Що можна пити вагітним? Зелений чай при вагітності

  1. Що можна пити вагітним?
  2. Чи можна зелений чай при вагітності і чорний?

Чай, кава, мінеральна вода, сік, компот, газований напій - що можна пити вагітним? Саме про це ми сьогодні і поговоримо.

Ні для кого не секрет, що майбутнім мамам не можна пити все ті напої, які вони вживали до вагітності. Деякі з них можуть нашкодити здоров'ю малюка. Які саме? Давайте докладніше зупинимося на тому, що можна пити вагітним, а що не можна.

Отже, напої, споживання яких потрібно обмежити:

1. Кава


Кава містить кофеїн. Зверніть увагу, що в чашці розчинної кави кофеїну міститься більше, ніж в чашці натурального. Регулярне вживання більше п'яти чашок в день свідчить про залежність, а вона негативно впливає на здоров'я майбутньої мами і малюка. Пити можна не більше однієї чашки в день, не регулярно, причому хорошої натуральної кави. Тільки в тих випадках, коли його сильно хочеться, або знижується тиск. А взагалі, якщо в процесі вагітності Ви можете відмовитися від кави, краще так і зробити.

2. Міцний чай

У чашці міцно завареного чаю кофеїну міститься не менше, ніж в чашці кави. Тому вагітним жінкам міцного чаю не можна, тільки слабкий, розбавлений.

Деякі жінки вважають, що можна замінити чорний чай зеленим і питання вирішиться. Але це не так. У чашці міцного зеленого чаю міститься стільки ж кофеїну, як і в чашці чорної. Тому його споживання теж потрібно обмежити.

3. Какао

Це досить сильний алерген. Крім того, какао, як і кава, сприяє вимиванню кальцію з організму, а він так потрібен вагітній жінці і плоду для нормального протікання вагітності і розвитку карапуза.

4. Газована вода

Газовані напої сприяють метеоризму і надлишкового газоутворення. Крім того, солодкі газовані напої містять в своєму складі різні хімічні речовини, вживання яких не рекомендується вагітним. Також газовані напої перешкоджають засвоєнню кальцію.

5. Мінеральна вода без газу

Мінеральна вода без газу, збагачена мінеральними солями, теж може нашкодити здоров'ю майбутньої мами. Вона перевантажує нирки. Особливо це стосується випадків, коли в сечі є солі або схильність до набряків.

6. Магазинні соки

Вагітним корисні тільки натуральні свіжовичавлені соки, а магазинні пакетовані - протипоказані. У них додаються консерванти, барвники, ароматизатори, які можуть негативно позначитися на здоров'ї малюка і мами.

7. Спиртні напої

Їх вживання однозначно заборонено. Відмовитися потрібно не тільки від горілки і коньяку, а й вина, шампанського. Звичайно, хтось може заперечити, що сухе вино виводить з організму токсини, а червоне - підвищує рівень гемоглобіну, тому іноді можна собі дозволити келишок. Але, це повинно бути не частіше, ніж раз на місяць і не більше половини келиха.

Але, це повинно бути не частіше, ніж раз на місяць і не більше половини келиха

8. Енергетики

Ці напої тільки шкодять. По-перше, в них багато кофеїну, по-друге, вони стимулюють викид адреналіну (створюють додатковий сплеск енергії). А звідки беруться сили? Звичайно, із запасів власного організму, які так потрібні для розвитку плода і успішної вагітності. Не варто даремно ризикувати, краще від них відмовитися.

Що можна пити вагітним?

Найкраще втамовувати спрагу під час вагітності за допомогою чистої води. Її можна пити стільки, скільки вимагає організм, крім тих випадків, коли кількість споживаної рідини обмежується лікарем. У перші два триместру рекомендується випивати близько 2-х літрів рідини в день. Але, за кілька місяців до пологів це кількість потрібно скоротити в два рази, щоб уникнути набряків. Якщо Вам набридне відсутність смаку, можна додати в стакан кілька крапель лимонного соку.

Що ще можна пити вагітним?

1. Натуральні соки і компоти (фруктові напої)

Натуральні соки рекомендується вживати свіжовичавленими, приготованими в домашніх умовах. Взимку напої можна готувати з сухих або заморожених фруктів, варення, джему, консервованого компоту. Такі напої корисні, вони багаті на вітаміни мінерали та інші компоненти.

2. Кисіль

Виготовляється він з соку і крохмалю. Нічого шкідливого для здоров'я вагітної жінки. Але, його теж краще готувати в домашніх умовах, а не купувати розчинну в пакетиках.

3. Молоко і кефір

Якщо у Вас немає алергії, пити молоко можна. Цей напій містить багато корисних речовин. А ось кефір, не тільки можна, але, і потрібно пити вагітним жінкам. У його складі є багато вітамінів і мінералів, він виручає при запорах. Крім того, в ньому дуже мало калорій. Вживаючи його, Ви не наберете зайву вагу.

Вживаючи його, Ви не наберете зайву вагу

4. Трав'яні чаї

Їх краще готувати самому із сухої трави, квіток, листя, плодів. Заварювати потрібно з розрахунку: одна чайна ложка на склянку окропу. Можна використовувати листя суниці, малини, смородини, брусниці, чорниці, трави м'яти, квітів липи, календули, плодів шипшини, калини, ромашки. Але, зловживати трав'яними чаями не варто. Попити 2-3 дня і зробити перерву: або підібрати інший напій, або поміняти траву.

Чи можна зелений чай при вагітності і чорний?

За великим рахунком чай вагітним не протипоказаний. Але, бажано віддавати перевагу трав'яному, зеленому або фруктовому чаю. І краще за все не використовувати для його заварювання готові пакетики. Їх якість дуже сумнівно. Що стосується зеленого чаю, то в його користь сумніватися не варто. Він відмінно бореться з різними інфекціями, має протизапальні властивості. Однак ми вже говорили про те, що заварювати міцно чай не рекомендується. Він провокує часті сечовипускання і підвищує серцебиття.

Також рекомендується чай каркаде. Він містить багато вітаміну С.

Чай з м'ятою добре заспокоює і розслабляє. Він допомагає позбутися від безсоння.

Чай із шипшини багатий на вітаміни С, В, РР і залізо.

Натуральні чаї, приготовані в домашніх умовах, краще чергувати, тоді організм зможе отримувати різні вітаміни.

Кількість випитого чаю не повинна перевищувати 3-х чашок в день, і не варто пити чай на ніч.

Що стосується чорного чаю, то з ним під час вагітності потрібно бути обережніше. Він сильно тонізує і не підходить для тих, у кого підвищується тиск.

А взагалі, перед тим, як вирішувати, що можна пити вагітним, а що ні, краще проконсультуватися з лікарем.

Не пропустіть цікаві статті:

Що можна пити вагітним?
Чи можна зелений чай при вагітності і чорний?
Чай, кава, мінеральна вода, сік, компот, газований напій - що можна пити вагітним?
Які саме?
А звідки беруться сили?
Що можна пити вагітним?
Що ще можна пити вагітним?
Чи можна зелений чай при вагітності і чорний?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация