Смольний: режим роботи музею - літо 2019, як дістатися, історія та офіційний сайт

  1. Смольний - як дістатися
  2. Адреса музею «Смольний»
  3. Телефон музею «Смольний»
  4. Режим роботи музею «Смольний» - літо 2019
  5. Смольний інститут - історія
  6. Смольний в дні революції
  7. Смольний в Радянські часи
  8. Музей «Смольний» - офіційний сайт

фото Смольного

Смольний - це один із символів Санкт-Петербурга, колиска соціалістичної революції. Звідси В.І. Ленін керував Жовтневим повстанням і тут прозвучали перші декрети про мир і землю.

Смольний - один з найкрасивіших архітектурних ансамблів в Санкт-Петербурзі. Домінантою комплексу є Смольний Собор , Побудований в стилі бароко великим Варфоломієм Растреллі.

Смольний музей був створений 28 грудня 1991 року. Будівля Смольного - один з відомих архітектурних пам'яток Росії, історія якого почалася ще в середині 18 століття.

Побудовано історичну будівлю в 1806-1808 роках за проектом архітектора Дж.Кваренги для Інституту шляхетних дівчат. У 1917 році будівлю інституту стало центром революційних подій і ім'я Смольний асоціюється саме з цим поворотним етапом нашої історії.

Під час екскурсії можна побачити знаменитий Актовий зал, оглянути експозиції, присвячені розвитку освіти в Росії, Жовтневим подіям і блокадних днях в Ленінграді. Екскурсанти побачать робочий кабінет В.І. Леніна і кімнату, в якій він жив з Н.К. Крупської, а також оглянуть справжні речі працювали тут людей.

Смольний - як дістатися

Прогулянка пішки від станції метро до музею займе близько півгодини і тому відстань більш як два кілометри краще подолати на громадському транспорті.

  • станція метро «Чернишевська», потім автобус №46, тролейбус №15
  • Станції метро «Площа Повстання» або «Маяковська», потім тролейбусами №5, 7 і 11
  • Станції метро «Невський проспект» або «Гостинний двір», потім тролейбусами №5, 7 і 11 або автобус №22

Адреса музею «Смольний»

193060, Санкт-Петербург, пл. Пролетарської Диктатури, 3, Смольний, Головний під'їзд, ком.№137.

Телефон музею «Смольний»

+7 (812) 576-74-61, 576-77-46

Режим роботи музею «Смольний» - літо 2019

Увага! Відвідування можливо тільки в складі екскурсійних груп за попереднім записом по телефону. Допускаються тільки громадяни, які досягли 14 років, при собі необхідно мати паспорт.


Смольний інститут - історія

У 1744 році на території колишнього Смоляного двору був закладений монастир, будівництвом якого займалася особисто імператриця Єлизавета Петрівна. У монастирський комплекс повинні були увійти храм з дзвіницею, будинковими церквами і інститут шляхетних дівчат. У 1764 році Катерина II при Смольному монастирі заснувала Імператорська виховне товариство благородних дівиць. В її наказі говорилося, що Смольний інститут покликаний «дати державі освічених жінок, хороших матерів, корисних членів сім'ї і суспільства».

Монастирські келії були мало пристосовані під класи і в кінці 18 століття спеціально для Інституту шляхетних дівчат вирішили побудувати будинок на південь від монастиря. Будівництво велося з 1806 року по проекту італійського архітектора Джакомо Кваренгі. У 1808 році інститут прийняв своїх перших вихованок і став першим державним жіночим навчальним закладом в Росії, залишаючись самим престижним довгі роки.

Будівля Смольного, величаве і суворе за пропорціями, побудовано в стилі російського класицизму з властивими йому монументальністю форм і лаконічністю. Центральна частина акцентована чудовим 8-ми колонним ионическим портиком, увінчаним фронтоном.

У зв'язку з революційними подіями восени 1917 року Смольний інститут переїхав до Новочеркаська, де в 1919 році відбувся його останній випуск.

Смольний в дні революції

Після Лютневої революції Смольний стає центром революційних подій. 17 серпня 1917 сюди з Таврійського палацу переїхав Петроградський рада робітничих і солдатських депутатів, тут розташувався його революційний штаб. На третьому поверсі знаходився Військово-революційний комітет, який керував поваленням Тимчасового уряду.

24 жовтня В.І. Ленін писав: «... становище донезмоги критичний. Ясніше ясного, що тепер, уже воістину, зволікання у повстанні смерті подібно. ... треба, будь-що-будь, сьогодні ввечері, сьогодні вночі заарештувати уряд, обеззброїв (перемігши, якщо будуть чинити опір) юнкерів і т. Д ... Історія не пробачить зволікання революціонерам, які могли перемогти сьогодні (і напевно переможуть сьогодні) , ризикуючи втратити багато завтра, ризикуючи втратити все ».

Увечері цього дня Ілліч прибув до Смольного і звідси став керувати збройним повстанням. На ранок 25 жовтня всі основні стратегічні об'єкти - мости і вокзали, телеграф і електростанції, були в руках повсталих. Військово-революційний комітет опублікував написаний В.І. Леніним звернення «До громадян Росії», в якому говорилося про позбавлення влади Тимчасового уряду і переходу влади до Військово-революційного комітету - органу Петроградського Ради робітничих і солдатських депутатів. А днем ​​о 2 годині 35 хвилин на екстреному засіданні Петроградського Ради прозвучали його знамениті слова: «Робоча і селянська революція, про необхідність якої весь час говорили більшовики, здійснилася».

Увечері пролунав історичний постріл крейсера Аврора , Що сповістив про початок штурму зимового палацу , Де ховалося Тимчасовий уряд. Через кілька годин штурм завершився перемогою робітників, солдатів і матросів.

О 22 годині 40 хвилин в актовому залі Смольного відкрився II Всеросійський з'їзд робітничих і селянських депутатів, на якому була проголошена Радянська влада. У написаному Леніним відозві «Робітникам, солдатам і селянам» проголошувався перехід влади в центрі і на місцях до Рад. Були прийняті декрети про мир, землі і постанову про утворення робітничо-селянського уряду - Ради народних комісарів на чолі з В.І. Леніним.

З перемогою революції Смольний стає офіційною резиденцією ВЦИК і радянського уряду. Спочатку В.І. Ленін займав кімнату № 67 в правому крилі третього поверху. З середини листопада 1917 року до 10 березня 1918 року Ілліч жив і працював в кімнаті № 86 на другому поверсі.

Смольний в Радянські часи

10 березня 1918 року столиця переноситься в Москву і Смольний став місцем розташування Ленінградського Ради депутатів трудящих і керівних партійних органів міста та губернії.

За радянських часів в 1923-1924 роках, щоб підкреслити роль Смольного як колиски революції, на початку головної алеї партерного саду побудували два пятіколонних портика-павільйону - пропилеи . Прості за формою і виразні вони оформляють парадний в'їзд на територію і органічно пов'язують будівлю з Площею пролетарської диктатури і прилеглим садом. Автори будівель - Володимир Олексійович Щуко і Володимир Георгійович Гельфрейх. У лоджіях встановлені бронзові дошки із зображенням нагород міста і області.

До 10-річчя Жовтневої революції в 1927 році біля головного входу будівлі встановлено пам'ятник В.І. Леніну роботи скульптора Василя Козлова. На постаменті вказані роки 1917-1927, а навколо протягнута бронзова стрічка з написом «Хай живе диктатура пролетаріату».

У 1930-х роках перед будівлею був розбитий сад з квітниками і фонтанами, встановлені бюсти Карла Маркса і Фрідріха Енгельса роботи скульптора Сергія Євсєєва. Скульптури відлиті з бронзи і розташовані на гранітних постаментах.

У коридорі Смольного 1 грудня 1934 пострілом в потилицю був убитий Сергій Миронович Кіров. Вбивство Першого секретаря губкому ВКП (б) зробив інструктор Обкому Леонід Ніколаєв. Існують різні версії вбивства, в тому числі змова і ревнощі. Після цієї події в Ленінграді розпочався справжній терор. Тисячі людей були розстріляні і ув'язнені. Ленінградський фольклор поповнився такими словами як Кіровці, Кіровська висилка і вбивці Кірова. У наступні роки в результаті сталінського терору по всій країні були вбиті тисячі найрозумніших людей, мільйони втратили своїх рідних і близьких.

Під час Великої Вітчизняної війни в будівлі знаходився штаб оборони - Військова рада Ленінградського фронту, серце блокадного Ленінграда.

У 1974 році територія навколо Смольного упорядковується. На Площі пролетарської диктатури, як її називали ППД, будується будинок Будинку політичної освіти.

У 1991 році в Смольний переїхала мерія Північної столиці, а зараз в будівлі знаходиться резиденція губернатора Санкт-Петербурга і адміністрація міста.

Смольний інститут в Санкт-Петербурзі - один з яскравих архітектурних пам'яток, історія якого пов'язана з важливими поворотними віхами в житті Росії.


Музей «Смольний» - офіційний сайт

gov.spb.ru/helper/istoriya-smolnogo/kak-popast-v-muzej/


Відвідавши Смольний, Ви не тільки огляньте історична будівля - пам'ятник архітектури російського класицизму, а й ознайомитеся з експозиціями, що розповідають про події 1917 року, переломного року в житті Росії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация