смерть Сонця

Автор Андрій Клешнёв На читання 7 хв. Переглядів 9.2k.

Сонце не безсмертне
Сонце не безсмертне! На жаль, вчені довели, що зірка, що дарує життя людям, може загинути. Астрономи говорять про те, що тривалість життя світила дорівнює приблизно 13 мільярдам років, з яких 5 мільярдів воно вже прожило. Весь час, який залишився до кінця, Сонце буде розігріватися, поступово збільшуватися в розмірах, і з жовтого карлика перетвориться на червоного гіганта, який в діаметрі буде в 170 разів більше. Величезне світило розплавить Венеру, поглине Меркурій, а Землю перетворить на мляву і безводну, розпечену скелю. Внаслідок того, що Земля буде обертатися на дуже невеликій відстані від сонця, то фактично, вона буде рухатися по спіралі до нього. Можливо, планета впаде в світило, якщо встигне, адже тривалість його життя в якості гіганта не перевищить 200 мільйонів років.

У тому випадку, якщо планеті вдасться пережити це, то майбутнє її все одно буде дуже сумним. Коли Сонце перетворить в гелій весь водень, то під дією сили власної гравітації буде стискатися і падати всередину себе. Цей процес може тривати зовсім небагато часу. А зовнішня оболонка, яка буде стрімко скорочуватися, нагріється до гігантських температур. І в самому кінці Сонце стиснеться до розмірів маленької зірочки, білого карлика, який за розмірами буде не більша за Землю. Навколо запанує холод і морок. Через кілька мільйонів років нова зірка охолоне, і перетвориться з білого карлика в чорний - надщільний мертвий об'єкт, який по гравітаційній силі і вазі буде дорівнює сьогоднішньому Сонця.

Правда, більшість астрономів говорять про те, що станеться це не раніше, ніж через 8 мільярдів років. Хоча є частина вчених, які стверджують, що загибель зірки на ім'я Сонце може статися значно раніше. Причиною тому може послужити вибух наднової, який відбувається в такий спосіб: термоядерні реакції синтезу, які відбуваються в ядрі зірки, перетворюють прості речовини в більш складні, виділяючи при цьому велику кількість енергії. Коли з'являється залізо, процес перетворення закінчується. У надрах зірки тим часом починає формуватися залізне ядро, яке росте, поки не зламає структуру атомів, складових його. Це призведе до того, що електрони, що знаходяться в атомах, впадуть з орбіт, з'єднаються з протонами, і утворюють нейтрино і нейтрони. Буде сформовано нейтронне ядро, а нейтрино понесуться в космос, і все це трапиться за кілька секунд. Одночасно діаметр самого ядра зменшиться в кілька мільйонів разів. І між цим маленьким ядром і зовнішньою оболонкою з'явиться вакуумна прошарок, в яку і почне провалюватися оболонка, поступово нагріваючись до високих температур. Коли оболонка впаде на нейтронне ядро, то відскочить від нього, подібно каучукові кульки. В результаті цього відскоку відбудуться численні термоядерні вибухи, підживлені нейтринним потоком. Простіше кажучи, зовнішня зоряна оболонка вибухне і розлетиться по всьому Всесвіті, а сама зірка щомиті викидатиме стільки енергії, скільки викидає Сонце за десять тисяч років. Сам вибух, цілком ймовірно, буде тривати протягом декількох місяців.

І навіть незважаючи на те, що велика частина астрофізиків впевнена в тому, що доля наднової Сонцю не загрожує через невеликих розмірів, деякі з цим твердженням не згодні.

Одним з учених, що підтримують теорію про наднової, є голландець Пірс Ван дер Мейер, який стверджував, що Сонце стане наднової ще в 2010 році. Згідно з його даними, сонячне ядро ​​в останні роки дещо збільшив температуру (з 15 мільйонів до 27). Це, впевнений вчений, свідчить про те, що в надрах Сонця активно формується нове ядро. І якщо процес буде йти так само стрімко, то Сонцю залишилося існувати всього кілька років. Як бачимо, його передбачення не справдилися, та й більшість вчених ставляться до нього досить скептично. Однак сонячна активність з кожним днем ​​все зростає, а спалахи на Сонці стають дедалі потужнішими. А на середину 2020-х років намічається кілька циклів активності Сонця.

Загине Сонце в найближчі кілька десятиліть - невідомо. Але російські вчені спрогнозували, як можуть розвиватися події в разі загибелі світила. Отже, з Землі цей катаклізм буде виглядати наступним чином: приблизно через 7-8 хвилин після того, як воно вибухне, все небо спалахне яскравим білим полум'ям, яке буде видно цілодобово. Люди, власне кажучи, не побачать більше нічого, оскільки людство практично відразу ж зникне. Тим часом, процес на цьому не закінчиться.

Величезні потоки радіоактивної енергії проб'ють земне магнітне поле і знищать все, що залишилося цілим після впливу енергії Сонця. Земна атмосфера придбає температуру близько 5 тисяч градусів Цельсія, а на висоті близько 60 кілометрів з'являться хмари пари, через які буде переглядатися дуже яскравий куля Сонця, який буде постійно збільшуватися. Через кілька годин після вибуху Сонце досягне таких розмірів, що закриє весь небосхил. Це буде означати, що розпечена плазма вже досягла Землі, і ударною хвилею планету зіб'є з орбіти і викине геть за межі системи.

Від нашої планети залишиться невеликий недогарок, який протягом багатьох мільйонів років поступово охолоне, рухаючись зі швидкістю близько 20 тисяч кілометрів на секунду від чорної холодної зірки, яка колись називалася Сонцем.

Втім, частина астрономів впевнена, що теоретично Земля зможе пережити загибель світила. До такого висновку вчені прийшли після проведення ряду досліджень, в рамках яких вони займалися вивченням питання про далеке майбутнє нашої планети, тобто про той момент, коли Сонце стане червоним гігантом, а після, скине матерію і перетвориться на білого карлика.

Дослідники стверджують, що майбутнє Землі буде в значній мірі залежати від того, як саме Сонце почне позбавлятися від зайвої матерії. По одному з прогнозованих вченими сценаріїв, Землю може просто відкинути на далеку орбіту, що автоматично збереже її, оскільки на значній відстані планета зможе пережити розростання зірки. Однак навіть на такій відстані на Землю будуть діяти дуже потужні припливи з боку Сонця. Ці припливи будуть тягнути Землю до червоного гіганта. В даний час передбачити, який з цих процесів виявиться сильніше, і де в кінцевому підсумку виявиться планета (чи то на іншій орбіті, то чи в безпосередній близькості з гігантом), неможливо.

Якщо Земля виявиться на орбіті з досить великим радіусом, це може виявитися згубним для неї, адже не можна виключати можливості зіткнення, наприклад, з Марсом, що стане причиною загибелі обох планет. Але якщо зіткнення не відбудеться, то Земля пізніше може виявитися в зоні навколо білого карлика, яка цілком придатна для проживання.

У серпні 2011 року вченим вдалося виявити сліди зіткнення небесних тіл в системі ще одного білого карлика - NLTT 43806, який знаходиться на відстані близько 50 світлових років від нашої планети. У його спектрі було виявлено значне співвідношення алюмінію і заліза. Деякі вчені впевнені в тому, що це є наслідком падіння уламків кам'янистих небесних тіл, в тому числі, і планет, на компактний об'єкт.

Також існує гіпотеза про те, що навколо кожної гігантської зірки існує свого роду зона відчуження, протяжність якої становить приблизно 0,6 астрономічних одиниць. Однак все планети, які знаходили до цього часу, були за межами цих зон. Тепер же, коли вчені виявили планету в безпосередній близькості від HD 102272 (ще один червоний гігант), вони зможуть проаналізувати, який вплив надає червоний гігант на цю планету, і, відповідно, чого теоретично слід очікувати землянам. До слова, на думку вчених, навколо цього гіганта обертається ще одна планета, але ніяких точних даних, щоб спростувати або підтвердити цю гіпотезу, немає. Сам червоний гігант розташований на відстані близько 1200 світлових років від нашої планети.

Таким чином, про те, яким буде кінець Сонця і вижевет чи планета Земля можна тільки здогадуватися ...

http://www.youtube.com/watch?v=3erisyXZrIY

Com/watch?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация