Слов'янські обереги і їх значення

  1. Захист слов'янських красунь
  2. лунницах
  3. Ярило
  4. Лада-Богородиця
  5. Алатир
  6. Макошь
  7. Одолень-трава
  8. весільник
  9. Молвінец
  10. Рожаниця
  11. Амулети слов'янських чоловіків
  12. Друк Велеса
  13. Всеславец
  14. духобори
  15. сокира Перуна
  16. обережні ляльки
  17. годувальниця
  18. здравниця
  19. Крестовушка
  20. Кувадка
  21. покісниць
  22. Зерновушка
  23. нерозлучники
  24. лихоманка

«Господь береже від пристріту оберіг, не підпускаючи злі сили. З ним поріднився людина, не розлучаючись до могили. Зберігає в собі тепло сердець і пам'ять старого завіту ... »

Обереги наших предків таять в собі глибокий сакральний сенс. За ними стоїть сила, міць Рода, тісний зв'язок з природою, яка була святинею пращурів. Всі талісмани мали сильним захисним дією. Їх брали з собою в дорогу, використовували в повсякденному житті і оберігали свої життя, будинки та сім'ю. Як слов'янські обереги і їх значення здатні допомогти нам, сучасникам?

Наші прадіди зовсім інакше сприймали навколишній світ. Язичництво грунтувалося на повазі і поклонінні природі і страху перед її силами і могутністю. Щоб захистити себе від різних нещасть, негативних впливів і потрапляння під низькі вібрації, слов'яни придумали обережні символи.

Сучасні слов'янські обереги виглядають точно так само, як і їхні прабатьки. За основу береться фото знайдених амулетів під час археологічних розкопок. Тому сучасні язичницькі талісмани мають таку ж силою і міццю.

Вони також будуть оберігати своїх власників від нападок злісних духів, небезпек, чорного очі і несправедливості. Натомість несучи удачу, достаток і удачу у всіх справах і починаннях. Щоб вибрати язичницький захищає знак, в першу чергу прислухайтеся до власних відчуттів - погляньте на фото талісманів, вслухайтеся в себе. І ви відразу відчуєте, який з амулетів «ваш».

Стародавні слов'яни підрозділяли символи на жіночі і чоловічі.

Захист слов'янських красунь

Жінкам потрібно було носити більше оберегів - адже вони були носіями і берегинями Рода. У кожній родині русів за виготовлення магічних талісманів відповідала найстарша жінка. Вона робила їх в повній самоті і тиші. У процесі створення сакральної речі всі помисли повинні бути чистими, а думки ясними.

В якості основи для магічної речі застосовувалися стародавні слов'янські символи. Вони наносилися на шати у вигляді вишивки, предмети побуту і, звичайно, обережні прикраси.

лунницах

Потужний сакральний знак, який ніс слов'янці здоров'я і жіноче щастя. В її значення вкладалася охорона вагітних жінок і благополучні пологи. Вважалося, що через лунницах малюк отримував сильно родове початок. Ці обереги - символи життя, родючості і розквіту.

Ярило

Такий знак могли використовувати і слов'янські чоловіки, але спочатку він вважався жіночим символом. Ярило берег любов, відроджував почуття і не дозволяв розпадатися сімейним парам. Русинка через цей талісман впливала на гармонію, процвітання в будинку, оберігала свій Рід.

Лада-Богородиця

Лада - богиня юності, краси, здоров'я і любові. Захищають символи берегли будинок від усякої напасті і зла. Ці обереги призначалися молодим дівчатам, які мріяли про сімейне щастя.

Алатир

Один з найсильніших сакральних знаків. В його значення слов'янські люди закладали влада над часом і плином життя. Цей талісман могли носити і чоловіки, але в переказах такий знак завжди розглядали, як жіночий. Для молодої дівчини Алатир дарував потужний захист всього Роду.

Макошь

Обережний талісман для зрілих, сімейних жінок. Таких, хто свято шанують традиції Рода і несуть в собі тепло і доброту. Велика Макошь бере під свій захист сім'ю, слов'янський уклад, сімейне вогнище і всіх членів сім'ї. Достатку і щастя йдуть рука об руку з Макошью.

Одолень-трава

У давніх переказах це назва носила священна трава, що володіє магічною силою. Такі символи захищали від нападок демонічних чар. А породила цю траву сама Мати-Сиру Земля. Обереги, що означають Одолень-траву, охороняли русинок і їх сім'ї від нездоров'я і хвороби.

весільник

Талісман молодят, який вручався юної нареченої. Молода дружина з його допомогою оберігала сімейні цінності і зберігала гармонію і благополуччя в домі. весільник захищав молодят від випадкового пристріту під час весільного бенкету і привертав сприятливі енергії.

Молвінец

Найсильніший оберіг, який подарував слов'янам їх покровитель - Бог Рода. Слов'янські жінки завдяки йому, благополучно носили малюка і вирішувалися тягарем. Ці талісмани охороняли і самого новонародженого від лихого ока. Носили такий знак на протязі всього життя.

Рожаниця

Сакральні символи з Рожаниця (богинею долі) призначалися жінкам, які мріють про дітей. Підходив символ і вагітним, для яких ці обереги мали особливе значення: вони охороняли новонароджених і допомагали підготуватися до пологів матері.

[Quote] Будь-які жіночі слов'янські обереги - це джерело колосальної сили, що несе в собі добро і турботу про ближніх. Ті, хто має теплу, відкриту і щиру душу тільки посилюватимуть силу обережний талісманів. [/ Quote]

Амулети слов'янських чоловіків

Чоловічі оберігають символи в першу чергу сприяли успіху в ратних справах, допомагали в повсякденному житті і захищали на полюванні. Обереги для слов'янських чоловіків були простіше жіночих і в основному носилися як вишивок на сорочках, браслетах, натільних бляшок і застібок (фібул).

Найпотужнішим талісманом був той, який був виготовлений руками дружини. Багато слов'янки сплітали для чоловіків браслети зі свого волосся - такі амулети оберігали чоловіків в ратних походах і в побуті. Сильне магічне значення мали кігті і ікла диких тварин, добутих на полюванні.

Друк Велеса

Кожен чоловік, який носив знак Велеса - одного з найголовніших слов'янських Богів, потрапляв під його захист. Обереги зображували лапу божественного Звіра (ведмедя, корови або вовка), який охороняв руса протягом усього життя. Будь-яка справа була огороджена від ризику і нещасть.

Всеславец

Символи з вогняної захистом, що оберігають від сварок і сварок. Цей талісман зберігав мирні відносини між Родами, забирав собі потоки невидимих ​​потужних сил і перетворював їх на благо власнику. Допомагав у всіх починаннях і рятував слов'янські житла від пожеж, зберігаючи все майно.

духобори

Обереги для тих, хто приймає своє життя, як вище благо і вкладає багато сил, щоб стати досконалішими. Це знак внутрішнього людського вогню, його основи, сутності. Духобори допомагає очиститися фізично і стати сильніше духовно. Він охороняв чоловіків від хвороб, хвороб і втоми.

сокира Перуна

Амулет сильних воїнів, які захищають свій Рід і будинок від загарбників і іновірців. Цей талісман належав культу Бога грози і блискавок, розгніваних небес, які допомагали оберігати традиції і сімейні цінності.

Слов'яни-чоловіки свято зберігали родову пам'ять. Вони були перетворювачами, господарями подій і змін. Всі їх обереги передавалися по лінії синів. Адже могутність Рода йшло з накопичених поколіннями знань і сил.

обережні ляльки

Крім сакральних символів, на Русі широко було поширено обереги у вигляді лялечок. Слов'янські захисні ляльки були покликані берегти сім'ї та будинки від хвороб, всіляких напастей і злих духів.

Кожна лялечка готувалася до певної події. Крутили її з клаптів тканини і ниток. При цьому не використовували ножиці і голки. При народженні обережний ляльки потрібно було мати тільки гарний настрій, інакше талісман візьме до себе песимізм і буде шкодити господарям.

У день її виготовлення в будинку чисто прибиралися, слов'янські жінки одягалися в ошатні одягу і в повній тиші вершили таїнство, вкладаючи в кожен твір частинку власної душі. У ляльки не зображували особа, вважалося, що через очі в неї міг проникнути злий дух. Символи та значення лялечок були різні.

Символи та значення лялечок були різні

годувальниця годувальниця   здравниця   Кувадкі   покісниць здравниця Кувадкі покісниць

годувальниця

Обережний талісман, який мати крутила для своєї вагітної дочки. Це був символ достатку, родючості та здоров'я. Коли на світ з'являвся малюк, Годувальницю клали йому в люльку. Тоді у мами не зменшувалося молоко, а малятко росла здоровою і міцним.

здравниця

Або Травниця-калитка. Амулет здоров'я, який призначався для занедужав. Його переповнювали лікарськими, ароматними травами (чебрець, кріп, материнка, меліса, м'ята, герань). Готові ляльки ставили біля ліжка хворої в тепле місце. Трав'яний запах вбивав мікробів, очищав повітря і дарував сили для одужання.

Крестовушка

Ляльки-Крестовушкі виготовляли на Трійцю. Вони несли в собі символ Троїцького Семика - єднання берези, хреста та дівчата. Талісман прикрашали дівочими стрічками, а хрест робили з березових гілочок. Крестовушка з пошаною займала саме видне місце в будинку.

Кувадка

Значення цієї ляльки було призначене для захисту малюків. Її крутили з кольорових, яскравих клаптів. Оберіг підвішували над колискою. Кувадка була першою іграшкою, яку бачив малятко. Ляльок-Кувадок крутили по кілька штук. Кількість їх обов'язково було непарним. Це був сильний оберіг для маленького русина.

покісниць

Ляльки покісниць виготовлялися до сінокосу. Вони завжди були яскравими і нарядними. Адже покіс для наших предків завжди був святом. Слов'яни йшли косити тільки в святкових, світлих шатах. Руки талісмана перемотували червоною ниткою для посилення обережний якостей. Покісниць повинна була оберігати працівників від ран і порізів.

Зерновушка

Її значення - закликати майбутній урожай. Крутили цей оберіг вже після збору зерна. І стояти такі ляльки повинні були в Червоному кутку поряд з іконами. Вважалося, що Зерновушкі принесуть на наступний рік багатий урожай. Її робили і для молодих дівчат, які мріють про дітей.

нерозлучники

Сімейні обереги. Символи, що захищають щастя в колі близьких. Дарувалися ці ляльки молодятам на весіллі. Нерозлучники символізували об'єднання нареченої і нареченого. Пензлика, які були у талісманів, означали швидку появу первістка. Коли народжувався другий і третій малюк - пензлика додавалися. Ляльки Неразлучники завжди були червоного кольору - для посилення обережний сили.

лихоманка

Такі талісмани крутили всім сімейством на Сильвестров день рано вранці. Згортали їх з різнокольорових клаптиків, які перев'язували червоною ниткою. Кожна нитка символізувала хвороба і недолік людини і носила власне ім'я: Дремлея, Олені, дряхлея, Авея, Глядея, Агне, Глухея, Ледея, Трясея, Ветрея, Немея і жовтіючи. Всього їх було 12. Потім ляльки підвішують над дверима. По вірі слов'ян, саме в цей день в будинок залітали злі лихоманки, які бачачи амулети, тут же відлітали геть.

Лялькові обереги свято зберігали від сторонніх і передавали спадкоємцям по лінії жінок. Їхні потужні властивості збереглися і в наші сучасні дні. Ці симпатичні обережні лялечки захищатимуть вас, ваш будинок і сім'ю від темних чар, злих поглядів, пліток, хвороб і нещасть.

Принцип роботи слов'янських оберегів в відео:

Читати далі...

Як слов'янські обереги і їх значення здатні допомогти нам, сучасникам?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация