Лонгін.

Ще один розлад для отця Лонгіна - тести. Дитячий будинок існує вже 18 років, і багато його вихованці готуються до вступу до вищих навчальних закладів. "На цих іспитах запитують у дітей то, чого в підручниках не написано, спробуй здай їх!" - гірко каже святий отець і додає, що багато хто вибирає професію медика.

Діти носять натільні хрестики, ходять на молитву, але їх не готують до чернецтва. "Краще хороший мирянин, ніж поганий чернець", - філософськи зауважує архімандрит.

У цьому дивовижному дитбудинку будується басейн, є маленький зоопарк. Діти-інваліди катаються в каретах, в які запряжені поні. Вони можуть погладити оленів і косуль, подивитися на дивовижних птахів і рибок. "Жили ще мавпи, але ми їх віддали, дуже агресивні були", - розповідає святий отець. У корпусах на кожному поверсі телевізор, в актовому залі екран - можна дивитися мультфільми. Але телемовлення в притулку краще DVD-диски, мовляв, "самі знаєте, які зараз мультики: кров, убивства", а так можна вибрати стоять мультфільми.

Живуть діти в затишних кімнатах, втрьох-вчотирьох. Тут намагаються не розлучати братів і сестер, і є кілька сімей по 4-6 дітлахів. Додамо, що на питання, звідки гроші на всі ці дивовижні для притулку речі, отець Лонгін відповідає: "В Україні добрий народ не забуває про ближнього. У нас, напевно, живуть найдобріші люди".

"Мрію, щоб у кожного мого вихованця була сім'я, а коли виростуть - свої діти. Щоб вони забули весь той жах, що пережили. Нещодавно одній дівчинці пояснював, що таке Пасха, що треба з Великоднем привітати маму, яка залишила її і виїхала на заробітки в Європу. А вона навідріз відмовляється, каже: "у мене немає мами, тільки батько".

ПОЖЕЖНИЙ СТАВ ДИТЯЧИМ ПСИХОЛОГОМ І ліз НА ДАХ чотириповерхового будинку ПІВТОРА ГОДИНИ

Навіть у тих, для кого робота - рятувати людей, є місце для "стрибка вище голови". Так, розповідь про свої подвиги рятувальники почали не з описів кошмару, який панує після вибуху в шахті. Коли в задимленій виробленні не видно навіть витягнутої руки, а метал розжарюється так, що світиться. "Фінансування нам урізали майже в три рази, людей скоротили. Але ніхто не може поскаржитися на те, що ми перестали рятувати людей", - каже перший заступник командира Донецького ОВДП Артем Філіпенко.

На підтвердження своїх слів рятувальник розповів про порятунок гірників на Донеччині, на шахті "Новодзержинська" (на глибині 585 метрів стався обвал породи, в результаті під завалом опинилися дев'ятеро гірників). "Для того щоб пробитися до потрапили в пастку гірникам, вирішили пройти вироблення-коридор. Працювали лопатами, відбійними молотками, в результаті вийшов хід менше метра у висоту, два метра в ширину. Уявляєте, як було в ньому працювати? Але пройшли 57 метрів і врятували бідолах, які три дні сиділи в кам'яному мішку ", - розповідає Філіпенко.

САМОГУБСТВО ЧЕРЕЗ піна. У минулому році старшому служби цивільного захисту Євгену Нарижної з Донецької області довелося виступити в ролі дитячого психолога. У 11-річного хлопчика Станіслава відібрали в школі пенал, напередодні сильно посварилися його батьки, як результат - у хлопчаки з'явилася думка про самогубство. Для того щоб виконати задумане, хлопчик заліз на самий верх пожежної драбини чотириповерхового будинку, що стояв по сусідству зі школою. Ні однокласники, ні вчителі, ні міліціонери не могли вмовити дитину спуститися. Стасик лише кричав: "Не підходьте, я зараз стрибну!"

Ситуацію врятував Євген. Оскільки у нього також ріс син того ж віку, рятувальник вирішив, що зможе знайти з ним спільну мову, і взявся допомогти дитині. Півтори години піднімався, сходинка за сходинкою, щоб не спровокувати стрибок, і весь час розмовляв зі Стасиком. Ось так в ході бесід на ходу і дізнався все мальчішкіни образи. А той повірив людині, котра зуміла поговорити з ним по душам, і погодився не стрибати.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Слідство ведуть незнатокі". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Влад Абрамов

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Quot; Думаю, де ж він буде виходити?
Навіщо я тоді залишився?
К же я все встиг?
Уявляєте, як було в ньому працювати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация