Smart Nation: як Сінгапур перетворився на полігон для тестування технологій «розумного» міста

  1. житло
  2. Охорона здоров'я
  3. Транспортна інфраструктура
  4. Virtual Singapore
  5. Шлях до поліпшення світу
  6. прозорість

«Не багато міст краще підходять на роль першого" розумного "поселення краще, ніж Сінгапур. Посудіть самі: це острівної місто-держава всього в 42 км в діаметрі, яким десятиліттями править одна і та ж партія. Це географічно і політично стабільна територія », - пише редакція Engadget.

Як зауважує автор матеріалу, проект по «підготовці міста до майбутнього» в Сінгапурі запустили пару років назад. Він отримав назву Smart Nation. «Це амбітна програма, яка яка перенесе місто, його жителів і уряд в цифрову епоху - а може бути, і ще далі. Доступ до інтернету тут вже має кожен будинок. На кожних двох жителів держави припадає по три смартфона. Пора зробити наступний крок ».

Розробники ініціативи Smart Nation планують перетворити місто в «живу лабораторію» - полігон для тестування технологічних рішень міських проблем. Одна з основних завдань - спростити життя городян при високій щільності населення. Перший крок на шляху до оновлення міста, пише Engadget, полягає в установці мережі «розумних» датчиків на всій території Сінгапуру.

Міністр закордонних справ Сінгапуру Вівіан Балакрішнан в бесіді з редакцією видання зауважує, що в першу чергу учасники програми займуться вирішенням проблем житла, охорони здоров'я та транспортної мережі.

житло

«Коли мова заходить про державний житло, на думку відразу приходять бідні райони в Європі і Північній Америці. У Сінгапурі все не так. 80% населення (близько 3,2 мільйона чоловік) проживають в доступних квартирах, будівництво яких підтримує уряд країни », - пояснює автор замітки.

Це величезний випробувальний полігон для тестування деяких ідей учасників Smart Nation.

Один з кварталів міста в районі Yuhua вже оснащений «розумними» сенсорами - вони відстежують споживання електроенергії, води та інші показники в режимі реального часу. Отримані дані допоможуть уряду оптимізувати витрати води і знизити залежність від Малайзії, звідки місто імпортує прісну воду. Крім того, Yuhua оснастили вакуумною системою управління відходами та сонячними панелями для вироблення електроенергії.

Сенсори також допомагають жителям стежити за витратою ресурсів і дають поради по тому, як знизити побутові витрати.

І це лише одна з ініціатив від Smart Nation, зауважує видання Engadget.

Охорона здоров'я

«Безліч розвинених країн стикається з однією і тією ж проблемою: старіння населення і збільшення витрат на догляд за людьми похилого жителями. І ці витрати пов'язані не тільки з охороною здоров'я. Сінгапур - країна, де діти шанобливо ставляться до своїх батьків і відчувають свою відповідальність за них, - і тому все більше працездатних громадян відмовляються від роботи на користь догляду за літніми батьками », - пояснює редакція Engadget.

У галузі охорони здоров'я уряд Сінгапуру в першу чергу націлена на вирішення цієї проблеми. Протягом останніх двох років в місті тестували систему спостереження за людьми похилого громадянами. У квартири і на двері приміщень встановлювали спеціальні датчики, котрі відстежували переміщення людей похилого віку. Коли система виявляла щось підозріле (незвичайний рух або, навпаки, тривала відсутність пересувань по квартирі), вона попереджала про це родичів і медичних фахівців.

Така система, каже Балакрішнан, покликана забезпечити спокій інших членів сім'ї та позбавити працюючих жителів міста від громадського осуду з приводу того, що вони нібито не виконують свої сімейні обов'язки.

У розгортанні цієї системи беруть участь і недержавні компанії. На час тестування технології держава бере витрати по її підтримці на себе, але в подальшому мешканці будуть самі оплачувати її роботу.

Як зазначає видання Engadget, подібна комерціалізація ініціатив Smart Nation допомагає розвитку міста - держава тестує ті чи інші технології і виводить їх на робочий рівень, а бізнес бере на себе їх масштабування і підтримку.

Ще одна медична ініціатива, яку тестують в Сінгапурі, - система телемедичної допомоги. Це практика, коли пацієнт отримує допомогу, не виходячи з дому, зв'язуючись з лікарем віддалено. З 2014 року частина пацієнтів проходить програму реабілітації після хвороб у себе вдома. За допомогою планшетів хворі з'ясовують, які вправи їм потрібно робити, а лікарі стежать за виконанням приписів - за допомогою сенсорів і камер. Раз в тиждень для пацієнта організують сеанс відео зв'язку для обговорення результатів та подальших дій.

У тестуванні вже взяли участь близько ста осіб. Опублікувати результати досліджень уряд планує в 2017 році.

Транспортна інфраструктура

Як відзначають автори матеріалу, Сінгапур завжди був на передовій у всьому, що стосується інноваційних видів транспорту. Уряд міста одним з перших пустило на дороги безпілотні автомобілі і автобуси. Випробування носили локальний характер, а в 2016 році влада оголосили про плани запустити безпілотні автобуси на вулиці міста.

У цій області «розумні» сенсори також грають важливу роль. Уряд використовує датчики для відстеження руху громадського транспорту і оперативного реагування на виникаючі проблеми. За словами влади, система вже допомогла скоротити середній час очікування транспорту на зупинках до 3-5 хвилин.

За словами влади, система вже допомогла скоротити середній час очікування транспорту на зупинках до 3-5 хвилин

Наступний крок - модернізація приватного транспорту. До 2020 року уряд зобов'яже всіх власників автомобілів оснастити машини навігаційними системами, розробленими за підтримки держави.

Технологія буде відстежувати стан автомобілів в режимі реального часу. Отримані дані допоможуть перерозподілити навантаження на дороги і оптимізувати транспортну систему.

Вигоду від установки устаткування отримають і самі водії: за словами влади, водії зможуть моментально оплачувати парковку і використання платних доріг, а також отримувати корисну інформацію про ситуацію на вулицях.

Virtual Singapore

Самі по собі ці ініціативи, пише Engadget, здаються не дуже масштабними, але разом вони утворюють єдину екосистему, яка отримала назву Virtual Singapore. Вона має в своєму розпорядженні усіма необхідними даними, при тому абсолютно точними: наприклад, про розміри квартир аж до сантиметра, положенні вікон в ній і основних будівельних матеріалів.

Уявіть: всі дані про місто, доступні в одному місці. Рух автомобілів, поточну витрату води і електрики, вимірювання якості повітря, щільність пішохідного потоку, рівень шуму і так далі.

«Це мрія для містобудівника. І вона буде доступна всім », - пояснює редакція Engadget.

Virtual Singapore допоможе не тільки візуалізувати всі наявні дані, але і спрогнозувати, які зміни спричинять ті чи інші дії. «Внесок в систему буде вносити кожен житель міста», - каже міністр закордонних справ країни. Платформа покаже, які області потребують додаткового транспорті і як буде поширюватися по місту виник вірус.

Платформа покаже, які області потребують додаткового транспорті і як буде поширюватися по місту виник вірус

Частина інформації вже доступна самим жителям Сінгапуру - вони можуть в реальному часі відстежувати рух на дорогах, переглядати дані з камер стеження і так далі.

Шлях до поліпшення світу

Як зазначає редакція Engadget, одним з ключових факторів розвитку Сінгапуру є його географічне положення. У місті-державі уряду не потрібно узгоджувати політику розвитку технологій з керівництвом різних регіонів. Поширити протестовані в Сінгапурі ідеї по всьому світу може виявитися складно, але міністр закордонних справ країни вважає, що це можна зробити: «Ми створюємо базу, яку можна налаштувати для будь-якої області».

Мета Smart Nation - показати, як будуть функціонувати міста майбутнього. «Ви приїжджаєте в Сінгапур, а потім розповідаєте друзям і знайомим, що побували в майбутньому. Цього ми і добиваємося », - говорить Вівіан Балакрішнан.

прозорість

За словами автора замітки, всякий раз, коли він розповідав комусь про експеримент в Сінгапурі, він стикався з однією з трьох реакцій: «Це дивно», «Це моторошно» або «Це одночасно і моторошно, і дивно».

Smart Nation, пише Engadget, піднімає безліч питань конфіденційності та безпеки. Сінгапур посідає 74 місце в демократичному індексі країн планети - на думку його укладачів, в Сінгапурі встановлено перехідний режим між авторитаризмом і демократією. При цьому рівень довіри мешканців до уряду дуже високий - лише в чотирьох країнах світу населення більше довіряє владі.

При цьому рівень довіри мешканців до уряду дуже високий - лише в чотирьох країнах світу населення більше довіряє владі

Уряд Сінгапуру планує зробити дані відкритими для всіх, а також регулярно залучати незалежних експертів для оцінки безпеки системи. Власники бізнесу та жителі Сінгапуру не бачать великої проблеми в розвитку ініціативи: на їхню думку, віддавати відповідні дані державі не набагато небезпечніше, ніж передавати особисту інформацію, наприклад, Google.

«Питання поки тільки в тому, яка кількість даних жителі погодяться віддати заради забезпечення економічного зростання. Здається, поки відповідь - досить багато », - робить висновок автор матеріалу.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация