Шлюб рятує від алкоголізму

Подружжя допомагає уникнути залежності від спиртного, якщо тільки обидва чоловіки їм не дуже захоплюються.

Доведись нам почути десь від кого-небудь, що шлюб рятує від алкоголізму, ми, скоріше, подумаємо, що це якась чергова кепсько продумана ініціатива зі сфери боротьби з пияцтвом. Однак саме такий висновок - цілком науково обгрунтований - роблять в своїй статті в American Journal of Psychiatry Кеннет Кендлер (Kenneth S. Kendler) і його колеги з Лундського університету і Університету Співдружності Вірджинії . Правда, відразу скажемо, що в їх результатах насправді не все так однозначно, як можна подумати, прочитавши наш заголовок.

(Фото SplitShire / pixabay.com.)

<

>

Автори роботи проаналізували сімейні та медичні історії 3,2 млн шведів, які народилися між 1960 і 1990 рр. і які на момент початку дослідження були самотні і ніколи не мали проблем з алкоголем (це не означає, що вони були абсолютними непитущими - хтось із них любив випити більше, хтось менше, але ні в кого любов до спиртного не була хворобою ). У кого-то з них сімейний стан згодом змінилося, у кого-то немає.

І ось виявилося, що у тих, хто одружився, ризик скотитися в справжній алкоголізм помітно зменшується: серед женівшіхся чоловіків таких було на 59% менше, а серед вийшли заміж жінок - на 73% менше, ніж серед тих, хто так і не пов'язав себе узами шлюбу. Причому на тих, у кого в родині були випадки алкоголізму, шлюб діяв краще, тобто якщо у людини була в цьому сенсі погана спадковість, то йому тим більше слід було знайти собі пару.

Причому на тих, у кого в родині були випадки алкоголізму, шлюб діяв краще, тобто якщо у людини була в цьому сенсі погана спадковість, то йому тим більше слід було знайти собі пару

Нюанс ж тут був в тому, що якщо людина одружувався з кимось, у кого проблеми з алкоголем були вже прямо зараз, то ймовірність того, що і у другого чоловіка почнуться такі ж проблеми, різко підвищувалася, хоча у нього таких проблем спочатку і не було (і тут знову ж найбільш чутливими виявлялися жінки).

Отже, повторимо: шлюб захищає від алкоголізму, якщо ви пов'язуєте своє життя з кимось, хто сам не зловживає спиртним. Погана сімейна історія тут ролі не грає, подружжя допоможе побороти погану спадковість. Але якщо ви одружитеся або виходьте заміж за кого-то, у кого алкогольні проблеми вже є, то ризик того, що вони з'являться і у вас, дуже зростає - в цьому сенсі до народно-побутовим застереженням проти тих, хто п'є претендентів на руку і серце слід прислухатися , і жінкам до таких застережень потрібно прислухатися особливо.

Зрозуміло, що справа не в офіційному шлюбному свідоцтві, просто зареєстровані шлюби було простіше відстежити. Очевидно, міцні соціальні зв'язки, прихильності, сердечне єдність та інше, що виникає між людьми, коли вони починають жити разом, допомагає запобігти схильність до алкоголю. Можна припустити, що свою роль тут відіграють і поява дітей, і обстановка на роботі, і розлучення і багато іншого, але тут, як водиться, потрібні додаткові дослідження.

Хтось, можливо, скаже, що його особистий досвід говорить про щось інше, але тут варто нагадати, що статистика в даному випадку охоплює 3 млн чоловік, що, безумовно, перевершує чий би там не було «особистий досвід». Хоча і тут при бажанні можна сказати, що все сказане стосується тільки шведів, а інших народів сімейно-алкогольні відносини складаються зовсім, зовсім по-іншому.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация