Смоленщина на виборах президента 2018 і "епоха" губернатора Островського

У Росії, в тому числі і на Смоленщині, вчора о 20 годині завершилися вибори президента Російської Федерації. Як показують цифри статистики, ні щодо явки на вибори, ні за результатами голосування за Володимира Путіна (а це, безсумнівно, є показником соціально-економічного самопочуття громадян), Смоленська область і не відзначилися. Навпаки, за шість років правління губернатора від ЛДПР Олексія Островського позиції Володимира Путіна в порівнянні з сусідами по ЦФО (у відсотковому відношенні) стали дещо скромніші. Втім, позиції ЛДПР теж виявилися більш ніж скромними.

Центральна виборча комісія (ЦВК) і місцеві виборчкоми вже публікують результати президентської кампанії 2018 року. Остаточне ж підведення підсумків в територіальних виборчих комісіях (ТВК) має завершитися до 20 березня, а до 22 березня будуть підведені остаточні підсумки в регіонах. У масштабах країни остаточні результати виборів повинні бути визначені до 29 березня.

Сьогодні виборча комісія Смоленської області повідомила, що опрацьовано 100% протоколів з дільничних виборчих комісій. Тому ми вже можемо проаналізувати результати голосування і явки, а також сам хід виборів на Смоленщині.

Отже, всі фахівці і спостерігачі визнають, що загальна явка в країні на цих президентських виборах була вищою (67%), ніж на попередніх 2012 (65,3%).

Матеріал по темі:

Губернатор Смоленської області Олексій Островський отримав до своєї посади приставку в.о.. Це означає, що тепер ... →

У Смоленській області голосування пройшло без будь-яких серйозних порушень, які б змогли зробити значний вплив на загальні підсумки. За даними облвиборчкому, явка в день голосування склала 61,27% від загальної кількості виборців. Це трохи більше, ніж на виборах президента в 2012 році, коли в регіоні проголосувало 59,4% виборців, але менше явки на президентських виборах 2008 року (65,02%).

А ось серед російських суб'єктів і регіонів ЦФО нинішні смоленські явочні показники виглядають досить блідо. Серед усіх суб'єктів РФ смоляни знаходяться на 62 місці за рівнем явки виборців. У ЦФО Смоленщина щодо явки виборців (61,27%) виявилася на 14-му місці (з 18), тобто на четвертому місці з кінця. Найвищу явку в ЦФО на виборах показали виборці Брянської (79,87%), Бєлгородської (73,24%) і Липецькій областей (72,18%).

Підсумки ж голосування в Смоленській області, як і по всій країні, були цілком передбачувані.

За інформацією облвиборчкому, результати наступні: Володимир Путін - 347 859 голосів (73,49% виборців, у 2012 році - 56,09%), Павло Грудінін - 62 351 голос (13,17%), Володимир Жириновський - 36 894 голоси ( 7,79%, в 2012 році - 7,94%), Ксенія Собчак - 6724 голоси (1,42%). Решта кандидатів на пост президента набирали в регіоні менше 1%: Сергій Бабурін -3894 голоси (0,81%), Максим Сурайкін - 3519 голосів (0,74%), Григорій Явлінський - 3426 голосів (0,72%), Борис Титов - 3304 голоси (0,7%).

Якщо ж оцінити "епоху Островського" з точки зору підтримки Володимира Путіна на президентських виборах, а ця підтримка, безсумнівно, є лакмусовим папірцем соціально-економічного самопочуття громадян, то стає ясно, що справи в Смоленській області - зовсім погані. Якщо ж оцінити епоху Островського з точки зору підтримки Володимира Путіна на президентських виборах, а ця підтримка, безсумнівно, є лакмусовим папірцем соціально-економічного самопочуття громадян, то стає ясно, що справи в Смоленській області - зовсім погані

У ЦФО по голосуванню за Путіна Смоленщина виявилася на 14-му місці (з 18) - 73,49%, тобто на четвертому місці з кінця. А в 2012 році Смоленська область в ЦФО займала за цим показником 13-е місце, хоча набрала менший відсоток, ніж в цьому. Нині ж, як і шість років тому, перше місце зайняла Тамбовська область - 81,81%, друге місце у Брянській області - 81,60%, а третій результат має Курська область - 81,01%.

Таким чином, в порівнянні з президентськими виборами 2012 року в Смоленській області Володимир Путін поліпшив свій результат на 16,8%, а представники КПРФ (Павло Грудінін) і ЛДПР (Володимир Жириновський) - погіршили. Адже в 2012 році за Геннадія Зюганова проголосували 23,07% смоленських виборців (тобто падіння на 9,9%). А Жириновському в 2012 році віддали свої голоси 7,94% виборців Смоленщини (тобто падіння 0,15%).

Матеріал по темі:

Матеріал по темі:

Смоленська область виявилася на 14-му місці серед усіх регіонів ЦФО за обсягом залучення інвестицій в ... →

В районах області за кандидатів смоляни голосували по-різному. Більшого всього голосів Володимир Путін отримав в Сичевський районі - 79,46%, друге місце у глінківської району - 78,46%, а третє місце у Краснинского району - 76,97%. Найменше за Путіна проголосувало в Духовщинськом районі - 69,74% виборців. Ці показники є важливими з кадрової точки зору. Як уже повідомлялося, в ході губернаторської прес-конференції Олексій Островський висловився про намір "приймати кадрові рішення" щодо тих глав, на територіях яких вибори покажуть низький рейтинг Володимира Путіна. Новина провисіла на прогубернаторскіх сайтах кілька днів, однак потім раптово зникла .

Що стосується результатів Жириновського в районах, то тут все трохи інакше. Найбільше Володимир Вольфович набрав в Духовщинськом районі - 11,46%, в Холм-Жирковскій районі - 10,62% і в Новодугінском районі - 10,22%. А от найменше за лідера ЛДПР проголосувало виборців у Ленінському районі міста Смоленська - 5,89%.

Взагалі то, що Володимир Вольфович не зайняв друге місце, і не тільки не покращив, а й трохи знизив кількість своїх прихильників в регіоні, який очолює член ЛДПР Олексій Островський, говорить багато про що. І перш за все про непопулярність смоленського губернатора від ЛДПР.

Втім, саме це зовсім не дивно. Такої кількості корупційних скандалів, які відбулися на Смоленщині при губернаторі від ЛДПР Островського, не було за всю багатовікову історію регіону. Не випадково в 2017 році за кількістю хабарів Смоленська область виявилася на другому місці після Москви . Можна також згадати злодійські історії і кримінальні справи, пов'язані з проведенням 1150-річного ювілею Смоленська і багато-багато інших корупційні історії, які у смолян міцно асоціюються з ЛДПР, Островським і Жириновським. І саме це позначилося на результатах Володимира Вольфовича в Смоленській області.

Іван АЛЕКСЄЄВ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация