Смоляни вшанували пам'ять композитора Михайла Глінки

Пам'ятник М. І. Глінці у Смоленську. Фото - Григорій Калачьян

15 лютого 2017 року минуло 160 років від дня смерті видатного російського композитора, смолянина Михайла Івановича Глінки.
Основоположник російської класичної музики народився 20 травня (1 червня) 1804 в селі Новоспаському Смоленської губернії, в маєтку свого батька, відставного капітана Івана Миколайовича Глінки.

З десяти років Михайло почав вчитися грі на фортепіано і скрипці. Потім він закінчив Шляхетний пансіон при Санкт-Петербурзькому університеті, де його гувернером був поет, декабрист В. К. Кюхельбекер.

У столиці молодий Глінка вивчав західноєвропейську музичну класику, брав участь в домашньому музикуванні в дворянських салонах, іноді керував оркестром дядька. В цей же час Глінка пробує себе в якості композитора - пише різножанрові музичні п'єси, увертюри, романси і пісні.

У 1836 році Глінка написав оперу "Життя за царя / Іван Сусанін". Через шість років, в 1842-м, він створює другу оперу "Руслан і Людмила", що стала першою казково-епічної оперою в історії російської музики.

У 1856 році Михайло Іванович поїхав до Берліна вивчати поліфонію старих майстрів, щоб воскресити в своїй творчості давньоруські знаменне церковні наспіви.

Реалізувати задум не вдалося: 15 февраля 1857 році Глінка помер. Через кілька місяців прах композитора був перевезений в Санкт-Петербург і перепоховано на Тихвинском кладовищі. У Берліні російською православному цвинтарі знаходиться пам'ятник видатному російському музикантові.

Сьогодні музична громадськість Смоленська і просто жителі міста в знак пам'яті і поваги до нашого великого земляка зібралися в парку Блонье і поклали квіти до підніжжя пам'ятника М. І. Глінки.

Смоленська народна газета

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация