ЩО ГІТЛЕР ПОДАРУВАВ СТАЛІНУ

  1. Як штандартенфюрер Манфред фон Арденне Сталіну бомбу Гітлера подарував
  2. РУССКИЕ МІФИ. Міфи про Росію і росіян.
  3. ПУТІН В ПІДВАЛІ
  4. Війна Москви у В'єтнамі

Барон Манфред фон Арденне (20 січня 1907 - 26 травня 1997рр)

Як штандартенфюрер Манфред фон Арденне Сталіну бомбу Гітлера подарував

автор - Борис Кочнев

Квітні Триває. Чергова річниця подарунка, який врятував націонал - соціалістичну Німеччину і визначив холодну війну.

Якщо ви зайдете на сайт енциклопедії і наберете прізвище штандартенфюрера СС, кавалера * Лицарського Хреста з дубовим листям барона Манфреда фон Арденне (20 січня 1907 - 26 травня 1997рр), то ви можете здивовано прочитати, що він лауреат двох Сталінських премій 1947 і 1953рр. За що???
(* Вітька - ми не знайшли підтвердження в інших джерелах)

Талановитий фізик. Автор 600 патентів. Один з піонерів телебачення. Національні премії НДР за 1958 і 1965гг. Може, за телемовлення? Наші джерела зберігають повне мовчання - ну немає у світі цієї людини. Насправді це саме Арденне, а не Курчатов, зробив Сталіну атомну бомбу і фактично подарував нам роль великої держави. Зроблено це було для того, щоб Німеччину врятувати від англо-саксів і зіштовхнути Росію з Америкою.

Ф. Арденне був улюбленим фізиком фюрера. У нього була своя приватна лабораторія під Берліном, яку щедро фінансувало міністерство пошт під німецький "Уран-проект" (Kerwaffenprojekt) 1938-1945гг. Саме Манфред ф.Арденне розробив метод газо-дифузійної очищення ізотопів урану (гексафторид, або шестифториста уран, виявляється, газ) і поділу ізотопів урану 235 в центрифузі.

Manfred Baron von Ardenne

Його лабораторію охороняв полк СС. Бетонні укріплення, добірно-навчені солдати - треба було втратити три дивізії на штурм об'єкта і ніяких шансів взяти документацію і неушкоджене (не вибухнула) обладнання, тим більше ніяких шансів зловити цих фізиків, які могли в одну мить розбігтися і лягти на дно в західній зоні . І раптом квітневе диво - есесівці покірно скласти зброю, весь науковий склад лабораторії хоче співпрацювати саме з російськими, вся апаратура і уранова центрифуга інституту здані працюють, з усією документацією та реактивами.

Та ще органам НКВС в Німеччині дістається 15 тонн металевого урану німецької якості очищення - у грабанулі!

Та ще органам НКВС в Німеччині дістається 15 тонн металевого урану німецької якості очищення - у грабанулі

Барон Манфред фон Арденне
в 1933 р

Підтягнутий пан барон їде в Москву з фрау Арденне, захопивши чудовий рояль, есесівських парадну форму і картину в повний зріст маслом особистого художника фюрера, де той йому вручає дубове листя до Рицарського Хреста - найвища нагорода райху (держави).

Він їде не один - понад 200 найвизначніших фізиків, радіоінженерів, ракетників їдуть з ним. Це Нобелівський лауреат, творець ракети Фау-3 Густав Герц, професор, Вернер Цуліус, Гюнтер Вірт, Ніколаус Риль, Карл Циммер, доктор Роберт Доппель, Петер Тіссен, Професор Хайнц позі - кілька сотень кращих умів Німеччини їдуть в Москву, де була розстріляна і згноїли в таборах професура російських університетів, і де термін давали просто за дворянство.

Росія злиденна і голодна, немає масла не тільки дітям, а й пораненим в госпіталях, шансів самим зробити атомну бомбу ніяких, оскільки це вимагає мільярдних вкладень, сучасних приладів і ... мізків. Бажано єврейських, як у Ландау. Або німецьких, як у ф.Арденне. Але не як у Мехліса, мати його туди ...

Разом з ф. Арденне ешелонами їде найкраще і нове обладнання берлінського кайзерівської інституту і власного інституту ф.Арденне - Берліні-Ліхтерфельде-Ост.

Арденне - Берліні-Ліхтерфельде-Ост

Manfred von Ardenne in seinem Labor in Berlin

Їдуть навіть німецькі електротрансформаторів - один з таких досі без ремонту працює під г.Голіціно М.О. Їде документація і реактиви, запаси плівки і папір для самописців, Фоторегистратори, дротові магнітофони для телеметрії і оптика ... Те, що Сталінська Росія взагалі не випускала, а деякі позиції не може за якістю освоїти і до сих пір. Робітничо-селянські мародери витягують кращі верстати і вивозять новенькі заводи з усіх країн, не тільки з Німеччини, приватна власність не визнається. Так під Віднем в Австрії був повністю демонтований новенький радіоламповий завод, вольфрамові вакуумні печі якого зіграли велику роль. Австрійці навчилися відкачувати повітря ртутними вакуумними насосами, які дозволяли отримувати вакуум розрідженням до 10 в мінус 13 ступені мм рт ст. Для відсталою Росії це було недосяжно.

У Москві швиденько будується концтабір на Жовтневому полі. Цілком комфортний - герр ф. Арденне живе в двоповерховому особняку, на сходах портрет фюрера і його при винагороджу-ження Хрестом.

Мій батько і мати закінчили МІХМ в 1948р., І весь курс хлопчики були розподілені в цей концтабір, який був зашифрований як НДІ Главмосстроя №9 -знаменітая 9-ка. Платили добре, головне - пайок в голодній країні. Замість загальної амністії - мужиків після полону гноїли в таборах, а в селах вили від самотності баби, які не знали як прогодувати дітей.

Тепер там Курчатовський інститут, але правильніше було був назвати його ім'ям Арденне Тепер там Курчатовський інститут, але правильніше було був назвати його ім'ям Арденне. Німці привезли також відпрацьовані схеми промислового атомного реактора і реактора-размножителя. Адже саме вони піонери в атомній області, на о.Рюген Балтійського моря була підірвана перша випробувальна міні-бомба, в Померанії - друга. При випробуваннях загинули близько 700 радянських військовополонених ( "піддослідні кролики"). Потужність - близько 5 кілотонн.

Кожному німцеві надали по 5-6 наших інженерів - учнів, часто німецькомовних. Наші жили в казармах, могли вийти в місто за перепустками, але вказували у пропуску куди, до кого, місце. Наприклад "до \ т хроніки, Пушкінська площа, сеанс 14-30". Ф.Арденне нікого не боявся, у свята розгулював по табору в повній формі з нагородами. Батько і мати часто запрошувалися до обіду, так як вчили в інституті мову і були німецькомовними, а мати непогано грала з фрау Арденне в 4 руки на ф-но.

РУССКИЕ МІФИ.
Міфи про Росію і росіян.

Міфи про Росію і росіян. Радянські міфи про СРСР і радянський народ.
Навчальний посібник для дорослих і дітей, школярів всіх класів,
учнів, студентів і курсантів.

Від НКВД був приставлений Ігор Курчатов, якого не треба плутати з фізиком Борисом Курчатовим. Якщо в мемуарах написано, що в Академії Наук була нарада Лада, Капіци (майбутніх академіків СРСР) і ін. І згадано прізвище Курчатов, то це Борис, а якщо Лаврентій Палич з Йосипом Віссаріонича заслухали доповідь - то це Ігор. Так чекіст став великим фізиком.

Ігор Васильович і Борис Васильович Курчатова, 1953 рік.

Ігор Васильович і Борис Васильович Курчатова, 1953 рік

РДС-1 потужністю 22 кілотонни

Паралельно в промисловому реакторі об'єкта "Челябінська-40" був отриманий плутоній для першої совкової атомної бомби, після її випробування німець доктор Н.Ріль став Героєм Соціалістичної праці.

Тоді настала черга масового виробництва боєголовок і промислових обсягів очищення радіоактивного урану.

Зараз зрозуміла та нахабство, з якою Сталін поводився в 45г. на Потсдамській конференції - він знав, що німецька бомба і німецький уран вже у нього в руках. Більш того, тепер стало ясно, що японці отримували від німців уран в оббитих золотом ящиках, що перевозяться на підводному човні, є дані про проведення ними експериментального вибуху біля берегів Кореї. Остання човен навесні 45г. спливла і здалася американському есмінцю. Ось чому США відповіли Хіросімою і Нагасакі, а не для залякування Сталіна. Цього маніяка вже пізно було залякувати, Арденне вже працював в Москві.

ПУТІН В ПІДВАЛІ

Всеросійська "web-бригада" - організована і досить професійна група осіб, керована з єдиної "контори", що складається з ідеологічно і методологічно ідентичних персонажів, "працює" практично в будь-якому популярному суспільно-політичному веб-форумі, що має хоча б кілька сотень відвідувань в день. "Бригада" намагається формувати потрібне влади громадську думку. Росія зайняла перше місце в світі за державними витратами на пропаганду.

Потім Арденне перекинули в Сухумі, де на березі бухти був постоїв новий науковий центр, центрифуга очищення ізотопів урану. Об'єкт носив шифр "А", потім А-1009 Мінсередмаш, і я не раджу громадянам відпочивати і купатися в Сухумі бухті без дозиметра. Батько з матір'ю переїхали туди і до школи я жив в рідній Абхазії. Було кілька аварій з викидами ізотопів.

Барон Манфред фон Арденне

Барон ф.Арденне був науковим керівником цього інституту (СФТІ Сухумський фізико-технічний інститут). Велику роль зіграв також австійскій вчених - радіотехнік доктор Фріц. За цю роботу барон отримав другу Сталінську премію 1953р. і в 1955 році йому дозволили повернутися, але в НДР.

В кінці війни в 45 році у Німеччині були реактивні двигуни і серійні реактивні літаки, перші зенітні ракети, перші ракети класу "повітря - повітря", була атомна промисловість, були інфрачервоні танкові приціли і гіроскопічна стабілізація морських знарядь, РЛС і станції селекції перешкод, прекрасні пеленгатори. Були авіаційні приціли і гіростабілізованого навігаційні прилади підводних човнів, "блакитна" оптика і 1.5 вольт радіолампи розміром з ніготь мізинця, крилаті і баллістіцескіе ракети. Все це і купа розробок, документації і мізків живих вчених дісталося Сталіну.

Зіштовхнувши Сталінську імперію з США і розпадається британської імперією, Німеччина отримала шанс - і за короткий час встала з колін і перетворилася на другу або третю по економіці державу світу. Потім це зробила Японія, і зауважте, що без єдиного райкому, чекістів і керівної ролі партії. А в Росії - переможниці люди мріяли про ковбасу і олії з Москви і не могли купити ліків вмираючому дитині. Я добре пам'ятаю, як в 1982р я електричкою з Москви сумками возив жратву голодним родичам в Калініні (Тверь).

Правильний хід зробили німці, і я не зовсім впевнений, що це була особиста ініціатива барона ф Правильний хід зробили німці, і я не зовсім впевнений, що це була особиста ініціатива барона ф.Арденне - здати таку лабораторію без вказівки згори - малореально. Будь офіцерик тебе пристрелив разом з твоєю фрау. У нього ж був наказ і на цей випадок.

Зайдіть на сайт енциклопедії.

Барон Манфред фон Арденне 1986 рік

І пом'янути в церкві молоденьких радянських дурників 40-х років, які в бавовняних білих халатах брали голими руками радіоактивні ізотопи, які відрами виливали радіоактивні відходи в найближчу річку і мало з яких дожив не те що до пенсії - до 30-40 років. Було покладено ціле покоління молодих і талановитих, довірливих і просто дурних, які проектували дозиметри для інших, але самі працювали без дозиметрів. Їх вдови і діти пам'ятають про них.

Я пам'ятаю свого батька. Кочнєва Анатолія Тимофійовича, 1926 р.н .. Двадцять років в атомній промисловості. І повільна злиденна смерть від променевої хвороби.

Вічна їм пам'ять ....

І спасибі герру штандартенфюреру за атомну промисловість СРСР, яку нібито створив Сталін. Правдивіше сказати, її нам подарували німці!

Війна Москви у В'єтнамі

Війна Москви у В'єтнамі

У розв'язаної комуністами і Москвою війні у В'єтнамі загинули 1,1 млн військовослужбовців північнов'єтнамських армії і партизан НФВПВ (в'єтконгівців), а також 2 млн мирних жителів в обох частинах країни.

***

Багато ледачі відвідувачі не хочуть читати літературу, але активно клеять ярлики людині, який освіченіші їх і просто говорить правду.

Совкових ідіотів я відсилаю до статті "Арденне" у всіх енциклопедіях світу на всіх мовах, це настільки великий вчений - фізик, що тільки в СРСР робили вигляд, що його немає.

Могила Манфред фон Арденне.
Grab Manfred von Ardennes auf dem Waldfriedhof Weißer Hirsch

Для нормальних громадян я пропоную статтю Юлії Гончарової "У Гітлера була атомна бомба" , Опублікована "Ехо планети" №16 2009р., І до підшивці журналу "Наука і життя", там є кілька цікавих статей.

А решті бидла моя найнижча прохання - не турбуйте своїми коментарями шанованих і гідних людей, пийте пиво і дивіться хокей. Вам нема чого лізти в історію, політику чи фізику, все одно в цих апельсинах ви не розумієте.

Бажаючим дізнатися більше про барона Манфреда фон Арденне, який передав нам обладнання і технології, навчив персонал і фактично створив нам атомну бомбу, раджу читати іноземні джерела на мові, інакше працювала чекістська цензура.

Всім величезне спасибі за увагу до теми.

http://www.dhm.de/lemo/html/biografien/ArdenneManfred/

http://en.wikipedia.org/wiki/Manfred_von_Ardenne

Талановитий фізик Манфред фон Арденне був улюбленцем Гітлера. У нього була своя приватна лабораторія під Берліном, яку щедро фінансувало міністерство пошт під німецький "Уран-проект" (Kerwaffenprojekt) 1938-1945гг. Саме Манфред фон Арденне розробив метод газо-дифузійної очищення ізотопів урану (гексафторид, або шестифториста уран) і поділу ізотопів урану 235 в центрифузі. Його лабораторію охороняв полк СС.

І саме він стояв на чолі великого колективу німецьких і радянських фізиків, радіоінженерів і навіть склодувів, які створили технологію виробництва урану 235, «начинки» першої радянської атомної бомби. До серпня 1945 року в СРСР вже були доставлені 15 тонн металевого урану, очищеного до необхідного рівня, необхідна апаратура, уранові центрифуги і найцінніша технічна документація. Але головне полягало в тому, що в СРСР вже перебували і приступали до роботи висококваліфіковані німецькі фізики-атомники на чолі з бароном Манфредом фон Арденне.

Через 20 років Хрущов весело вигукнув: "Ви і є той Арденне, якому вдалося витягнути голову з петлі?" Барон фон Арденне з його 600 патентами для німців такий же культовий винахідник, як для американців Едісон. Він був одним з піонерів телебачення, створив покоління електронних мікроскопів і мас-спектрометрів, безліч інших приладів. В останні дні війни практично все керівництво лабораторії на чолі з фон Арденне здалося радянським військам після переговорів з керівником спеціального підрозділу НКВС генералом армії Іваном Сєровим.

У 1945 році пошуком фахівців в Німеччині займалася група полковників, які насправді були полковниками, а секретними фізиками, - майбутні академіки Арцимовіч, Кикоин, Харитон, Щолкін ... Операцією керував перший заступник наркома внутрішніх справ Іван Сєров, що відкривало будь-які двері . Крім вчених законспіровані академіки розшукали 200 тонн металевого урану, що, за визнанням Курчатова, скоротило роботу над бомбою на рік-півтора. Ще більше урану з Німеччини встигли вивезти США, як, втім, і фахівців на чолі з керівником німецького атомного проекту нобелівським лауреатом Вернером фон Гейзенбергом. В СРСР відправляли механіків, електротехніків, склодувів. Багатьох відбирали в таборах військовополонених. Макса Штейнбека, майбутнього радянського академіка і віце-президента АН НДР, знайшли, коли він за примхою начальника табору виготовив сонячний годинник. Всього з атомного проекту в СРСР працювало 7 тисяч німецьких фахівців і ще 3 тисячі - по ракетному проекту.

Разом з фон Арденне в Москву були привезені понад двохсот його колег - найвизначніших німецьких фізиків (близько половини з них становили доктора наук), радіоінженерів і майстрів. Крім обладнання лабораторії Арденне, в Москву доставили пізніше обладнання берлінського кайзерівської інституту та інших німецьких наукових організацій, документацію і реактиви, запаси плівки і паперу для самописців, Фоторегистратори, дротові магнітофони для телеметрії, оптику, потужні електромагніти і навіть німецькі трансформатори. Німці також привезли в Москву відпрацьовані схеми промислового атомного реактора і реактора-размножителя. Зауважимо, що в ті роки в СРСР всього цього просто не існувало. Тому був перевезений демонтований під Віднем радіоламповий завод, вольфрамові вакуумні печі якого зіграли велику роль в реалізації радянського атомного проекту, так як дозволяли отримувати глибокий вакуум.

У 1945 році в Москві на Жовтневому полі був побудований спеціальний об'єкт суворого режиму, офіційно званий НДІ Главмосстроя №9. Манфред фон Арденне з дружиною деякий час жили на території цього об'єкту в двоповерховому комфортабельному особняку, дружина грала на привезеному з собою роялі. Кажуть навіть, що барон нібито в хвилини відпочинку милувався своїми картинами, теж привезеними з Німеччини. Роботи з атомного проекту за участю німецьких фахівців велися і на інших строго засекречених об'єктах. На одному з них - об'єкті «Челябінськ-40» - в промисловому реакторі було отримано збройовий плутоній для першої радянської атомної бомби. За це досягнення після успішного випробування атомної бомби видатний німецький вчений доктор Ніколаус Риль отримав звання Героя Соціалістичної праці.

Свідки згадують, що німецькі фахівці працювали з властивою німцям сумлінністю і навіть нарівні з нашими фахівцями брали участь в соціалістичному змаганні (!). Незабаром колектив фон Арденне було перебазовано з Москви, перетворений в "Об'єкт" А "і розміщений в Абхазії на околиці Сухумі на базі санаторію" Синоп ". Поруч ще був санаторій" Агудзери ", його теж віддали під німецьких фізиків.

Санаторії назавжди втратили своє історичне ім'я. "Синоп" назвали "Об'єкт" А "- ним керував вчений барон Манфред фон Арденне." Агудзери "стали" Об'єктом "Г" - його очолив Густав Герц. На об'єктах "А" і "Г" працювали видатні вчені - Ніколаус Риль, якому Сталін присвоїв звання Героя Соціалістичної Праці, Макс Фольмер, який побудував першу в СРСР установку з виробництва важкої води, а потім став президентом АН НДР, член НСДАП і радник Гітлера по науці Петер Тіссен, конструктор легендарної центрифуги для поділу урану Макс Штейнбек і володар першого західного патенту на центрифугу Гернот ЦІППО ... Всього близько 300 осіб. Всі ці вчені створювали для Гітлера атомну бомбу, але в СРСР цим їх не дорікали. Багато німецькі вчені стали - і не один раз - лауреатами Сталінської премії.

Однією з важливих задач, успішно вирішених на "Об'єкті" А ", після того як на березі Сухумі бухти був побудований новий науковий центр, було очищення урану в промислових обсягах. Подейкують, що деякі виробничі підрозділи цього центру розміщувалися навіть під морським дном Сухумі бухти. там, під керівництвом барона, вже лауреата Сталінської премії (1947), було створено сучасне обладнання для розділення ізотопів урану. Цей центр згодом був перетворений в Сухумський фізико-технічний інститут (СФТІ), науковим руководител ем якого деякий час був Манфред фон Арденне.

У спогадах деяких учасників тих подій розповідається, що на перших етапах освоєння дослідного устаткування трапилося кілька аварій, що супроводжувалися викидом радіоактивних ізотопів. Радіоактивні відходи збирали і відрами виливали в найближчу річку молоді співробітники, вся захист їх від радіації полягала в білих бавовняних халатах. Про їх подальшу долю відомо мало. Перша радянська атомна бомба була успішно випробувана 29 серпня 1949 року в пустельній місцевості під Семипалатинському. З тих пір Семипалатинський полігон став в СРСР основним полігоном для випробувань ядерної зброї.

Манфред а фон Арденне в 1953 році став лауреатом ще однієї Сталінської премії, а через два роки отримав дозвіл повернутися на батьківщину. Приблизно в цей же час покинули Радянський Союз і його колеги. Манфред фон Арденне купався у славі і ні в чому не знав відмови. Йому було повернуто і доставлені назад в Німеччину всі прилади, конфісковані в 1945 році. А грошей з СРСР до Німеччини барон-соціаліст привіз стільки, що зумів відкрити і обладнати перший в соціалістичному світі приватний науковий інститут. Фон Арденне жив в НДР, був директором власного науково-дослідного інституту в Дрездені, двічі - в 1958 і 1965 рр. - був удостоєний Національної премії НДР. В останні роки життя він успішно займався фізичними методами боротьби з раком. Помер Манфред фон Арденне в 1997 р у віці дев'яноста років.

Не заперечуючи ролі радянської зовнішньої розвідки в добуванні секретних матеріалів, пов'язаних американської атомною бомбою (в основному - з її конструкцією), і ролі радянських вчених у створенні вітчизняної бомби, треба віддати належне видатного внеску в її створення німецьких вчених, в першу чергу - барону фон Арденне, без яких створення атомної промисловості в СРСР розтягнулося б на довгі роки.

Не заперечуючи ролі радянської зовнішньої розвідки в добуванні секретних матеріалів, пов'язаних американської атомною бомбою (в основному - з її конструкцією), і ролі радянських вчених у створенні вітчизняної бомби, треба віддати належне видатного внеску в її створення німецьких вчених, в першу чергу - барону фон Арденне, без яких створення атомної промисловості в СРСР розтягнулося б на довгі роки

ЯКОВ ЙОСИПОВИЧ Богорад
- військовий капельмейстейр 51-го Литовського піхотного полку - справжній автор, видавець і перший виконавець маршу "ПРОЩАННЯ СЛОВ'ЯНКИ", створеного ним в 1904 році в Сімферополі. Пізніше марш був виданий Богорад в 1912 році під підробленими ім'ям Агапкин.
Марш являє собою аранжування і обробку старовинних хасидських синагогальних мелодій.
Назва маршу "Прощання Слов'янки" походить від назви сімферопольської річки Слов'янка, а в Сімферополі знаходилися казарми Литовського полку.
Яків Богорад був розстріляний фашистами в числі тисяч євреїв Сімферополя 12-13 грудня 1941 року в танковому рові на 11-му кілометрі Феодосійського шосе, тобто - приблизно на тій річці.
Ось таке прощання Слов'янки ...

Ось таке прощання Слов'янки

Альберт Шпеєр

Гітлер про Сталіна. Витяги зі спогадів Альберта Шпеєра.

Альберт Шпеєр (1905-1981) був спочатку улюбленим архітектором фюрера (біса талановитим), а потім змінив професію і став міністром озброєнь (вельми ефективним).

Після неї Гітлер запросив осіб зі свого оточення до себе: "Ми укладаємо пакт про ненапад з Росією. Ось, читайте. Телеграма від Сталіна". Вона була адресована "рейхсканцлер Гітлеру" і коротко інформувала про який відбувся єднанні. Це був самий приголомшливий, хвилюючий поворот подій, який я міг собі уявити - телеграма, дружньо з'єднувала імена Гітлера і Сталіна. Потім нам був показаний фільм про парад Червоної армії перед Сталіним з величезною масою військ. Гітлер висловив своє задоволення тим, що такий військовий потенціал тепер нейтралізований і повернувся до своїх військових ад'ютантам, збираючись, обговорити з ними якості озброєння і військ на Красній плошади. Дами залишалися як і раніше в своєму суспільстві, але природно тут же дізналися новина від нас, яка незабаром була оприлюднена і по радіо.

Увечері 23 серпня після того, як Геббельс прокоментував сенсаційну звістку на прес-конференції, Гітлер попросив зв'язати його з ним. Він хотів знати реакцію представників зарубіжної преси. З гарячково блискучими очима Геббельс повідомив нам почуте: "Сенсація не могла бути грандіозніше. А коли зовні долетів дзвін дзвонів, представник англійської преси вимовив:" Це похоронний дзвін по Британської імперії ". На ейфорично упоєного Гітлера цей вислів справило найсильніше враження в цей вечір . Тепер він вірив, що воззнесся над самою долею.

Тепер він вірив, що воззнесся над самою долею

Гітлер і Шпеєр

29 вересня через Москви повернувся Ріббентроп з другої московської зустрічі з німецько-радянським договором про кордон і дружбу, яким закріплювався четвертий розділ Польщі. За столом у Гітлера він розповідав, що ще ніколи не відчував себе так добре, як серед співробітників Сталіна: "Як якби я перебував серед старих партейгеноссен, мій фюрер!" Гітлер з кам'яним обличчям промовчав на цей вибух ентузіазму зазвичай настільки сухого міністра закордонних справ. Сталін здавався, як розповідав Ріббентроп, задоволеним угодою про кордон, а після закінчення переговорів власноруч обвів олівцем на прикордонній, тепер радянської території район, який він подарував Ріббентропу під величезний мисливський заказник. Цей жест тут же викликав реакцію Герінга, який не міг погодитися з тим, щоб сталінська прибавка дісталася особисто міністру закордонних справ і висловив думку, що вона повинна відійти Рейху і, отже, йому, Імперському егерьмайстеру. Через це розгорівся люту суперечку між обома панами-мисливцями, що закінчився для міністра закордонних справ важким прикрістю, так як Герінг виявився більш наполегливим і пробивним.

Якщо на самому початку Гітлер, в тенетах теорії про слов'янську "недолюдей", відгукувався про майбутню війну з ними як про "грі в пісочному ящику", то поступово, чим сильніше затягувалася війна, росіяни все більше примушували його до шанобливого ставлення. Йому імпонувала стійкість, з якою вони перенесли ураження. Про Сталіна він відгукувався з цілковитим повагою, причому він підкреслено проводив паралель між витримкою Сталіна і своєї: він вбачав схожість в загрозливому становищі під Москвою в 1941 р і своїм теперішнім. Якщо на нього накочувала чергова хвиля впевненості в перемозі, то він нерідко, з іронічним підтекстом, починав міркувати, що після перемоги над Росією найрозумнішим було б управління нею Сталіну, зрозуміло під контролем верховної німецької влади: навряд чи хто інший знає так добре, як треба звертатися з російськими. Напевно, цим поважним ставленням пояснювалося те, що коли син Сталіна був узятий в полон, то Гітлер розпорядився звертатися з ним особливо добре. Багато, дуже багато чого змінилося з того далекого дня, укладення перемир'я з Францією, коли Гітлер передрік, що війна проти Радянського Союзу буде всього лише "грою в пісочному ящику".

Я хотів таким чином одночасно підтримати Гудеріана, все ще вимагав, щоб Гітлер припинив спроби наступу на заході і бажав використати на Східному фронті ті деякі ще були в розпорядженні танки. Одночасно я вказав на те, що "російські безтурботно підвозять техніку і боєприпаси зімкнутими, при теперішній сніжної погоди видними здалеку колонами. З причини того, що німецькі винищувачі на заході майже вже не здатні принести відчутний полегшення, може бути, було б корисно сконцентрувати і застосувати це все ще високо ценящееся тут зброю ". І ось, Бєлов повідомив мені, що Гітлер з саркастичним сміхом назвав моє зауваження влучним, проте не вжив жодних практичних кроків. Чи вважав Гітлер Захід головним противником? Чи відчував він солідарність або навіть симпатію до режиму Сталіна? Я згадав його деякі зауваження, які могли бути витлумачені в цьому сенсі і які могли пояснити мотиви його поведінки в ці дні.

За старою адресою статті:

За новою адресою статті:

© Вітька - Сатира і життя. Присвячується світлій пам'яті радянського сатиричного журналу КРОКОДИЛ. Вітька - Сатира та життя

За що?
Може, за телемовлення?
Через 20 років Хрущов весело вигукнув: "Ви і є той Арденне, якому вдалося витягнути голову з петлі?
Чи вважав Гітлер Захід головним противником?
Чи відчував він солідарність або навіть симпатію до режиму Сталіна?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация