Що відомо про забороненої в Казахстані секті «Ата Жоли», яка знову проявила себе в Казані

  1. діяльність
  2. засновник
  3. Жінка-феномен
  4. Перший гучний скандал
  5. Заборона в Казахстані
  6. Життя після ліквідації

Стало відомо про те, що окультно-містична релігійна організація, заборонена в Казахстані в 2009 році, все ще продовжує свою діяльність, але тепер уже на території Росії, а саме в Казані .

Вони все також вербують людей, обіцяючи зцілення від хвороб і розкриття паранормальних здібностей, поять послідовників водою з могильної землею, а натомість просять пожертвування, на які і існують.

Кореспондент медіа-порталу Caravan.kz зібрав всю інформацію з відкритих джерел про забороненої секти, а також згадав, в яких гучних справах були замішані її послідовники.

діяльність

Стало відомо про те, що окультно-містична релігійна організація, заборонена в Казахстані в 2009 році, все ще продовжує свою діяльність, але   тепер уже на території Росії, а саме в Казані

Свою діяльність, як організація «Ак Жоли» почала в лютому 1997 року . В подальшому вона була перейменована в «Ата Жоли» і зареєстрована в 2001 році в Алмати, як комерційна організація.

Своїх адептів секта «Ата Жоли» вербує досить простим методом - головною мішенню стають віруючі люди. Найчастіше це відбувається під час екскурсій по святих місцях. Там сектанти представляються людьми, які можуть встановлювати контакт з духами і померлими предками. Вони підходять до людини і говорять йому про те, що ті самі парфуми повідомили їм, що він має целительские і пророчі здібності, а тому жертва повинна їх обов'язково розвинути.

Сектанти дають час на роздуми, але при цьому попереджають, що якщо людина не зважиться, то з ним або його близькими може статися біда, наприклад, страшна хвороба або навіть смерть.

Якщо людина відмовляється, то сектанти наполягають на тому, що його потрібно «відмолити», щоб біди не сталося. Але для того, щоб його відмолити йому потрібно щось віддати, часом натяки доходили до того, що людина повинна продати свою квартиру, а після передати виручені гроші сектантам. Без грошей «відмолити» відмовників було не можна.

засновник

Тарибаев в центрі. Фото - з відкритих джерел

Засновником організації був Кидиралі Тарибаев, який мав численних учнів по всьому Казахстану, видавав духовно-ознайомчий журнал «Ата жол», брошури «Ата залізниця әліппесі» та інші друковані видання.

як розповідав адептам сам Тарибаев , Все почалося 90-е, коли одного ранку, прокинувшись, він виявив себе не в своїй хаті в Алмати, а за дві сотні кілометрів від нього - в Туркестані, біля мавзолею Ходжі Ахмеда Ясави. Вражений Тарибаев почав несамовито битися головою об історичні стіни і раптом ... почув голос. Те нібито був голос самого Ясави, який повідомив Тарибаеву, що на нього покладена велика місія.

Після цього він почав чути голоси духів, а також у нього з'явився дар цілителя і провидця.

Він вважав, що завдяки жертвоприношення, які він здійснював в Туркестані, Казахстан почав процвітати, а «Назарбаєв отримав благословення предків», які забезпечують йому політичне довголіття.

В даний час Кидиралі Тарибаев мертвий, але його справа триває.

Жінка-феномен

Після смерті Тарибаева секту очолила Зауреш Аліманова.

Вона стверджує, що вміє літати і побувала на всіх планетах Сонячної системи, подорожувала по раю, пекла і чистилища. Вона ніби знає рецепт очищення Землі від скверни, і навіть вказує точний термін - 2030 рік. Пророк Мухаммед, віщає вона, живе в пеклі. А Кудай, вважає жінка, є не хто інший, як господар пекла. нарешті вона називає себе месією, розмовляв з самим Аллахом - він нібито тримав її на своїй долоні.

Перший гучний скандал

22 січня 2008 року 48-річна мешканка Костанайського приміського селища Альжанка Римма Байгабилова випила оцет.

Померла вона 24 січня, промучившись дві доби, так і не дозволивши рідним викликати "швидку".

Без матері залишилися чотири доньки. Сім'я заявляла, що причиною самогубства стала секта "Ата Жоли".

Байгабилова була активним членом «Ата Жоли», брала участь в зборах, ритуалах і сеансах «зцілення». Її, як і інших «обранців духів», теж регулярно били Камчия, «відкриваючи шлях».

Заборона в Казахстані

Після смерті Римми Байгабиловой відбулося кілька судових процесів, на яких керівники секти звинувачувалися в шахрайстві і незаконному цілительство.

5 лютого 2009 року Спеціалізованим міжрайонним економічним судом м.Алмати було винесено рішення про ліквідацію ТОВ «Ата Жоли» , Заборону діяльності, в тому числі через засоби масової інформації, з пропаганди і поширення діяльності цієї секти.

Життя після ліквідації

Незважаючи на заборону, це окультне протягом продовжує роботу в багатьох регіонах Казахстану. Шахрайство під виглядом целительской духовної практики триває і навіть знаходить нових послідовників навіть за межами нашої країни.

Особливо активно розгорнулися псевдоцілителі в сусідній Росії, де організація більше відома як «Орда».

Башкирія

У 2011 році організація була заборонена в Башкирії.

- Людям внушалась ідея залучення нових членів в «Орду», відмова від родинних зв'язків, лікування в медичних установах , - так прокоментував судовий вердикт начальник відділу з протидії релігійному екстремізму центру протидії екстремізму МВС по Республіці Башкортостан Рустем Садретдінов.

Курган

У 2013 році в Курганської області також виявили відгалуження секти «Орда». Її послідовники лікували ними ж виявлені захворювання у стражденних батогом, а також виманювали у людей кошти, натомість обіцяючи «святість» .

Прокуратура Кетовском району Курганської області направила до суду позов з пропозицією про заборону діяльності незареєстрованого релігійного об'єднання «Орда». І справа була не тільки у відсутності реєстрації - секта також, як і в інших містах, обіцяла своїм послідовникам зцілення всіх захворювань, а засобом лікування служили не стільки молитви, скільки порка батогом.

Оренбург

У 2015 році секта проявила себе в Оренбурзькій області, там було порушено кримінальну справу стосовно авторки секти через смерть одного з паломників.

- Під час паломницької поїздки обвинувачена, будучи відповідальною за організацію поїздки і особою, яка фактично надають послуги споживачам, які не забезпечила надання швидкої медичної допомоги прочанинові, у якого різко погіршився стан здоров'я, - розповіли в прес-службі Оренбурзького облсуду, додавши, що жінка переконала паломника випити невідомі медичні препарати, після чого він помер.

Творцеві секти було пред'явлено звинувачення в створенні релігійного об'єднання і в наданні послуг, що не відповідають вимогам безпеки життя або здоров'я споживачів, що призвели по необережності смерть людини.

також суд задовольнив позов прокуратури про заборону діяльності секти .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация