Що таке акціонерне товариство?

  1. Вступ.
  2. Товариство з обмеженою відповідальністю - що це?
  3. Що таке акція. Види акцій.
  4. Види акціонерних товариств.
  5. Акціонерне товариство. Органи управління.
  6. Акціонерне товариство. Статутний капітал і активи.
  7. Висновок.

Що таке акціонерне товариство Що таке акціонерне товариство ? Без відповіді на це питання не можна говорити про інвестиції в цінні папери. Ця стаття є вступної для розповіді про інвестиціях в цінні папери - акції та облігації. І хоча в малому бізнесі практично не зустрічаються акціонерні товариства, але неможливо говорити про інвестиції в акції, не зрозумівши сенс і принцип організації акціонерних товариств. Тому дана стаття ніяк який суперечить темі сайту. Тим більше, що мрія багатьох власників малого бізнесу полягає в його зростанні, розвитку і інформація про акціонерне товариство їм не зашкодить.

Вступ.

Для продовження розмови про акціонерні товариства, нам будуть потрібні деякі визначення та формулювання. Тому з них і почнемо.

Цінний папір - це офіційний документ, що засвідчує майнові права власника цього документа на майно або кошти, в ньому зазначені. З економічної точки зору цінний папір є носієм капіталу. Випуск цінних паперів (носить назву емісія) зазвичай розглядають як інструмент залучення фінансових ресурсів. Емітентом цінних паперів може бути держава, органи влади, юридичні та фізичні особи.

Дивіденди - це частка чистого доходу будь-якого бізнесу, отримана фізичною або юридичною особою, при розподілі прибутку цього бізнесу, що залишається після оподаткування. В принципі, до дивідендів можна віднести будь-які види прибутку, одержувані з різних джерел.

Ну а тепер приступимо безпосередньо до теми цієї статті.

Товариство з обмеженою відповідальністю - що це?

Акціонерним товариством (АТ) називається суспільство (бізнес, компанія), капітал якого розділений на кілька частин, виражених цінним папером, яка називається акцією. Від цього і пішла назва - акціонерне. Учасниками акціонерного товариства (акціонерами) є власники його акцій. Акціонери не відповідають за зобов'язаннями товариства і несуть тільки ризик збитків в межах вартості належних їм акцій. Акціонери мають права на управління компанією, на отримання частини прибутку у вигляді дивідендів, на частину його майна у разі її ліквідації.

Що таке акція. Види акцій.

Акція - це цінний папір, що закріплює за його власником право на володіння частиною компанії. Наприклад, якщо капітал компанії розділений на 1000 акцій, а акціонер володіє двома акціями, то він володіє 0,2% капіталу компанії. Розрізняють два типи акцій: звичайні і привілейовані.

Звичайна акція - це цінний папір, який дає право на володіння власним майном бізнесу або акціонерного товариства. Звичайна акція - це цінний папір, який дає право на володіння власним майном бізнесу або акціонерного товариства Власники звичайних акцій є повноправними акціонерами, оскільки кожен з них має право голосу на загальних зборах акціонерів, що дає можливість брати участь у виборах правління товариства, брати участь у призначенні керівників, у визначенні напрямків діяльності акціонерного товариства, затверджувати річний звіт суспільства.

Привілейовані акції - це особливий тип акцій компанії, який відрізняється більш високим статусом. Привілейовані акції або не дають акціонеру права голосу в компанії, або можуть надавати більше значущості голосу. Дивіденди виплачуються спочатку власникам привілейованих акцій, і тільки потім - простих. При ліквідації компанії, привілейовані акціонери отримують свою частину від активів до того, як їх отримують звичайні акціонери. Кількість привілейованих акцій в компаніях обмежена (зазвичай не більше 25%).

Крім акцій, акціонерне товариство може випускати і інший вид цінних паперів - облігації. Облігація є борговим цінним папером. Купівля облігації означає, що ви даєте гроші в борг компанії. Облігація випускається на обмежений термін, після закінчення якого компанія виплачує власникові облігації її номінальну вартість і обов'язковий, як правило, фіксований відсоток від номінальної вартості.

Види акціонерних товариств.

Товариство з обмеженою відповідальністю ділиться на два види: відкриті (ВАТ) або закриті (ЗАТ). Товариство з обмеженою відповідальністю - товариство, акціонери якого можуть перепродувати або передавати належні їм акції без згоди інших акціонерів. ВАТ може проводити відкриту підписку на випущені їм акції. ВАТ зобов'язане щорічно публікувати для загального відома річний звіт, бухгалтерський баланс, звіт про прибутки і збитки. Відмінними рисами ВАТ є необмежене число акціонерів і вільний обіг акцій на ринку.

Закрите акціонерне товариство - товариство, акції якого розподіляються тільки серед засновників або іншого заздалегідь визначеного кола осіб. Таке акціонерне товариство не має права поширювати свої акції серед необмеженого кола осіб. Тому акціонерами ЗАТ може бути тільки обмежене число осіб (зазвичай до 50). Акції ЗАТ не можуть вільно обертатися на ринку.

Акціонерне товариство. Органи управління.

Вищим органом управління акціонерним товариством є загальні збори його акціонерів. На зборах акціонерів одна акція забезпечує один голос. Тому число голосів кожного акціонера визначається числом належать йому звичайних акцій. Група акціонерів, що володіє в сукупності більш ніж 50% акцій акціонерного товариства, отримує право контролю над діяльністю акціонерного товариства. Загальні збори акціонерів вирішує такі питання:

-зміна статуту товариства;

-зміна статутного капіталу товариства;

-ізбраніе управлінських органів товариства - членів ради директорів, наглядової ради товариства та дострокове припинення їх повноважень;

-реорганізація і ліквідація товариства;

-твердження річного звіту, річного бухгалтерського балансу, річного звіту про прибутки і збитки товариства і розподіл прибутку.

У період між загальними зборами, АТ керує виконавчий орган. Виконавчим органом може бути колегіальний орган (правління, дирекція) або одноосібне управління (директор, генеральний директор) суспільства, який здійснює поточне керівництво діяльністю товариства. Виконавчий орган підзвітний загальним зборам акціонерів.

Засновниками акціонерного товариства можуть бути як численні особи, так і одну особу, що є власником всіх акцій товариства. Відомості про це повинні бути зареєстровані і опубліковані для загального огляду.

Акціонерне товариство. Статутний капітал і активи.

Статутний капітал акціонерного товариства - це сумарна номінальна вартість акцій товариства, придбаних акціонерами. Ця сумарна вартість еквівалентна мінімальної вартості майна товариства, що гарантує інтереси інвесторів суспільства і власників привілейованих акцій і облігацій. Необхідно відзначити і дуже важлива умова, що при установі акціонерного товариства всі його акції мають бути розподілені серед засновників. Відповідно, відкрита підписка на акції акціонерного товариства до повної оплати статутного капіталу його засновниками не допускається.

Якщо після закінчення фінансового року вартість чистих активів АТ виявиться меншою від його статутного капіталу, то АТ зобов'язане оголосити і зареєструвати в установленому порядку зменшення свого статутного капіталу. Відповідно, за рішенням загальних зборів акціонерів, АТ повинно зменшити розмір статутного капіталу за допомогою зменшення номінальної вартості акцій або купівлі частини акцій з метою зменшення їх загальної кількості. Причому, таке зменшення допускається тільки після повідомлення інвесторів суспільства, які мають право вимагати від товариства дострокового припинення інвестування та виплати їм інвестованих коштів.

За рішенням загальних зборів акціонерів, акціонерне товариство має право збільшити розмір статутного капіталу за допомогою збільшення номінальної вартості акцій або додаткового випуску акцій За рішенням загальних зборів акціонерів, акціонерне товариство має право збільшити розмір статутного капіталу за допомогою збільшення номінальної вартості акцій або додаткового випуску акцій. Слід враховувати, що збільшення статутного капіталу допускається проводити тільки після повної його оплати і це збільшення не може використовуватися для покриття понесених товариством збитків.

Після закінчення фінансового року загально збори акціонерів приймають рішення про розподіл прибутку АТ (природно, якщо вона є). Збори вирішують, яку частину прибутку направити на розвиток АТ, а яку виплачувати акціонерам у вигляді дивідендів. Дивіденди розподіляються в першу чергу за привілейованими акціями, а частина, що залишилася - по звичайних. АТ не має права виплачувати дивіденди до повної сплати всього статутного капіталу, а так само в разі, якщо вартість чистих активів товариства менше його статутного капіталу або стане менше його розміру в результаті виплати дивідендів.

Висновок.

Я сподіваюся, прочитавши цю статтю, шановні читачі, ви отримали уявлення про одну з популярних форм організації бізнесу. Надалі ми продовжимо говорити про інвестиції в акції. Це повинно бути цікаво власникам малого бізнесу, тому що інвестування в акції може стати дуже непоганий статтею доходу і прибутковим вкладенням коштів.

Товариство з обмеженою відповідальністю - що це?
Товариство з обмеженою відповідальністю - що це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация