Служба в армії при подвійному громадянстві, як із цим справи в Росії

  1. Чи обов'язкова служба в армії, якщо громадянин відслужив в іншій країні
  2. Європейська конвенція про військовий обов'язок при множині громадянство
  3. Отримання громадянства іноземцями через службу в РФ

Чи обов'язкова служба в армії при подвійному громадянстві, чи потрібно повторно проходити службу, якщо вона вже була пройдена в іншій країні, як отримати громадянство РФ через виконання військового обов'язку в РФ? На всі ці питання ми б хотіли дати розгорнуту відповідь в рамках цієї статті.

На всі ці питання ми б хотіли дати розгорнуту відповідь в рамках цієї статті

Чи обов'язкова служба в армії, якщо громадянин відслужив в іншій країні

У людей, що мають громадянство в двох країнах, часто виникає питання: чи потрібно служити в російській армії, якщо вже відслужив в іншій країні? Відповідь на це питання залежить від того, чи укладений у Російської Федерації з цією країною відповідний міжнародний договір. Згідно ФЗ «Про військовий обов'язок і військову службу» (ст. 23) це одна з підстав звільнення від призову, поряд із захворюваннями, наявністю наукового ступеня, тюремним ув'язненням.

Такий договір діє з 1996 року, він є тільки з однією державою, Таджикистаном. З іншими країнами договорів, що регулюють подвійне громадянство немає, а в 2015 році припинив свою дію договір з Туркменією. Громадян, вже відслужили у Франції, Німеччині, Білорусії, Україні та будь-якій країні, крім Таджикистану, В РФ можуть знову забрати в армію. Є ще один виняток: ті, хто отримав другий паспорт до дати закінчення угоди з Туркменією, не підлягають повторному заклику.

Таким чином особа з подвійним громадянством дійсно може бути призвано двічі. Призов до РФ здійснюється за стандартною схемою, нічим не відрізняється від порядку для звичайних громадян: медичний огляд, визнання придатності, служба, військова присяга. Чи законно уникнути служби в цьому випадку може тільки той, хто визнаний непридатним, згідно з рішенням медкомісії, або відповідає іншим умовам ФЗ № 53 .

Якщо громадянин постійно проживає за кордоном, на території іншої країни, то на військовому обліку в РФ він не варто, отже, не підлягає призову. Це стосується і осіб, які проживають постійно за кордоном і приїжджають в РФ на навчання. Приїхавши в Росії з такого приводу, вони отримують відстрочку згідно ст.24 ФЗ № 53. Знову ж, студенти можуть не зніматися з консульського обліку в першій країні, таким чином вони будуть вважатися які постійно проживають в іншій країні, а такі особи військового обліку не підлягають .

Європейська конвенція про військовий обов'язок при множині громадянство

Трапляється, що особам, у яких подвійне громадянство, служба в армії РФ не ставиться в обов'язок. Представники військкоматів помилково відмовляють у заклику. В цьому випадку слід подати скаргу до вищого органу (військкомат суб'єкта РФ).

Ймовірно, помилку провокує Європейська конвенція про громадянство ETS N 166, в якій стверджується, що особи, які мають громадянство в декількох країнах, повинні виконувати служити тільки в одній з них, причому вибір країни на свій розсуд.

Згідно з цією Конвенцією, особи з множинним громадянством:

  1. Військовозобов'язаною стосовно тій країні, в якій проживають на постійній основі.
  2. Пройшли військову службу в одній державі-члені, визнаються такими, що виконали свій обов'язок і в інших, в тому числі, якщо служба відбулася до вступу Конвенції в силу.
  3. Пройшовши службу, не підлягають призову в іншій країні, навіть якщо переїхали туди на ПМЖ, однак стають в цій останній країні військовослужбовцями запасу.
  4. З 19 років можуть додатково за власним бажанням пройти службу в іншій країні.

З 19 років можуть додатково за власним бажанням пройти службу в іншій країні

Однак, незважаючи на те, що Конвенція була підписана Росією в 1997 році, громадяни РФ на неї опиратися на не можуть, в силу вона так і не вступила.

Отримання громадянства іноземцями через службу в РФ

Для іноземців, які бажають отримати російське громадянство і відчувають тягу до військової служби, є приваблива можливість поєднати ці завдання. Процедура буде виглядати наступним чином:

  1. Надходження на військову службу в РФ за контрактом.
  2. Оформлення РВП (дозволу на тимчасове проживання), воно не потрібно тільки громадянам Білорусі. Оформляється в територіальному органі ФМС в рамках квоти.
  3. Після оформлення дозволу має пройти 3 роки, перш ніж можна буде подати заяву на отримання громадянства.

Умови, які виставляються до кандидата з іншої держави:

  1. Йому виповнилося 18 років, і він не старше 30 років.
  2. Легальне проживання в РФ (є відмітка в міграційній карті).
  3. Повний пакет документів до заяви, що подається до територіального військкомат. Заява на російській мові, до всіх документів іноземною мовою (дипломи) прикладені копії перекладу .
  4. Обов'язково володіння російською мовою.

Обов'язково володіння російською мовою

У пакет документів входить докладна анкета. Заповнюється виключно за затвердженою формою (наказ Міноборони від 16.01.2001 № 30). Додається також автобіографія, вона пишеться від руки російською мовою у вільній формі. Почерк повинен бути зрозумілим і розбірливим. До трудовій книжці додається засвідчена копія, аналогічно і до свідоцтва про шлюб, народженнях дітей, якщо вони є.

Обов'язкові додаткові документи: завірена фото 9 * 12, копія свідоцтва про народження, характеристика з останнього місця роботи або навчання.

Потім проводиться повна перевірка кандидата, він проходить медкомісію, при успішному проходженні всіх співбесід з ним укладається контракт з мінімальним терміном 5 років.

Працівники комісаріату розсилають запити в органи МВС за місцем реєстрації кандидата. Якщо відповіді позитивні (кандидат не має судимості, не була позбавлена ​​права обіймати певні посади, не зобов'язаний виплатити матеріальну шкоду, і не має інших видів покарань за адміністративні або кримінальні правопорушення), оформляється особова справа.

Необхідно буде пройти наступні тести:

  1. На знання мови.
  2. Психологічні тести.
  3. Перевірка рівня освіти.
  4. Перевірка професійної підготовки.
  5. Перевірка фізичної підготовки.
  6. Медичну комісію.

Медичну комісію

Як підтвердити знання російської мови? Це може бути будь-який з наступних документів. Диплом про освіту (не нижче основної загальної) будь-якої держави СРСР, виданий до 01.09.1991. Після цієї дати в якості підтвердження знання мови буде прийнятий тільки диплом, виданий на території РФ.

Якщо такого диплома немає, слід пройти тестування в будь-якому навчальному закладі, що має право проводити такий захід (тобто, це може бути і зарубіжний ВНЗ, який отримав дозвіл Міністерства освіти РФ), а потім надати сертифікат про результати пройденого тесту. Переконливим доказом буде і диплом іноземного вишу, в якому був пройдений курс російської мови. Однак до такого диплома обов'язковий завірений нотаріусом переклад.

Проходження медичної комісії є обов'язковим, за її результатами присвоюється категорія придатності. Вони промарковані літерами від «А» до «Д», по спадаючій. «А» - повністю придатний, «Д» - повністю непридатний, такі кандидати знімаються з обліку. «Б», «В» і «Г» - це обмежена придатність. До служби в російській армії допускаються іноземні громадяни з категорій «А» або «Б». Категорія «Б» - це незначні відхилення у здоров'ї, наприклад, алергія, це означає всього лише, що кандидату буду рекомендовані якісь конкретні види військ.

Всі нюанси процедури прийому можна подивитися на сайті Міністерства оборони.

Як підтвердити знання російської мови?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация