Що відбувається з благодійністю? ОП РФ запускає всеросійське опитування

Він покликаний проаналізувати ситуацію в сфері благодійності у всіх регіонах Росії Він покликаний проаналізувати ситуацію в сфері благодійності у всіх регіонах Росії   Громадська палата РФ запускає   опитування, присвячене темі благодійності

Громадська палата РФ запускає опитування, присвячене темі благодійності . На сайті Палати опубліковані дві анкети: одна - для професіоналів та волонтерів , Які працюють у благодійних організаціях, а інша - для всіх громадян , Які вже жертвують кошти на благодійність або з якоїсь причини поки до цього не готові.

«У сфері благодійності дуже швидко відбуваються зміни, - розповідає ініціатор опитування голова Комісії ГП РФ з питань благодійності, цивільному просвіті та соціальної відповідальності Олександр Ткаченко . - Товариство постійно ставить нові завдання, і благодійні організації швидко на них реагують. Відповідно, змінюються взаємовідносини благодійних організацій з державою, з'являються нові теми для обговорення та питання, які вимагають спільних рішень держави, НКО і бізнесу ».

Олександр Ткаченко попереджає, що на зміни в сфері благодійності відгукуються не лише ті, хто хоче допомогти, - удосконалюються і шахрайські схеми. І це одна з великих проблем, з вирішенням якої повинен допомогти опитування ОП РФ.

«Ми вважаємо за необхідне проведення такого опитування, щоб краще зрозуміти, що відбувається з благодійністю, проаналізувати ситуацію у сфері благодійності в усіх регіонах Російської Федерації і, можливо, запропонувати якісь рішення або винести на обговорення питання, які виявить наше дослідження», - говорить він.

Автори опитування зазначають, що останнім часом сильно змінилося ставлення до благодійності з боку держави, яке сьогодні виділяє велику кількість засобів для цієї сфери. Так, Фонд президентських грантів проводить регулярні конкурси, і в цьому році вісім мільйонів рублів розподіляється на підтримку некомерційних і громадських організацій.

«Нам цікаво, наскільки фонди готові професіоналізувати свою діяльність в розрізі надання послуг та надання звітності. Також ми хочемо зрозуміти, які проблеми бачать керівники громадських організацій, що впливають на розвиток благодійного сектора економіки. Пропонуємо висловити свої конкретні пропозиції щодо внесення змін, які допоможуть вирішити існуючі проблеми », - зазначив Олександр Ткаченко.

Він зазначив, що опитування анонімне і результати будуть використовуватися в узагальненому вигляді. В анкеті будуть розміщені питання про типах благодійної діяльності, щоб зрозуміти, до чого більше схиляються люди - до епізодичній благодійності (подача милостині), регулярному переказу грошових коштів фондам або ж особистої участі в діяльності благодійних та волонтерських організацій.

«Нам важливо зрозуміти, якій формі благодійності більше довіряють люди. Який ступінь довіри громадян до адресної допомоги конкретним людям або до громадських організацій, які займаються створенням інфраструктури? Які можливі причини недовіри людей: недостатньо звітної інформації або вона не деталізована? Яка цільова аудиторія привертає благодійні організації: діти-сироти, інваліди, люди з важкими захворюваннями, літні, незаможні, багатодітні бездомні тварини, вирішення екологічних проблем і т.д.? »- говорить Олександр Ткаченко.

Про початок дослідження він розповів в рамках онлайн-наради членів ВП РФ з громадськими палатами суб'єктів Федерації, закликавши їх сприяння проведенню дослідження. Громадський працівник зазначив, що кожен регіон унікальний і розвиток благодійності в суб'єктах РФ відбувається нерівномірно. Особливість регіону, його щільність і протяжність впливає на те, як буде розвиватися третій сектор економіки.

«Наше дослідження покликане зібрати інформацію з усіх куточків нашої країни, щоб оцінити, як розвивається благодійність на тій чи іншій території, які є тренди в її розвитку і які спостерігаються проблеми. Проаналізувавши отримані дані, ми зможемо розробити рекомендації, і аналітика з анкети увійде в річний Доповідь ОП РФ про стан громадянського суспільства », - підкреслив член ОП РФ.

Який ступінь довіри громадян до адресної допомоги конкретним людям або до громадських організацій, які займаються створенням інфраструктури?
Які можливі причини недовіри людей: недостатньо звітної інформації або вона не деталізована?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация