Службова записка на преміювання співробітника: зразок

  1. Зі статті ви дізнаєтесь:
  2. Детальніше про службову записку на преміювання співробітника читайте в статтях:
  3. «Служебкі» на премію: оформляємо за всіма правилами
  4. Вкажіть основні реквізити:
  5. Службова записка на преміювання співробітників: зразок-2018

Розповімо, як оформляється службова записка на преміювання співробітника: зразок документа, правила складання і відповіді на основні питання - в статті.

Зі статті ви дізнаєтесь:

Преміювання - найпопулярніший спосіб заохочення за сумлінну працю, перевиконання плану, пропозиції щодо оптимізації виробництва. Найчастіше це матеріальне заохочення, наприклад, цінний подарунок або грошова виплата. У «Положенні про преміювання» або іншому локальному нормативному акті роботодавця доцільно прописати всі умови і правила преміювання:

  • розміри преміальних виплат;
  • коло премійованих осіб;
  • джерела, критерії та періодичність преміювання;
  • порядок розрахунку премій та інші нюанси.

Детальніше про службову записку на преміювання співробітника читайте в статтях:

Детальніше про це читайте в статті «Як оформити положення про преміювання співробітників ». Якщо виникла потреба у перегляді колишніх правил заохочення, на допомогу прийдуть поради експерта. Ознайомившись із заміткою «Як внести зміни в положення про преміювання », Ви без проблем затвердите локальний акт в новій редакції.

Скачайте документи по темі:

Не забудьте приділити увагу питанням документального оформлення. Якщо мова йде про регулярні премії, що вважаються складовою частиною заробітної плати, спеціальні документи можна не оформляти. Досить один раз затвердити загальний порядок щомісячного, щоквартального або щорічного преміювання. Деталі - в статті-шпаргалці «Як оформити премію за підсумками роботи за рік ». Але нерегулярні преміальні виплати, пов'язані з особливими досягненнями конкретного співробітника, нараховуються на підставі службової записки або подання. Реквізити документа-підстави вказуються в наказі про преміювання.

Важливо: при складанні службової записки, наказу і положення про преміювання дотримуйтеся вимог ст.144 ТК РФ і «Методичні рекомендації», затверджені постановою Мінпраці РФ №32 від 11.11.1992г.

«Служебкі» на премію: оформляємо за всіма правилами

Службовим називають коротку формальну записку, що бере участь у внутрішньому документообіг компанії і містить якусь прохання, зауваження, пропозиції чи відповідь на запит. Вона може бути доповідній, пояснювальній або аналітичної, в залежності від обставин складання. Але частіше за все мова йде про письмове прохання.

Зазвичай службова записка на преміювання працівника складається його безпосереднім керівником. Наприклад, начальником відділу або служби. У деяких випадках ініціатором стає рада колективу або представник профспілки. Незважаючи на те, що законодавцем, не затверджувався єдиний зразок, службова записка про заохочення працівника повинна відповідати певному стандарту, навіть якщо написана у вільній формі.

Довідка

Вкажіть основні реквізити:

  1. Тип документа;
  2. адресата (як правило, записка пишеться на ім'я генерального директора);
  3. повне найменування організації і структурного підрозділу;
  4. відомості про премійованих співробітника (прізвище, ім'я, по батькові, посада (професія), табельний номер;
  5. причини преміювання (коротко).

Документ завіряється підписом, а іноді і печаткою. В основній частині записки, яка вступає в юридичну силу з моменту підписання, міститься звернення з проханням про виплату преміальної суми. Допоможе зрозуміти, як оформляється служебкі на преміювання співробітника, зразок - маючи під рукою готовий шаблон, ви не допустите помилок.

Завірену записку реєструють в установленому роботодавцем порядку і передають адресату на розгляд. На допомогу кадровику - стаття «Як реєструвати документи в кадровій службі ». Експерт розповість, як заповнювати реєстраційні форми і журнали, що таке реєстраційний індекс і як вчинити, якщо документ після реєстрації передається в інший відділ.

Керівник підприємства приймає остаточне рішення про преміювання або відмову у виплаті премії, після чого ставить на документі відповідну візу. При позитивному результаті видається наказ про заохочення. Якщо компанія використовує уніфіковані бланки Держкомстату, застосовується:

  • форма № Т-11 - якщо заохочується один співробітник;
  • форма № Т-11а - якщо одночасно виплачується премія двом і більше працівникам (наприклад, групі фахівців або цілого відділу).

Наказ повинен відображати основні умови заохочення: мотив, терміни, вид і порядок виплати. Преміальна сума вказується прописом та цифрами. Обов'язково ставиться посилання на документ-підставу (записку). Переконайтеся, що мотиви заохочення в записці і наказі збігаються. Якщо начальник відділу попросив преміювати одного з підлеглих за тривалий стаж роботи, в наказі так і пишемо. Не слід використовувати фразу «успішну працю» та інші формулювання, відсутні в записці. Радимо ознайомитися зі статтею «Як оформляти кадрові накази в складних ситуаціях », щоб розпорядча документація завжди була в порядку.

Важливо: поощряемого співробітника необхідно ознайомити з наказом під розпис.

У трудову книжку вносяться тільки записи про разових (нерегулярних) преміях і нагороди, які не включаються в систему оплати праці . Якщо працівник отримує таку премію - наприклад, в зв'язку з ювілеєм або тривалим стажем роботи на підприємстві - оформляємо розділ «Відомості про нагородження»:

  • в графі 1 вказуємо порядковий номер запису;
  • в графі 2 - число, місяць і рік преміювання;
  • в графі 3 - повне найменування організації, а нижче - і причину заохочення;
  • в графі 4 - реквізити наказу.

в графі 1 вказуємо порядковий номер запису;   в графі 2 - число, місяць і рік преміювання;   в графі 3 - повне найменування організації, а нижче - і причину заохочення;   в графі 4 - реквізити наказу

Службова записка на преміювання співробітників: зразок-2018

Спочатку заповнюється «шапка». Крім відомостей про адресата, тут вказуються посада, прізвище та ініціали співробітника, який написав записку. Також документ слід озаглавити. У кадровій практиці досить часто використовується формулювання «уявлення про заохочення». Але якщо назвати його запискою, суть прохання не зміниться.

Дата оформлення вказується двічі: у верхній частині бланка (поруч з відомостями про місце складання та іншими реквізитами) і внизу - поруч з заверительной підписом. Далі наводяться відомості про працівника, описуються його конкретні службові заслуги, досягнення і позитивні якості, що дозволяють претендувати на заохочувальну виплату. Строгих обмежень немає. Головне, щоб обрана причина відповідала дійсності. Це може бути короткий доповідь про виконану за звітний період роботи або якомусь одному досягненні, результати атестації і так далі. Подробиці - в статті « Підвищити, звільнити, преміювати : Оформляємо підсумки атестації ».

Важливо: якщо в якості підстави для виплати премії зазначено підвищення обсягу виконуваної роботи, доцільно прикласти до записці підтверджуючі документи. Наприклад, квартальні та місячні звіти, дані про продажі, виробничі плани.

Обов'язково відбивається тип застосовуваного заохочення. Коли мова йде про гроші, вказується точний розмір виплати (наприклад, «прошу заохотити позачергової грошовою премією в розмірі 3000 рублів»). Щоб зменшити кількість паперової роботи, допустимо скласти один документ на заохочення кількох людей. Все премійованих перераховуються списком, а навпаки кожного прізвища вказується мотив, вид і розмір заохочення. Якщо вам потрібна універсальна службова записка про преміювання співробітників, зразок-2018 завжди можна скачати в нашій базі шаблонів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация