Смольний відповів Матвієнко трубним покликом

Смольний під натиском МВС Росії. 29 листопада столична поліція оголосила про своє вторгнення в петербурзьке енергетичний простір, заявивши про пошук трьох мільярдів рублів. Але труби були закладені до Полтавченко. «Фонтанка» дізналася, що саме не сподобалося Слідчому комітету, і що поліцейський набіг на комітет з енергетики був ініційований віце-губернатором Дівінскім. Так що під ударом схема Матвієнко. Смольний під натиском МВС Росії

Прес-служба ГУ МВС Росії по СЗФО

Смольний під натиском МВС Росії. 29 листопада столична поліція оголосила про своє вторгнення в петербурзьке енергетичний простір, заявивши про пошук трьох мільярдів рублів. Але труби були закладені до Полтавченко. «Фонтанка» дізналася, що саме не сподобалося Слідчому комітету, і що поліцейський набіг на комітет з енергетики був ініційований віце-губернатором Дівінскім. Так що під ударом схема Матвієнко.

Ніщо не віщувало обшуків, коли ще під час перебування губернатора Матвієнко соратники її вертикалі - віце-губернатор Михайло Осіївській і керівник комітету з енергетики Олександр Бобров затвердили дбайливий схему. Формально за ЖКГ відповідали віце-губернатори Віролайнен (2003-2006), Полукеев (2006-2009), Сергєєв (2009-2011), фактично ж фінансової логікою правил Осіївській (2003-2011).

Суть її можна описати коротко так: водопровідні та газові для магістральних мереж труби не відрізняються один від одного, але газова б / у - не гірше нової водопровідної. Для того щоб добувати шукане, потрібно було домовитися з «Газпромом», який регулярно оновлює свої мережі.

тонкощі

Як кажуть фахівці, магістральні трубопроводи для газу і теплової енергії відрізняються незначно. Виробництво обох регламентується одними і тими ж ГОСТами: так, для них застосовується сталь марки 17Г1С або 17Г1С-У. Вони мають і однакові параметри: товщина труби діаметром 700 мм складає 7-12 мм, 1000 мм - 12-15 мм. Основна різниця полягає в ізоляції. Газові труби ізолюють в основному екструдованим поліетиленом. Основна функція такої ізоляції - створити додаткову оболонку трубі, щоб не допустити витоку газу. Теплопроводи ізолюють поліпеноуретаном, який покликаний не допустити втрати тепла при доставці гарячої води від котельні до споживачів. Природно, що така ізоляція дорожче, ніж для газових труб. Крім того, потрібно відзначити, що труба б / у коштує дешевше нової приблизно в два рази.

Учасники

Участь в інновації взяли: «Руструбпром», «Петроком» (Андрій Кадкін) не без відома їх керівників. Всі вони люди не з останньої біографією. Так, наприклад, Андрій Кадкін є співзасновником ТОВ «Явара-Нева» - клубу дзюдо, власником якого є Аркадій Ротенберг, а почесним президентом Володимир Путін.

Цього не просто ніхто не приховував, а навіть пишалися серйозною економією. «Руструбпром» набував газпромівський секонд-хенд, потім їх пескоструем (очищали від бруду. - Прим. Ред.), Обмотували нової ізоляцією, яка потрібна для труб гарячого водопостачання, та продавали «Петрока». Останній закопував. Як тепер відомо з офіційного прес-релізу МВС, поклали 600 кілометрів (така протяжність пояснюється тим, що тепломагістраль складається з декількох паралельно лежачих труб).

Про нюансі трохи пізніше.

зміна

Потім пішла Валентина Іванівна, а за нею піддані. Практично відразу після приходу Георгія Полтавченко на пост глави комітету з енергетики був призначений Владислав Петров. Його лобіював саме колишній керівник комітету Бобров, вже як заступник керівника Федеральної мережевої компанії «Єдина енергетична система», що логічно.

Нагадаємо, що Олександр Бобров очолював комітет з енергетики з 2003 по 2008 рік, а його заступником був Владислав Петров. У 2008 році Бобров цей пост покинув в зв'язку з «психологічної втомою», а його місце зайняв Олег Тришкин. Петров незабаром після цього пішов у Красносельський район на пост глави місцевої адміністрації. Звідти він повернувся в комітет в крісло голови в кінці 2011 року, після відставки Тришкіна.

Зміна господарюючих еліт на цьому, як відомо, не закінчилася.

девіз

Полтавченко прийшов з новою командою. До початку 2012 року підлідної роздратування між колишніми і діючими наросло. Відповідальність за цей напрямок взяв на себе віце-губернатор Ігор Дівінскій. Швидше за все, причина цього десь в часах його молодості. Як особистість він сформувався в ВДВ. Випускник п'ятої розвідроти Рязанського училища зразка 1978 року, він не перестав бути послідовником девізу генерала Маргелова - ікони цих військ. Ніхто крім нас. Ось нам став відомий і підзаголовок їх випуску - «понтів не шкодувати, гроші економити».

генезис

«Фонтанці» розповіли про генезис поліцейського розслідування, яке настільки боляче вдарило 29 листопада по минулому Смольного. За інформацією наших співрозмовників в Головному управлінні економічної безпеки і протидії корупції МВС Росії, первісне нагромадження оперативних даних сьогодні знаходиться за дужками слідчих матеріалів, але почалося воно, коли віце-губернатору Дівінскому принесли нехороший факт про трубах. Як кажуть, аналіз прийшов з боку наближеного до керівництва ГУП «ПЕК» людини на прізвище Пупко, який разом з керівником цієї компанії Тринога були підвідомчі комітету з енергетики, але не були задоволені результатами підрядних робіт.

За іншою версією, першим до губернатора з цією схемою дійшов ще один віце-губернатор - Сергій Козирєв. Що, втім, не виключає діяльну участь того ж ГУП «ПЕК».

збіг

У цей момент і збіглися кілька інтересів. ПЕК міг згодом вплинути на прізвище голови комітету, віце-губернатор Козирєв звільнявся від відповідальності за системні аварії, а Дівінскій міг вміло зіграти в політичні шахи. Адже, незважаючи на протистояння з Валентиною Матвієнко, при живому Путіна ніхто з вищих сановників не може публічно нападати один на одного. А при адміністративному ресурсі потрібне можна передати правоохоронцям і зовні бути бездоганно рівновіддаленим від проблем.

За нашими даними, саме Ігор Дівінскій провів ряд зустрічей з керівниками служб ГУ МВС по Санкт-Петербургу і ГУ МВС по СЗФО. Робота почалася спочатку в Управлінні економічної безпеки на Захарьевской, 19, а потім було прийнято рішення передати звіти наверх - в міністерське ГУ ЕБіПК і в сторону - в МВС по СЗФО. Таким чином, тиск зв'язків зводилося до мінімуму, а підозра в тому, що петербурзький УЕБ якось пов'язаний з місцевим урядом, зводилося до нуля.

стандарт

Як відомо, перші обшуки в комітеті з енергетики пройшли в середині вересня 2012 року. Інформація про суть справи тоді була скупою, але вже звучали його ключові деталі: реконструкція мереж в Калінінському і Червоногвардійському районах, «Петроком», «Руструбпром», «Управління замовника». Втім, тоді слідчі обмежувалися лише виїмкою документів. А Владислав Петров на наступний після обшуків день вже доповідав Георгію Полтавченко про готовність міста до зими і заспокоював журналістів тим, що це стандартна перевірка, які постійно відбуваються в його відомстві.

відкат

Тоді вже всім зацікавленим особам було зрозуміло, що справа рухається до кримінальної. І, звичайно, сторонам була ясна причина: труби, залягли в цілому на 600 кілометрів, процентовалісь як нові. Відповідно і бюджет платив за нові. Куди поділася дельта - це не стільки головний біль Слідчого комітету, скільки тонке розуміння сьогоднішніх реалій. Найкраще вони виражені в вимові головної команди ствольної артилерії - «відкат нормальний».

Поки офіційно правоохоронцями оголошено коректно - збиток на три мільярди рублів.

апетит

Тепер багато складових цієї зафіксованої концесії потіють. Вони б і раді обмежитися тільки виявленням 18 мільйонів рублів і пари сотень тисяч НЕ рублів на обшуку в квартирі Петрова, але ж не в дрібницях справу.

Станом на вечір 29 листопада, Петров, як і ряд його підлеглих, знаходяться в статусі свідків. Про що вони про себе мовчать (як і їхні мобільні телефони), нікому, крім слідчих, невідомо. Одна фраза «угода зі слідством» псує апетит.

Тому що поява будь-яких імен, що настають за Петровим по статусу, і для непосвячених в інтриги виявить політичне забарвлення в даній трубної історії.

реванш

Так що, якщо в «першому таймі», коли в жовтні цього року проходили вибори секретаря регіонального відділення «Єдиної Росії» по Петербургу, за явною перевагою перемогла партія Матвієнко, то кінець листопада ознаменувався потужним реваншем команди Полтавченко.

До того ж в ефірі телеканалу «Росія-24» він сам щиросердно прокоментував: «На багатьох ділянках, які порівняно недавно проходили плановий ремонт, 3 - 4 роки тому, труби знаходяться в поганому стані. Я доручив більш детально розібратися з цією ситуацією, і встановили, що труби, які були покладені в ході ремонту, не відповідають необхідним вимогам ».

PS: Особливо цікавим у світлі сьогоднішніх подій є таємниче зникнення екс-глави комітету з енергетики Олега Тришкіна. Вдень він пішов на зустріч і не повернувся на роботу в НДІ Енергетики при Політехнічному інституті. З огляду на, що в зацікавив наслідок період часу саме Тришкин очолював комітет з енергетики, не виключено, що в даний момент він теж розмовляє зі слідчим в будівлі на вулиці Чайковського.

Андрій Захаров,
Євген Вишенков,
«Фонтанка.ру»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация