Сніданок покійному на кладовищі

  1. Чи обов'язково приносити «сніданок» покійному?

З найдавніших часів наші предки слов'яни виконували певні обряди З найдавніших часів наші предки слов'яни виконували певні обряди. Вони були пов'язані з різними подіями в житті. Наприклад, народження дитини, весілля, народні свята, зміна пір року, але самі загадкові і містичні обряди здійснювалися після смерті людини.

Вважалося, що дуже важливо виконати всі похоронні обряди вірно, адже смерть людини, як вірили наші предки, це перехід його душі в інший світ, тому необхідно було підготувати його до цієї події. Душа повинна була відправитися в вищий світ чистої і легкої, а родичі, які залишилися у небіжчика, повинні були шанувати пам'ять померлого, щоб нічого не перешкоджало душі очиститися. У зв'язку з цим було прийнято цілий ряд похоронних обрядів, які здійснювалися перед і після смерті людини. Вони були досить різноманітні, і кожен з них був спрямований на здійснення тієї чи іншої мети. Наприклад, щоб душі легше було покинути тіло вмираючого, в даху будинку робили дірку; незаміжніх дівчат ховали у весільній сукні; поминати померлих прийнято на дев'ятий і сороковий день після смерті .

зміст:

  1. Навіщо носять сніданок покійному після похорону?
  2. Що носять на сніданок покійному?
  3. Чи обов'язково приносити «сніданок» покійному?

Деякі стародавні похоронні обряди загубилися в часі, деякі здійснюють і по сей день, а є такі, які є сумнівними. Деякі вважають виконання цих обрядів обов'язковим, а деякі і зовсім нехтують ними. Одним з таких «сумнівних» похоронних обрядів є сніданок покійному. Мало хто зможе зараз точно описати всі тонкощі цієї дії, так і його потреба теж мало кому зрозуміла. Але щоб провести померлої людини в інший світ з гідністю необхідно виконати правильно всі потрібні обряди.

У цій статті Ви зможете дізнатися, що нести на сніданок покійному і чи обов'язково після похорону вранці везти сніданок покійному.

Нести сніданок небіжчикові на ранок після похорону - найдавніший звичай всіх слов'янських народів. Люди називають його «пробудженням небіжчика». Адже, коли вранці родичі приходять відвідувати померлого, вони нібито змушують його душу прокинутися. З давніх-давен люди вважали, що душа покійника, незважаючи на перехід в інший світ, все одно прив'язана до місця, де жив чоловік. І за повір'ями душа вічно залишається на рідній землі. Саме тому після смерті близької людини на його родичів лягає обов'язок доглядати за ним, як і за життя. Адже померло тільки матеріальне тіло людини, а його дух все так же живий. І з цієї причини небіжчика потрібно годувати і поїти, поминати і шанувати. Тільки сам померлий буде харчуватися духовною їжею і відчувати турботу рідних, а «тіло» їжі залишається недоторканим. Цей звичай є кінцем похорону і початком поминальних обрядів.

Останній сніданок покійному обов'язково повинен містити в собі певний меню. Це пов'язано з тим, що їжа повинна дійсно наситити душу померлої людини, а на це здатні тільки натуральні продукти рослинного або тваринного походження. Простіше кажучи, це їжа, яку дає природа. Продукти, що возять на сніданок покійному є священними і потойбічними, тому вживати їх в їжу людям, а особливо родичам, вкрай не рекомендується. Адже вважають, що таким чином небіжчик може ніби покликати людину за собою на той світ. Як правило, їжу, залишену на могилі, з'їдають бездомні або жебраки. В цьому випадку вживання «сніданку небіжчика» є допустимим.

«Сніданок» повинен складатися з продуктів натурального походження, які самі родичі будуть вживати в їжу на кладовищі. Це можуть бути бутерброди, нарізки, варені яйця, сало і обов'язково в склянці повинна бути налита вода. Самі ж рідні сідають поруч з могилою і поминають померлого, запрошуючи до себе всіх поруч проходять, особливо жебраків і нужденних.

Чи обов'язково приносити «сніданок» покійному?

Цей звичай вважається язичницьким і мало відомий православним віруючим. Для християнства більш характерний, такий похоронний обряд, як поминки . Як правило, родичі померлого збираються вдома або в іншому місці, де можна вшанувати пам'ять покійного (їдальня, кафе, ресторан і т.д.) і влаштовують поминальний обід. Але не всі православні люди відмовляються від приношення останнього сніданку покійному. Деякі навпаки вважають, що це правильно і необхідно.

Здійснювати такий поминальний обряд чи ні - особиста справа кожного. Це не обов'язкова дія, але багато хто вважає, що цей обряд допомагає душі упокоїтися і не переслідувати родичів, адже тоді померлий буде відчувати турботу і любов близьких і зможе спокійно покинути цей світ.

Додатково по темі:

Чи обов'язково приносити «сніданок» покійному?
Що носять на сніданок покійному?
Чи обов'язково приносити «сніданок» покійному?
Чи обов'язково приносити «сніданок» покійному?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация