Що не має віку пістолет прихованого носіння ПСМ

  1. Сховався в долоні «малюк»
  2. Андропов знав толк в зброї
  3. Проста і безвідмовна конструкція
  4. Найнебезпечніше «Стєчкіна» і ПМ
  5. Тактико-технічні характеристики ПСМ

Хто має майже півстолітню історію пістолет до сих пір із задоволенням використовують представники російського генералітету і співробітники розвідслужб, високо цінуючи можливість його прихованого носіння, надійність і високу купчастість стрільби.

У 1971 році три конструктора ЦКІБ Т.І. Лашнев, Л.Л. Куликов і А.А. Сімарін представили державної комісії 15-сантиметровий самозарядний пістолет. Формально основним завданням цього малюка повинна була стати надійний захист вищих радянських офіцерів і воєначальників в очному протистоянні з противником. Хоча всі чудово розуміли: він створений для того, щоб високопоставлені військові не потрапили в руки ворога живими.

Сховався в долоні «малюк»

Пістолет з магазином без патронів важив близько 460 грамів, а 8 малокаліберних 5,45-мм патронів підвищували його вага зовсім незначно. Для носіння такого малюка зовсім не було потрібно наявність кобури: він прекрасно вміщувався в нагрудній і боковій кишені форменого кітеля. У неформальній обстановці його можна було покласти в кишеню брюк, не привертаючи до себе підвищеної уваги, а кучність пострілів з відстані 25 метрів вважається прекрасної навіть за теперішніх часів.

Члени державної комісії із захопленням підтримали нову модель мініатюрного зброї, а представники Комітету державної безпеки навіть попросили передати кілька партій ПСМ для озброєння своїх офіцерів і генералів. Відкрито в такому проханні найпотужнішою спецслужбі світу ніхто не відмовив, але пріоритет все ж був відданий Збройним Силам СРСР.

Виготовлення ПСМ почалося в 1972 році, і спочатку він видавався виключно генералам Радянської армії, які жартома охрестили його «способом гідно звести рахунки з життям». Ну майже в жарт.

Андропов знав толк в зброї

Але КДБ не думав здаватися, а керував ним в ті роки Юрій Андропов відрізнявся наполегливістю і вмінням переконати уряд в правильності своєї позиції. Саме пістолету самозарядний малогабаритному судилося прийти на зміну легендарному стріляє портсигар , Який почав залучати занадто пильна увага іноземних розвідників.

Компактність ПСМ, а також нарізний ствол, що дозволяє прекрасно стабілізувати політ кулі і забезпечити прийнятну точність стрільби, зробили це зброя дуже популярним у співробітників оперативних служб міліції, спецназу КДБ і ГРУ ЗС СРСР, який проводить приховані операції по захопленню злочинців в місцях масового скупчення людей.

Хто має майже півстолітню історію пістолет до сих пір із задоволенням використовують представники російського генералітету і співробітники розвідслужб, високо цінуючи можливість його прихованого носіння, надійність і високу купчастість стрільби

Пістолет ПСМ на затримці затвора. wikimedia

Про що говорити, якщо швидкі на руку китайці, практично не замислюючись, налагодили власне виробництво копій ПСМ, як тільки в їх руках опинилися креслення!

Проста і безвідмовна конструкція

Ударно-спусковий механізм ПСМ подвійної дії із зовнішнім курком зводиться як самовзводом, так і вручну. Механічний запобіжник стрільби встановлений на лівій стороні рами затвора в безпосередній близькості від курка.

Конструктори цієї зброї передбачили можливість досить легко великим пальцем правої руки зняти запобіжник з одночасним зведенням курка і підготовкою пістолета до ведення стрільби. Щічки рукоятки спочатку були виготовлені з алюмінієвого сплаву, але згодом їх замінили пластиковими вставками, які зробили пістолет на 3 мм товще - так було зручніше його тримати.

Автоматика пістолета працює на стандартному принципі вільного ходу затвора, який, з огляду на маломощность боєприпасу, впливає на віддачу незначно. При пострілі гільза використаного боєприпасу автоматично викидається через спеціальне вікно, а повертаючись назад затворна рама зводить курок і досилає наступний патрон в патронник.

Після останнього пострілу зброя стає на затворну затримку. Заради зручності носіння ПСМ конструктори цієї зброї відмовилися від зовнішнього важеля затримки затвора. Для перезарядки ПСМ необхідно замінити порожній магазин повним і трохи відтягнути затворну раму назад, після чого в патронник буде досланий наступний патрон.

Найнебезпечніше «Стєчкіна» і ПМ

Як це не парадоксально, але за рахунок сталевого наконечника кулі щодо малопотужний патрон ПСМ має більшу пробивну здатність, ніж стандартні 9-міліметрові боєприпаси популярних пістолетів Макарова (ПМ) і Стєчкіна (АПС) . В окремих випадках куля ПСМ пробиває бронежилет 2-го класу захисту, чим не може похвалитися навіть легендарний пістолет ТТ !

Але саме ця здатність є величезним мінусом ПСМ, оскільки випущена з нього куля акуратно прошиває тіло противника наскрізь. Через відсутність зупиняє сили навіть отримав кілька поранень противник продовжує вести активні бойові дії і падає замертво лише після точного попадання в голову.

Місткість магазину ПСМ становить 8 малокаліберних патронів, що дозволяє зробити вагу даного зброї практично невідчутним при носінні як в кобурі, так і в кишені елементів одягу.

В даний час пістолет ПСМ, незважаючи на свої окремі технологічні недоліки, продовжує випускатися в сучасній Росії.

На його базі організовано випуск комерційного пістолета Іж-75 під боєприпас 5,45 х 18 мм, а також «Байкал-441» під експортний патрон 6,35 х 13 мм (.25 АСР), який з успіхом продається за межами нашої країни.

На базі цього пістолета випускалися газові та пневматичні пістолети, які просто перероблялися для стрільби спеціальними патронами, що дозволяло на початку 1990-х років членам злочинних угруповань купувати цю зброю і адаптувати його під стрільбу бойовими патронами.

Надалі виробники стали ставити більш тонкі стовбури на травматичні і пневматичні ПСМ, просвердлювати ослабляють отвори і міняти їх зовнішній вигляд.

Тактико-технічні характеристики ПСМ

Калібр 5,45 мм Використовуваний боєприпас 5,45 х 18 мм МПЦ Довжина зброї, мм 155 Довжина ствола, мм 84,6 Висота зброї, мм 117 Ширина зброї, мм 18 Маса з магазином без патронів 0,46 Ємність магазина, патронів 8 Прицільна дальність стрільби, м 25

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация