Що таке конфіскат? Банківський конфіскат, митний конфіскат, продаж конфіскату

  1. Конфіскат, конфіскація, експропріація. визначення
  2. Поняття "конфіскат" в законодавчих актах РФ

Чому це загадкове слово так притягує слух вже не одного покоління Росіян?

У повсякденному житті, йдучи по вулиці, практично кожен з нас неодноразово бачив торгують людей в пересувних наметах або в автофургонах, на яких великими літерами написано «Продаж конфіскату» або «Митний конфіскат». Таку стихійну торгівлю зазвичай ще супроводжують гасла - «Дешево» або «Знижки до ...%». Навколо цих торгуючих суб'єктів зазвичай завжди присутній ажіотаж, що супроводжується періодичними закликами «Розпродаж конфіскату! Купуйте! Товар в обмеженій кількості! »І т.п.

Щоб отримати загальне уявлення про поняття « конфіскат », Розглянемо його визначення і розберемося в деяких правових аспектах.

Конфіскат, конфіскація, експропріація. визначення

Конфіскат (мн. Ч. Конфіскати, конфіскація) - конфісковане майно. Термін зустрічається в різних законодавчих актах РФ.

Конфіскація (лат. Confiscatio, від confiscare - покласти в скриню, confiscate = con - з, разом + fiscus - скарбниця. Відібрання маєтку на користь скарбниці.) - примусове і безоплатне вилучення майна приватної особи на користь держави відповідно до судового рішення або адміністративним актом або товари, звернені в дохід держави за рішенням суду або митних органів.

ЕКСПРОПРІАЦІЯ (лат. Expropriatio, від ex - поза і proprius - що становить власність) - позбавлення власності.

  1. Примусове (безоплатне або оплачуване) відчуження майна, яке виробляється державними органами.
  2. Позбавлення власності. Юридично в залежності від того, чи виплачується винагорода чи ні, розрізняють такі її форми, як реквізиція і конфіскація.
  3. Позбавлення власності і колишнього соціального становища одного суспільного класу іншим, а всередині класу - одного його шару іншим.

Поняття "конфіскат" в законодавчих актах РФ

В рамках законодавства Російської Федерації поняття «Конфіскат» розкриває нам ст. 243 Цивільного кодексу Російської Федерації , В якій йдеться про те, що у випадках, передбачених законом, майно може бути безоплатно вилучено у власника за рішенням суду у вигляді санкції за вчинення злочину або іншого правопорушення. Також конфіскація може бути проведена і в адміністративному порядку. Так, в ст. 3.7 Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення вказано, що конфіскацією засобів вчинення або предмета адміністративного правопорушення є примусове безоплатне звернення у федеральну власність або у власність суб'єкта Російської Федерації не вилучених з обороту речей. Конфіскація призначається суддею.

згідно ст. 50 Земельного кодексу України земельну ділянку може бути безоплатно вилучено у його власника за рішенням суду у вигляді санкції за вчинення злочину.

У разі вилучення товарів, поміщених у митний процедуру, або накладення арешту на такі товари відповідно до законодавства держав-членів митного союзу, дія митної процедури щодо цих товарів призупиняється. У разі, якщо прийнято рішення про скасування вилучення товарів або накладення на них арешту, дія митної процедури відновлюється. При конфіскації або зверненні у власність держави за рішенням суду товарів, поміщених у митний процедуру, дія митної процедури щодо цих товарів припиняється, а конфісковані або звернені у власність держави іноземні товари набувають статусу товарів митного союзу. Дані наслідки вилучення (арешту) товарів, поміщених у митний процедуру, вказані в ст. 208 Митного кодексу Митного Союзу .

Кримінальний кодекс Російської Федерації в ст. 104.1 визначає, що конфіскація майна є примусове безплатне вилучення і звернення у власність держави на підставі обвинувального вироку наступного майна: гроші, цінності та інше майно, отримане злочинним шляхом, є предметом незаконного переміщення через митний кордон Російської Федерації і будь-яких доходів від цього майна, за винятком майна і доходів від нього, підлягають поверненню законному власнику. Якщо майно, отримане в результаті вчинення злочину, і (або) доходи від цього майна були долучені до майна, придбаного законним шляхом, конфіскації підлягає та частина цього майна, яка відповідає вартості долучених майна і доходів від нього.

Федеральний закон «Про виконавче провадження» визначає порядок виконання виконавчого документа про конфіскацію майна, який встановлений ст. 104 і вказує на те, що конфіскація майна, включає в себе примусове безоплатне вилучення у боржника чи інших осіб майна, зазначеного у виконавчому документі і передачу його державним органам або організаціям для звернення в державну власність відповідно до їх компетенції, встановленої Урядом Російської Федерації. Передача конфіскованого майна державному органу або організації відповідно до їх компетенції здійснюється за актом приймання-передачі після зняття накладеного судовим приставом-виконавцем арешту на зазначене майно і без зняття арешту, накладеного іншими органами. Конфіскація майна (за винятком грошових коштів боржника, що знаходяться на рахунках і у вкладах в банках і інших кредитних організаціях, цінних паперів) проводиться судовим приставом-виконавцем за участю понятих і складанням акта опису і вилучення майна.

На підставі вищевикладеного ми бачимо, що вживаються в побуті фрази: «Конфісковані автомобілі», «Банківський конфіскат», «Лізинговий конфіскат», «Митний конфіскат», «Розпродаж конфіскату» і ін. Не завжди правильно застосовуються і трактуються. Гонка за дешевизною конфіскату і надією на те, що можливість купити конфіскат дуже вигідна, призводить потенційних покупців до деякого недорозумію правового режиму конфіскованого майна.

Важливо! Будь-яка угода, що включає в себе продаж конфіскату, повинна бути легітимною, тобто законною. Правильно оформлені договору купівлі-продажу конфіскату зроблять процес користування майном більш безпечним, так як документальне підтвердження (особливу увагу необхідно приділити правовстановлюючим документам) чистоти конфіскованого майна, будь то автоконфіскат, конфіскат одягу, конфіскат парфумерії чи іншого конфіскованого майна, є необхідною ланкою угоди купівлі продажу конфіскату.


Начальник відділу по досудової роботи з проблемними кредитами юридичних осіб
ВАТ "Балтінвестбанк"
Уваров Олександр Анатолійович
28.06.2011


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация