Що потрібно, щоб стати адвокатом і отримати відповідний статус?

  1. Хто може бути адвокатом
  2. Як отримати статус адвоката
  3. Призупинення та припинення статусу адвоката

Що потрібно, щоб стати адвокатом? Це питання цікавить студентів юридичних факультетів, юристів і просто допитливих людей. Для них ця стаття.

Хто може бути адвокатом

Як отримати статус адвоката

Призупинення та припинення статусу адвоката

Хто може бути адвокатом

Практика адвокатів в Росії регулюється федеральним законом «Про адвокатську діяльність і адвокатуру в РФ» від 31 Практика адвокатів в Росії регулюється федеральним законом «Про адвокатську діяльність і адвокатуру в РФ» від 31.05.2002 р № 63-ФЗ. Відповідно до статті 2 цього закону адвокат - це ні від кого не залежний консультант з правових питань.

На практиці робота адвоката багатогранна: складна, рутинна, цікава і буденно одночасно. Надаючи правові послуги населенню, адвокату доводиться пропускати через себе все різноманіття людських відносин і доль, часом далеких від еталонних і ідеальних.

Поширена думка про те, що адвокати далеко не бідні люди, вірно лише частково. На початку своєї діяльності, коли досвіду ще мало, своєї клієнтури і позитивної репутації немає взагалі, а адвокатські внески щомісяця платити треба, новоспеченим молодим адвокатам доводиться досить складно в матеріальному плані.

Отже, адвокатом може бути людина:

  • Отримав юридичну освіту, обов'язково вища, в акредитованому державою вузі, або має вчений ступінь в юриспруденції.
  • Пропрацював 2 і більше року за юридичною спеціальністю, або стажувався в адвокатському бюро, колегії або консультації. Причому стаж такої роботи починає вважатися тільки з дати отримання вищої освіти. Це означає, що якщо студент юридичного факультету, що одержує вищу освіту вперше, працює десь в якості юриста або помічника, то стаж роботи для отримання статусу адвоката буде вважатися тільки після отримання диплома.
  • Витримав кваліфікаційний іспит і отримав позитивне рішення комісії.

Як отримати статус адвоката

Для набуття статусу адвоката людина, яка відповідає критеріям за освітою і досвідом роботи, повинен скласти відповідний кваліфікаційний іспит. Порядок проведення такого випробування і питання до нього затверджуються Федеральної палатою адвокатів. З 01.03.2011 р при складанні кваліфікаційного іспиту використовують питання, список яких затверджений рішенням ради ФПА РФ 30.11.2010 р Всього таких питань 445, умовно вони розбиті на дві частини - загальну і спеціальну.

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік'.
Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

Претендент на статус адвоката повинен звернутися з заявою до кваліфікаційної комісії адвокатської палати того суб'єкта федерації, в якому він прописаний. Разом із заявою потрібно додати копії:

  • паспорта;
  • диплома про вищу юридичну освіту;
  • трудової книжки або іншого документа, що доводить необхідний досвід роботи;
  • анкету.

Чи не пізніше ніж через 2 місяці кваліфікаційна комісія повинна допустити або не допустити претендента до іспиту. Екзаменуемий письмово відповідає на питання і проходить усна співбесіда. Якщо на іспиті його спіткала невдача, повторна спроба можлива через рік.

Чи не пізніше ніж через 3 місяці з дня направлення юристом заяви про бажання стати адвокатом кваліфікаційна комісія вирішує, чи надавати статус адвоката або відмовити в цьому. Причому, якщо екзаменаційне випробування було пройдено добре, то відхилити прохання про присвоєння статусу можна тільки при відкритті обставин, що унеможливлюють допуск до іспиту. Адвокатом стають безстроково, вікових обмежень для даної діяльності немає.

Позитивно склав іспит претендент приносить присягу. Текст присяги прописаний в статті 13 закону «Про адвокатську діяльність і адвокатуру в РФ». Тільки присягнув претендент набуває статусу адвоката, дані про нього заносять до регіонального реєстру адвокатів і йому видається посвідчення адвоката.

Призупинення та припинення статусу адвоката

Статус адвоката може бути на час зупинений. Простого бажання для цього замало. Відповідно до статті 16 закону «Про адвокатську діяльність і адвокатуру в РФ» призупиняється статус адвоката в таких ситуаціях:

  • під час роботи громадянина в органах держвлади або місцевого самоврядування;
  • неможливість виконання адвокатом обов'язків, пов'язаних з професією, більше 6 місяців;
  • проходження служби в збройних силах країни;
  • оголошення адвоката через суд зниклим безвісти.

Рішення призупинити статус адвоката повноважна прийняти адвокатська палата того суб'єкта, до реєстру якого внесено дані про це адвоката.

Адвокатський статус може бути і зовсім припинено. Ухвалення рішення про припинення статусу адвоката також відноситься до компетенції адвокатської палати того суб'єкта, до реєстру якого внесено дані про це адвоката. Припиняють адвокатський статус в наступних випадках:

  • за бажанням самого адвоката;
  • в разі визнання через суд адвоката недієздатним;
  • смерті адвоката або визнання через суд померлим;
  • умисного злочину, вчиненого адвокатом, і наявності вироку суду про це;
  • виявленні відомостей про недієздатність адвоката або наявності у нього непогашеної судимості;
  • ведення адвокатської роботи в період призупинення статусу адвоката.

Не знаєте свої права?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация