Смутні часи карта

  1. Карта початок Смутного часу
  2. Смутні часи в Росії карта
  3. Інтервенція Смутного часу карта
  4. Закінчення Смутного часу карта
  5. Смутні часи карта відео

Смутний час   карта її подій досить різноманітна Смутний час карта її подій досить різноманітна. Це період внутрішнього протистояння між боярськими кланами, період громадянської війни і інтервенції з боку Польщі та Швеції. Це період боротьби між різними верствами населення, найважливішим шаром серед яких було козацтво.

Смутні часи обернулося трагедією для російського держави. Однак завершилося все з політичної точки зору благополучно. На престолі виявилася нова династія, яка буде при владі трохи більше 300 років. За правління першого государя Михайла Федоровича вдалося стабілізувати обстановку в країні. Коли правити почав його спадкоємець Олексій Михайлович , То він став правити вже могутньою державою, і його правління прийнято називати «Золотим періодом» Московської Русі.

Карта початок Смутного часу

Після того як помер   Іван Грозний   , Правил його син   Федір Після того як помер Іван Грозний , Правил його син Федір . Юнак не був нагороджений богатирським здоров'ям і розум його ні гострий. При ньому де факто правил був брат дружини - Борис Годунов . Після смерті государя в 1598 р на царство обрали все того ж Годунова. Це сталося з тієї причини, що Федір і його дружина Ірина спадкоємців не залишили. Царювання Бориса почалося вдало, проте незабаром після декількох неврожайних сезонів в країні почався голод і спалахнули повстання.

Народ був незадоволений, звинувачували в усьому Годунова , Нібито він цар не справжній, а значить і все що в країні коїться це його рук справа. У такій обстановці з'явився перший самозванець Смутного часу - Лжедмитрій I . За офіційною версією це був побіжний чернець Григорій Отреп'єв, він видав себе за сина Івана IV Дмитра, якому вдалося уникнути в 1591 р смерті в м Углич .

Він перетнув кордон Московської Русі з боку Речі Посполитої. Багато міст під час його походу відкривали йому двері. А коли Борис Годунов помер, то велика частина російського війська теж перейшла на сторону самозванця. Цікаво, що в Отрепьеве багато людей, які знали маленького хлопчика Дмитра особисто, визнавали сина Івана IV.

  • Богдан Бєльський і Василь Шуйський дізналися Дмитра Івановича, вони займалися розслідуванням його смерті в Угличі;
  • Свого сина визнала матір Дмитра, сьома дружина Івана Марія Нагая, це було вагомим доказом.

Отже, в травні 1605 р Лжедмитрій I і його військо виявилися вже в Кремлі.

Мапа початок Смутного часу і походу самозванця на Москву представлена ​​нижче.

Мапа   початок Смутного часу   і походу самозванця на Москву представлена ​​нижче

Це цікаво!

Цікаво, що зайнявши престол, Лжедмитрій опинився в складному становищі. Він раніше всім пообіцяв подяки, як тільки стане російським царем. Але чи міг він це виконати - швидше за все немає. Він обіцяв Юрію Мнішеку (батькові своєї нареченої) віддати Псков і Новгород, а селянам скасувати кріпосне право і багато іншого. Невиконання обіцянок призвело до загострення відносин з Польщею, а селяни були віддячили тільки ті, хто першими присягнув самозванця. Крім цього боярам Дмитро теж був неугодний, вони то розуміли, що він не справжній цар, а самозванець. В результаті виникла змова, Лжедмитрій I був убитий.

Смутні часи в Росії карта

Після загибелі самозванця на площі вигукнули   Василя Шуйського   , Він правил 1606-1610 рр Після загибелі самозванця на площі вигукнули Василя Шуйського , Він правил 1606-1610 рр. Він був з іменитого боярського роду, нащадків Олександра Невського, мав дуже великі шанси претендувати на престол. Царювання Василя було невдалим, тоді час було вже зовсім неспокійним. Кілька десятків міст так і не визнали влади Шуйського. Почалася громадянська війна.

У 1606 р з'явився колишній холоп Іван Болотников , За яким стали слідувати селяни, дрібне і середнє дворянство, повстання набирало обертів. Імовірно Болотников походив з роду збіднілих дворян, інакше не стали б дворяни служити у нього в війську. Василю вдалося його придушити, Болотников і деякі інші учасники були страчені.

У 1607 року з'явився Лжедмитрій II , Невідомо і зараз що це був за людина. У його війську було чимало відомих особистостей:

  1. Марина Мнішек, вона визнала в ньому свого чоловіка Лжедмитрія I;
  2. Іван Заруцький і Юрій Беззубцев - отамани з війська Болотникова;
  3. Деякі бояри;
  4. Митрополит з Ростова - Філарет Романов.

Кілька міст теж присягнули Лжедмитрій II. Склалося дві столиці, Лжедмитрій II осів в Тушино. За місце дислокації він отримав прізвисько «Тушинський злодій».

Смутний час в Росії карта повстання Івана Болотникова.

Смутний час   в Росії карта повстання Івана Болотникова

Карта руху військ Лжедмитрія II в період Смутного часу.

Карта руху військ Лжедмитрія II в період Смутного часу

Інтервенція Смутного часу карта

У 1609 р уряд Василя Шуйського приймає рішення закликати на допомогу в придушенні осередків повстання найманців. Вони запрошують 15 тис. Шведських воїнів, було укладено відповідний договір. Це не сподобалося польському королю Сигізмунду III, і він збирає армію, висувається в похід на Московську Русь.

У 1610 р полякам вдалося разить російських під Смоленськом, це стало приводом до повалення Шуйського, його з дружиною відправили в монастир. Бояри приймають рішення укласти угоду з поляками, за договором на престол запрошується королевич Владислав Ваза. Він повинен був правити, при дотриманні деяких умов:

  • Не порушувати традиції і порядки, що склалися в російській державі;
  • Змінювати закони тільки при безпосередній участі Земського Собору.

Запрошення іноземного царя государя було не до вподоби багатьом верствам населення. Договір бояр з поляками не подолав смуту, а навпаки навіть посилив її.

1610-1611 рр. стали переломними, державним апарат остаточно розпався. Сам Владислав не поспішав зайняти російський престол, він не збирався переходити в православ'я. А ось його батько Сигізмунд навпаки вів активну політику. Він взяв Смоленськ.

Карта руху військ інтервентів в Смутні часи дана нижче.

Це цікаво!

1611 р отамани Іван Заруцький і Трубецькой, їх війська і Марина Мнішек з спадкоємцем Іваном Дмитровичем стояли під Москвою. Щоб війська самозванця не потрапило в Москву - туди пустили польські гарнізони. В цей же час Шведи захоплюють Новгород, місто переходить під їх контроль. А в Пскові з'явився черговий самозванець Лжедмитрій. Він зажадав собі дружину Марину із сином, вона знову визнала в ньому чоловіка, Псков теж присягнув йому.

Він зажадав собі дружину Марину із сином, вона знову визнала в ньому чоловіка, Псков теж присягнув йому

Закінчення Смутного часу карта

Багато міст стали обмінюватися грамота із закликами до об'єднання Багато міст стали обмінюватися грамота із закликами до об'єднання. Вже стала зароджуватися ідея національно-визвольного руху. Перше ополчення не досягло свого результату в політичній боротьбі. Їм командував Прокопій Ляпунов, але був убитий.

У Новгороді стали збирати Друге народне ополчення. Ініціатором був земський староста Кузьма Мінін. Всі повинні були надавати грошові кошти на потреби ратних людей. Потім зібрали Рада всієї Землі - з усіх територій були скликані свої представники. Їм вдалося забезпечити служивих людей. Вдалося створити боєздатну армію на чолі з Дмитром Пожарським. Уже влітку 1612 р друге ополчення встановило контроль над Поволжям і Північними містами. У жовтні того ж року ополчення увійшло в Москву, поляки здалися. На престол був обраний молодий юнак 16 років - Михайло Романов.

закінчення Смутного часу карта руху другого ополчення.

закінчення   Смутного часу   карта руху другого ополчення

Смутні часи карта відео

скачати dle 11.0 фільми безкоштовно

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация