Що загрожує ЄС в найближчому майбутньому?

Москва, 4 липня - "Весті.Економіка".

Однак, як пише ректор Оксфордського університету Кріс Паттен у своїй статті на Project Syndicate, у ЄС є куди більш насущні проблеми, ніж возитися з Британією.

Причини занепокоєння в Великобританії зрозумілі: зростає число доказів можливого збитку економіці королівства, викликаного відмовою від єдиного ринку і митного союзу. Згідно з останнім дослідженням Центру європейських реформ обсяг британської економіки вже скоротився на 2,1% від того, яким він міг би бути, якби виборці проголосували проти виходу з ЄС. Збитків держбюджету становить 440 млн фунтів стерлінгів ($ 579 млн) в тиждень.

Москва, 4 липня - Весті

ректор Оксфордського університету Кріс Паттен

"Відсутність інформації про те, як буде розвиватися Брекзіт, турбує ділові кола. Головний керуючий Siemens в Британії Юрген Маєр недавно просив британських лідерів роз'яснити, як буде проходити торгівля з ЄС, наполягаючи на отриманні підтвердження, що країна залишиться в митному союзі. Компанія Airbus попередила , що повний розрив з ЄС змусить її переглянути своє довгострокове співробітництво з ринком королівства, що означає ризик втрати роботи для тисяч британців. BMW підтверджує готовність залишитися в країні, але попереджає про віз ожном зростанні своїх витрат.
Такі попередження не викликають ентузіазму у прихильників Брекзіта. Британський секретар охорони здоров'я Джеремі Хант назвав їх "абсолютно недоречними", наполягаючи, що вони "підривають авторитет" прем'єр-міністра Терези Мей. Хоча з підривом власного авторитету Мей справляється і сама: її заяву, що "дивіденди Брекзіта" частково підуть на збільшення витрат на Національну службу охорони здоров'я, було розцінено в широких колах як брехня.
Але що думають про все це в ЄС? Схоже, його лідерам довелося змиритися з налаштованістю британців на відділення, адже вони мало що можуть з цим вдіяти. Звичайно, лідери ЄС не збираються підривати свою власну, успішну, засновану на законах економічну модель, щоб надати нам послугу. Брекзіт зашкодить нам набагато більше, ніж він принесе шкоди ЄС.
Дійсно ж пошкодити ЄС, підірвати саму його структуру здатне безліч інших проблем, в першу чергу - загрози президента США Дональда Трампа здоров'ю і самої життєздатності трансатлантичного альянсу, стовпи, на якому тримається світовий порядок після закінчення Другої світової війни. Трамп явно воліє диктаторів демократам і не відчуває ніякої поваги до своїх союзників. Його похвала північнокорейському лідеру Кім Чен Ину на саміті в Сінгапурі різко контрастує з його критикою прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо після зустрічі "Великої сімки" в Квебеку.
Відсутність інформації про те, як буде розвиватися Брекзіт, турбує ділові кола

Оцінка обсягу мит на експорт: з ЄС і з США

Одна з найбільш спірних позицій Трампа пов'язана з торгівлею. У корені неправильно розуміючи механізм її функціонування, він визначив, що вона протиставляє Сполучені Штати всьому світу. Замість зміцнення співпраці з Європою і Японією і посилення Світової організації торгівлі, щоб протистояти меркантилізму Китаю, Трамп вирішив діяти самостійно, нападаючи навіть на своїх найближчих союзників. Така поведінка загрожує спровокувати повномасштабну "торгову війну", яка зашкодить всім, і не в останню чергу американським споживачам і промисловості.
Ще однією нагальною проблемою Європи є імміграція. Раніше в цьому році Трамп схвалив імміграційну політику "нульової толерантності": не тільки переслідувати в судовому порядку всіх дорослих, які незаконно перетинають кордон, включаючи тих, хто шукає притулок, а й вилучати у них дітей і утримувати їх окремо від батьків (хоча пізніше він видав наказ, який скасовує поділ сімей). Нечуваний ні для однієї цивілізованої країни крок! Однак деякі в Європі, мабуть, вважають, що зведення огорож з колючого дроту вздовж кордонів (Угорщина) або закриття портів для суден, повних біженців (Італія та Мальта), цілком виправдано.
Такі дії, безумовно, схвалюють прихильники Трампа. За що праві популісти Європи гарантовано отримують слова підтримки і свого роду дружнє поплескування по плечу від колишнього головного стратега Трампа Стівена Беннон і навіть деяких послів США.
Тим часом, європейських демократів з цивілізованим поглядом на управління карають. Чим Німеччина заслужила Річарда Гренелл, який заявив про своє бажання "надати повноваження іншим консерваторам", в якості посла США? Схоже, у відповідь німецький канцлер-центрист Ангела Меркель відвернулася від Трампа.
Однак детоксикація Європи зажадає набагато більшого, ніж просто лаяти США і молитися про дострокову відставку Трампа. Фактично підходи деяких лідерів ЄС до таких питань, як імміграція, можуть привести до виникнення системних проблем, які залишаться, після того як Трамп повернеться до гри в гольф і судам про банкрутство. Розумних європейських лідерів можна пробачити за ввічливе прощання з Великобританією з метою зосередити свою увагу на загрози їх довготривалої згуртованості і фундаментальним цінностям.
ЄС завжди пишався тим, що є співтовариством з цінностями захисту меншин і надання притулку бідним і пригнобленим. Зрештою, ЄС складається з меншин і в повній мірі знає, що таке бідність і нестатки.
Але які спільні цінності можуть бути у помірних демократів на кшталт Меркель, Еммануеля Макрона (Франція) і Марка Рутта (Нідерланди) з правими лідерами Угорщини, Польщі Італії і навіть Австрії? Себастьян Курц, докучливий молодий канцлер Австрії, активно прагне мобілізувати опозицію проти Меркель, хоча завдяки її відношенню до біженців Австрія не потонула в потоці прохачів притулку.
Здоровий глузд і досвід повинні підказати нам, що егоїстичне розкидання гаслами, порушення верховенства закону і відмова від міжнародних зобов'язань не є інгредієнтами рецепта хорошою політики. Макрон прав, що Угорщини Віктора Орбана та Польщі Ярослава Качинського більше не слід дозволяти залізати в кишені їх більш заможних європейських партнерів, поки вони нехтують цінностями ЄС.
ЄС повинен протистояти своїм проблемам згуртованої спільної політикою, що поєднує ефективність із елементарної людської порядністю. Наприклад, що стосується міграції, Євросоюз повинен діяти як єдине ціле, зміцнюючи свої кордони, з одного боку, і надаючи допомогу в розвитку та сприяння у встановленні безпеки країнам, з яких тікають люди - з іншого. Завдяки більш стабільним і відкритих ринків ці країни зможуть експортувати свою продукцію, а не громадян.
Що стосується Британії, ми вже підстелили соломки - залишилося тільки пережити на ній свої кошмари ".

Але що думають про все це в ЄС?
Чим Німеччина заслужила Річарда Гренелл, який заявив про своє бажання "надати повноваження іншим консерваторам", в якості посла США?
Але які спільні цінності можуть бути у помірних демократів на кшталт Меркель, Еммануеля Макрона (Франція) і Марка Рутта (Нідерланди) з правими лідерами Угорщини, Польщі Італії і навіть Австрії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация