СЛОВО ПРО військових пенсіонерів

Знову на них сподівається країна

Знову на них сподівається країна.

Проблеми державного бюджету вирішуються за рахунок військових пенсіонерів

Економічна криза і проблеми з формуванням бюджету на 2016 рік відбилися на військових пенсіях.

Раніше фактично на рік була відкладена їх двопроцентну індексація, покликана компенсувати понижуючий драконівський коефіцієнт 54 відсотки. Не сталося в 2015-му і обіцяної індексації на розмір інфляції, хоча для цивільних пенсій її зробили.

Чомусь ніхто, приймаючи рішення про ту чи іншу урізання, не замислюється, що пенсія для багатьох літніх людей, особливо які втратили здоров'я на військовій службі, єдине джерело існування. А значить, треба хоча б пояснити ветеранам причини таких метаморфоз. На жаль, цього, як правило, не відбувається.

Закон і економія

Військові пенсіонери - люди з державним мисленням і готові зрозуміти фінансові проблеми країни. Але вони хочуть знати, чому заходи щодо затягування поясів стосуються тільки пенсіонерів і не поширюються на представників більш заможних верств населення, в тому числі олігархію. Прибутковий податок для всіх, наприклад, як був, так і залишається 13 відсотків.

"Незрозуміло одне: чому треба просити у держави про те, що і так належить за законом? "

1 жовтня 2015 року нарешті знову запрацювала та сама заморожена раніше щорічна двопроцентну надбавка. Як то кажуть, і на тому спасибі. Але дивує легкість, з якою чиновники маніпулюють недавно прийнятими законами. Мова про 309-м ФЗ від 8 листопада 2011 року «Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації та визнання такими, що втратили чинність окремих положень законодавчих актів Російської Федерації у зв'язку з прийняттям федерального закону« Про грошове забезпечення військовослужбовців та надання їм окремих виплат »і федерального закону «Про соціальні гарантії співробітникам органів внутрішніх справ Російської Федерації і внесення змін в окремі законодавчі акти Російської Федерації».

Ними, нагадаємо, одночасно з підвищенням окладів грошового утримання військовослужбовців було встановлено новий порядок нарахування пенсій. Минуло всього чотири роки і виявилося, що дія його норм запросто можна відкласти на невизначений час підзаконними актами.

Хоча в Конституції РФ прямо сказано, що у нас не повинні прийматися закони, що ущемляють соціальні права і гарантії громадян, які погіршують їхнє матеріальне становище. Проте в 2016 році в зв'язку з економічною кризою держава вирішила поправити справи за рахунок пенсіонерів. Як вважають законодавці, відмова від індексації пенсій стане головним джерелом економії грошей в казні. Такі висновки випливають з аналізу бюджету та супутніх документів. Так, уряд вніс до Держдуми законопроект, згідно з яким з 1 січня 2016 року пенсіонерам, які працюють або займаються іншою діяльністю понад шість місяців на рік, що передує року проведення індексації, страхова пенсія і фіксована виплата до неї не індексуються.

Тим самим держава по суті дискримінує пенсіонерів, які в силу своїх можливостей і бажання намагаються допомогти країні посильною працею. Це поки не торкнулося військових запасу, але сам по собі подібний підхід навряд чи можна назвати логічно обгрунтованим. Швидше він говорить про відсутність єдиної соціальної політики в державі, консолідованої позиції законодавчої і виконавчої влади. Більш того, він здається просто абсурдним, і вже якщо повинен когось зачіпати, то в першу чергу держчиновників, яким недавно дозволили на п'ять років довше перебувати на державній службі.

З 2016 року не передбачається індексація стипендій, окладів держслужбовців, суддів і грошового забезпечення (ДД) військових. Заради наповнення бюджету в третій раз заморожені пенсійні накопичення. Документ пропонує продовжити призупинення дії 24 законів до початку 2017 року. В якості причини такого кроку вказана знову ж нинішня економічна ситуація. Хоча за заявами радника президента Сергія Глазьєва, в країні накопичені величезні валютно-фінансові резерви, а чимала частина доходів від продажу енергоносіїв щорічно конвертується в цінні папери США та осідає на Заході.

Хоча за заявами радника президента Сергія Глазьєва, в країні накопичені величезні валютно-фінансові резерви, а чимала частина доходів від продажу енергоносіїв щорічно конвертується в цінні папери США та осідає на Заході

Мінфіну Росії нібито катастрофічно не вистачає грошей. При цьому федеральний бюджет буквально захлинається від них: невикористовувані залишки коштів на його рахунках виросли з початку року при скороченні найнеобхідніших витрат майже на 500 мільярдів рублів, досягнувши на 1 жовтня 10,6 трильйона. Для порівняння: всі доходи бюджету-2015 заплановані на рівні 12,5 трильйона рублів.

Причому пріоритетом, якщо судити за звітами, є не «оборонка», не соціальні програми і навіть не фінансові спекуляції у вигляді обслуговування держборгу, а накопичення грошей і виведення їх з Росії - в Резервний фонд і Фонд національного добробуту, кошти яких вкладені в основному в держпапери США і країн єврозони.

Таким чином, головне для нашого бюджету - фінансування витрат країн, що ведуть з Російською Федерацією нову холодну війну, що включає в себе кредитну та інвестиційну блокаду. І все ж військові пенсії - це прерогатива насамперед Міністерства оборони РФ. Як ситуацію з ними оцінюють в самому відомстві?

На прохання міністра

Відповідно до спеціального закону пенсія особам, звільненим з військової служби, обчислюється з окладу за останньою штатною посадою, оклад за військовим званням на день звільнення і щомісячної надбавки за вислугу років. Розмір пенсії безпосередньо залежить від тривалості військової служби, умов її проходження та займаної на дату звільнення посади.

У зв'язку з реформуванням з 1 січня 2012 року системи ДД військовослужбовців ФЗ від 7 листопада 2011 року № 306-ФЗ «Про грошове забезпечення військовослужбовців та надання їм окремих виплат» встановлена ​​нова система ДД проходять військову службу, яка передбачає збільшення окладів військовослужбовців, в тому числі за рахунок скорочення розмірів і кількості додаткових виплат.

Одночасно з проведенням цієї реформи 309-м ФЗ від 8 листопада 2011 року внесено зміни, що встановлюють нові правила обчислення пенсій, згідно з якими з 1 січня 2012 року враховується при обчисленні пенсії ДД встановлено в розмірі 54 відсотків.

Для збереження рівня пенсійного забезпечення з 1 січня 2013 року передбачалося щорічне підвищення даного коефіцієнта на два відсотки і перегляд військових пенсій першого числа кожного наступного року з метою доведення його до 100 відсотків. З урахуванням рівня інфляції ФЗ про федеральний бюджет на черговий фінансовий рік і плановий період вказане щорічне збільшення може бути встановлено в розмірі, що перевищує два відсотки, що, безумовно, можна тільки вітати. Але в житті все виходить інакше. Навіть ці два відсотки заморозили на рік. І де гарантія, що чи не вдарить чергову кризу, не трапиться неврожай, не впадуть ціни на нафту?

Треба відверто сказати і про те, що вибрати всі 100 відсотків кровно заробленої пенсії колишній військовий навіть теоретично зможе лише через 23 роки. Багато до цього щасливого дня просто не доживуть. Особливо люди, яким 60-70 років, не кажучи вже про більш вікових. Виходить, обіцяні в перспективі 100 відсотків пенсії по суті порожня декларація. Чому хоча б для найстаршій категорії громадян не зробити вікову поправку, яка ніяк не обтяжить кишеню держави? За деякими оцінками, таких пенсіонерів в країні набереться всього близько 300 тисяч.

Зрозуміло, що Міністерство оборони не Мінфін, не уряд і самостійно вирішувати такі питання не може. Але, віддамо належне, воно постійно проводить роботу по індексації військових пенсій. Нагадаємо:

з 1 січня 2012 року підвищений перегляд пенсій, розміри яких збільшилися в середньому на 50-70 відсотків;

в 2013 і 2014 роках пенсії переглядалися двічі в рік шляхом підвищення розміру ДД, який обліковується при їх обчисленні;

з 1 січня 2013 року бралися до уваги вже не 54 горезвісних драконівських відсотка, а 56 - від ДД, який враховується для обчислення пенсії;

з 1 жовтня 2013 року - 58,05 відсотка;

з 1 січня 2014 року - 60,05 відсотка;

з 1 жовтня 2014 року - 62,12 відсотка.

Як вважають у військовому відомстві, дане збільшення дозволило підвищити в 2013 році розміри пенсій звільненим військовослужбовцям в середньому на 7,5 відсотка, а в 2014-му - на 7 відсотків (на 2 відсотки вище рівнів інфляції, встановлених федеральними законами про бюджет на відповідний рік ).

Ще раз скажемо спасибі МО РФ за проведену роботу. Але ми-то знаємо, наскільки лукаві офіційні цифри інфляції, яка в реальності значно вище і становить нині, за даними незалежних джерел, близько 14 відсотків.

Цікаво й те, що в 2015 році підвищення ДД військовослужбовців і пенсій спочатку взагалі не передбачалося. Для того щоб зрушити питання з мертвої точки, знадобилося особисте звернення міністра оборони до президента. Лише тоді питання було вирішене. Зокрема, 20 квітня 2015 року підписано ФЗ № 93-ФЗ «Про внесення змін до федерального закону« Про федеральному бюджеті на 2015 рік і на плановий період 2016 і 2017 років », відповідно до якого розмір грошового забезпечення, що враховується при обчисленні пенсії, з 1 жовтня 2015 року склав 66,78 відсотка, що дозволить збільшити військові пенсії на 7,5 відсотка. Таким чином, їх розміри збільшаться в грошовому обчисленні на 700-1200 рублів.

Незрозуміло одне: чому треба просити про те, що належить за законом? Адже ще в 2012 році колишнім військовим просто недодали покладене, а тепер, виявляється, про повернення визнаного державою боргу треба ще й просити на найвищому рівні. Чому міністру оборони доводиться нагадувати про це нашому уряду, керівництву країни? У правовій державі вибору «хочу - дам, хочу - ні» у чиновника не повинно бути. Виходить, якими б чудовими не були у нас закони, все вирішує суб'єктивний фактор, прихильність керівників високого рангу.

Справедливість віддали на відкуп

Справедливість віддали на відкуп

Тепер про те, як все-таки змінилися військові пенсії з 1 жовтня 2015 року. Їх середній розмір, як підрахували в Департаменті фінансового забезпечення Міністерства оборони РФ, склав 21 290 рублів на місяць і перевищив середній розмір страхової пенсії (12 900 руб.) В 1,65 рази.

Треба врахувати при цьому, що пенсія за вислугу років призначається військовослужбовцям після їх звільнення після закінчення 20 років служби, а страхова пенсія чоловікам - тільки після досягнення 60-річного віку. Зрозуміло, що за 20 років вислуги пенсія призначається в мінімальному розмірі, а повна - лише за 32 роки військової служби.

Якою буде подальша соціальна політика держави по відношенню до військовослужбовців кадру, запасу і у відставці - покаже час. Але в будь-якому разі не можна віддавати її на відкуп чиновникам, хай навіть найвищого рангу. Це питання ставлення держави до людей в погонах, які віддали його захист кращі роки життя.

І ще питання справедливості, яка в Росії завжди вважалася одним з головних критеріїв соціального благополуччя суспільства і говорити про яку поки не доводиться. Судіть самі. Відповідно до чинного російського законодавства:

-у федеральних державних цивільних службовців пенсія розраховується з урахуванням всіх добавок, а у військових пенсіонерів - немає;

-депутати різних державних і муніципальних структур отримують пенсії від 75 відсотків і більше, а військові пенсіонери - немає;

-федеральні державні цивільні службовці мають право на пенсію з 15 років служби, а військовослужбовці - з 20;

-надбавка за особливі умови військової служби встановлена ​​в розмірі 100 відсотків, в той час як за особливі умови цивільної служби - 200 відсотків (підпункт 2 пункту 5 статті 50 закону 2004 року № 79-ФЗ «Про державну цивільну службу РФ»).

Подальше збереження такого стану справ як мінімум знижує привабливість служби в Збройних Силах і негативно позначається на статусі військовослужбовців.

11.11.2015

Олег Фалічев

Анатолій Лаврітов

Автор чудово розібрав особливості пенсійного обслуговування військових пенсіонерів НА ТЕРИТОРІЇ РОСІЇ. Але є ще дуже багато військових пенсіонерів на пострадянській території, яким пенсії МО Росії призначалися після розвалу СРСР. За міжурядовими угодами з колишніми радянськими республіками пенсії і соціальні допомоги виплачуються не тільки пенсіонерам та їх вдовам з російським громадянством, а й особам його НЕ імеющім.Ето благородно і справедливо.

Однак тонкість порядку виплати пенсій полягає в тому, що розмір її визначається у валюті країни проживання, який не може при перерахунку зменшується. А перерахунки відбуваються в Росії, як видно зі статті, постійно. Але вони ніяк не позначаються на військових пенсії за кордоном, так як «прив'язані» до курсів рубля до відповідних іноземних валют. Нині в Прибалтиці все валюти замінені на євро. І є вартість євро в Росії росте, то військовий пенсіонер в Литві, наприклад, ніколи не отримає підвищення пенсійних і соціальних виплат. Розмір пенсії зберігається, а соцвиплати бідніють.

Спочатку наші товариші по службі обурювалися, дивуючись, чому вже багато років пенсії перестали рости, хоча інфляція в країнах ЄС теж є, життя дорожчає, а про індексацію та компенсації вже можна і не думати, тому що був тільки один випадок компенсації всім пенсіонерам за комунальні послуги. Наші фінансисти з Відділу соціального забезпечення МО РФ при Посольстві Росії в Литовській республіці щороку роз'яснюють, що давня постанова Уряду не враховує реалії сьогоднішнього дня, що прив'язка розрахунку пенсій і соціальних виплат до курсів валют не виправдовує себе, але це так і залишається слабкою втіхою скривджених і немічних в більшості своїй ветеранів військової служби. Скоро удів переважить число живуть військових пенсіонерів Радянської Армії, ВМФ, МВС, КДБ СРСР і прикордонників.

http://bazaistoria.ru/blog/43292054475/Opyat-na-nih-nadeetsya-strana .

Незрозуміло одне: чому треба просити у держави про те, що і так належить за законом?
Як ситуацію з ними оцінюють в самому відомстві?
І де гарантія, що чи не вдарить чергову кризу, не трапиться неврожай, не впадуть ціни на нафту?
Чому хоча б для найстаршій категорії громадян не зробити вікову поправку, яка ніяк не обтяжить кишеню держави?
Незрозуміло одне: чому треба просити про те, що належить за законом?
Чому міністру оборони доводиться нагадувати про це нашому уряду, керівництву країни?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация