Що являє собою толерантність в Саудівській Аравії

Ми продовжуємо тему порівняння європейської та мусульманської толерантності. Днями "Правда.Ру" писала про жорстокі вбивства ісламістами підлітків-емо в Іраку. Але, може бути, це наслідки війни і реакція на ворожу у всіх сенсах культуру? Перенесемося в благополучне Королівство Саудівська Аравія, союзницю США і одну з найбагатших країн світу ... Ми продовжуємо тему порівняння європейської та мусульманської толерантності

Верховний муфтій Абдул Азіз бін Абдулла - друге після короля значуща особа в Саудівській Аравії. Фетви верховного саудівського муфтія сприймаються багатьма мусульманами Близького Сходу, як слова пророка Мухаммеда. Самого бін Абдулла називають не інакше як "святий шейх". Днями уста святого шейха висловили смертний вирок всім християнським храмам Аравійського півострова. Свою фетву він мотивував словами пророка Мухаммеда, свого часу заявив, що "в Аравії є місце тільки лише ісламу".

Читайте також: Мусульмани Іраку проти дітей-емо

Фетва шейха вийшла як відповідь на запит кувейтської неурядової організації "Товариство відродження ісламської культури". Це салафітского об'єднання пробує протягти через парламент Кувейту законопроект про заборону на будівництво в цій країні нових християнських церков і реставрацію старих. Салафіти, радикальні ісламісти, зараз складають більшість в парламенті країни. Вони вже відзначилися дебатами щодо заборони служби в поліції кувейтських жінок. Аргументи салафітів були такі: кувейтські жінки-поліцейські носять форму, яка обтягує груди і стегна. Це провокує у чоловіків гріховні думки.

Настільки пікантний законопроект викликав в прозахідному Кувейті чимало суперечок. Що вже говорити про постанову, що стосується християнських храмів? Таких в Кувейті не так і багато, і їх наявність - гарантія того, що Кувейт знаходиться під заступництвом США. Кувейтським салафітам довелося звертатися за консультацією до верховного муфтія Саудівської Аравії. Відповідь не змусила себе чекати: всі християнські храми Аравії повинні бути знищені, оскільки арабські землі - територія ісламу. Нечисленні християни Аравії, а також країн Близького Сходу, серйозно занепокоїлися.

Читайте також: Росія - рятівниця переслідуваних християн

У самому саудівському королівстві християнських храмів немає. Єдина релігія, яку тут можна сповідувати публічно, - ваххабитский іслам. За натільний хрестик або чотки тут жорстоко б'ють, за виявлену будинку Біблію - садять в тюрму. Аналогічний спосіб мислення і дії експортується саудитам в родинні ваххабітів ісламістські угруповання, наприклад, рух "Талібан". Вбивство християнина або згвалтування жінки-християнки у салафітів злочином вважається, ніж ісламісти охоче користуються. Наприклад, під час християнських погромів в Єгипті місцевих салафітів часто ловили саме за спробами згвалтувати копток. Ще раніше, задовго до повалення Мубарака, салафітів підозрювали у викраденнях юних копток з метою їх продажу в гареми шейхам КСА. Зараз єгипетські салафіти з партії "Ан-Нур" посідають друге місце за кількістю мандатів в парламенті Єгипту. Поки в Єгипті відносне затишшя. Але християни-копти серйозно турбуються за своє життя. Коптська блогер Майкл Набіль, що потрапив рік тому в тюрму за виступи проти єгипетських військових, в недавньому інтерв'ю сказав, що єгипетським християнам загрожує доля косовських сербів.

Християнська меншість Аравійського півострова складають в основному іноземні робітники нафтових монархій: філіппінці, цейлонця, індійці, малайці. Вони, здебільшого, католики. Релігійний центр аравійського католицтва - місто Абу-Дабі, собор Святого Йосипа. Тут служать на різних мовах: англійській, арабською, французькою, тагальській, малайською, сингальском, італійському. Число іммігрантів-католиків зросла на Аравійському півострові після світової фінансової кризи 2008 року. Фінансові потрясіння анітрохи не позначилися на нафтових монархіях. Туди хлинув масовий потік робітників з країн Середнього Сходу і Південної Азії: Індії, Пакистану, Філіппін, Шрі-Ланки.

Читайте також: Мусульмани оголосили джихад ... собакам

У 2010 році іноземних робітників-християн в Аравії налічувалося більше двох з половиною мільйонів чоловік. Разом з числом християн росло і число храмів. В ОАЕ, Катарі, Кувейті і Бахрейні християнські хрести піднімалися на тлі мусульманських півмісяців. Це, м'яко кажучи, не зовсім подобалося Саудівської Аравії - лідеру клубу арабських монархій. Варто сказати, що на частку саудитів випав найбільший відсоток іммігрантів-християн. Незважаючи на утиски їх число зростало з кожним днем. Ер-Ріяд серйозно побоювався, що іммігранти почнуть вселяти свої ідеї місцевим жителям. Особливо ваххабітська поліція моралі турбувалася за саудівських жінок, бо прецеденти вже були. Траплялося, що домогосподарки або медсестри-християнки заражали ідеями рівноправності статей саудівських принцес. Бунти принцес, викликані впливом християнства або західної культури, стали головним болем королівського сімейства.

Події "арабської весни" змусили керівництво КСА всерйоз озброїтися. В Ер-Ріяді досі не можуть отямитися від акцій протесту, що пройшли в березні 2011 року в провінції Аш-Шаркія. Мітинг для КСА - нечувана річ. На це саудівське духовенство відповіло закручуванням гайок: фетвами щодо обов'язковості жіночого обрізання, забороною жінкам-саудіткам на водіння автомобіля і т.д.

Читайте також: Схід заливають християнської кров'ю

Ініціатива Ер-Ріяда була підхоплена салафітамі в інших країнах. У грудні минулого року один впливовий єгипетський шейх видав спеціальну фетву про те, як торговці повинні продавати огірки і банани мусульманкам. Їх потрібно продавати тільки в нарізаному вигляді. На думку шейха, вид цільного огірка або банана викликає у мусульманки гріховні думки. Єгипетському шейху вторив старий емір Катару, який наполягав на обов'язковості "фараонова обрізання" для кожної мусульманської дівчинки. Акордом переможної ходи салафітского ідеології стала фетва саудівського муфтія про руйнування християнських храмів на півострові. З огляду на, що Ер-Ріяд тепер є головним гравцем арабського світу, у християн регіону є серйозний привід для занепокоєння. Втім, як і у мусульман. Сунітські або шиїтські мечеті салафіти громлять з тієї ж полюванням, що і християнські храми.

Читайте найцікавіше в рубриці "Релігія"

за матеріалами GeorgiaTimes

Але, може бути, це наслідки війни і реакція на ворожу у всіх сенсах культуру?
Що вже говорити про постанову, що стосується християнських храмів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация