Слов'янські племена - стародавні слов'яни

  1. Розселення слов'янських племен
  2. Звідки сталися стародавні слов'яни?
  3. Уклад життя і побуту у древніх слов'ян

До древнім слов'янам ставляться ранньосередньовічні слов'яни, які жили в період 6-8 століть, коли спостерігалося загальне розселення слов'янських племен на території Євразійського материка.

Розселення слов'янських племен

З 5-го сторіччя на Прикарпатської, Дністровської та Наддніпрянської землях починається слов'янська експансія і племена рухаються в західному, південному та північно-східному напрямку. Західні території почали заселятися в районі річки Вісли, перейшовши за кордон Ельби і Західних Карпат. У східному напрямку слов'яни розселялися вздовж берегів Оки і Волги. Племена, які пішли на південь, стали освоювати територію Дунаю, його приток і навіть дійшли до кордонів Візантійської імперії.

Слов'янська експансія східних і західних територій підтверджується тільки археологічними даними, які добувають вчені та історики, а ось південне розселення слов'янських племен має як доказ документи, зокрема це свідчення візантійських авторів.

Слов'янська громада

Слов'янська громада

Звідки сталися стародавні слов'яни?

Є тільки непрямі джерела і недостовірні артефакти, які можуть свідчити про життя і побут наших предків. Це знайдені при розкопках сліди життєдіяльності, при цьому вкрай складно по настільки мізерним речових доказів визначити чіткі межі території проживання стародавніх слов'янських племен.

Можна тільки говорити про те, що стародавні слов'яни є одними з перших вихідців індоєвропейської сім'ї, яка утворилася на території Північного Причорномор'я.

Що стосується побутового життя древніх слов'ян, які стали першими протоіндоєвропейців, то тут характерно одноманітність. Вчені не бачать ніяких етнічних поділів між людьми, якщо вивчати всі представлені матеріальні сліди.

слов'янські поселення

слов'янські поселення

Трохи інформації можна почерпнути в письмових джерелах, але, знову ж таки, в них не згадується про стародавніх слов'ян безпосередньо. Можна тільки посилатися на припущення давньоримських авторів, які самі робили записи за чутками про невідомих до селі племенах, які все більше розселялися за європейським і азіатським континенту.

У візантійської документації, яка датується 6 століттям нашої ери, древні слов'яни називаються антами або склавинами, також згадується про існування венедів - це народ, який був між німцями і сарматами.

Як ключова етноплеменная слов'янська угруповання виділяються анти, хоча, на думку вчених-істориків, між ними і склавинами, а також венедами не спостерігається ніяких відмінностей.

поклоніння богам

Анти утворили Антський союз, що виник ще в 4-му столітті. Головною управлінською структурою Антського союзу був рада антів. Що стосується суспільного устрою, в племені виділялися громади, які по-іншому називалися пологами.

Уклад життя і побуту у древніх слов'ян

Одна громада - це кілька сімей, які всі були пов'язані родинними зв'язками, причому самими тісними і близькими. У кожної громади були свої звичаї і традиції.

На базі громад формується ще один шар слов'янського суспільства - це воїни-професіонали або воїни, які здійснювали набіги на Візантію в теплу пору року, щоб грабувати і захоплювати рабів, які потім займалися домашнім господарством, ремеслом у своїх слов'янських господарів.

Стародавні слов'янські племена найбільше займалися землеробством, вирощували культури - пшеницю, просо, ячмінь, овес і жито. Також серед народів було популярно скотарство, зокрема в господарствах розлучалися свині, вівці, кури, качки, корови.

Землеробство як основний вид діяльності слов'ян

Слов'янські воїни-професіонали

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация