Що являє собою скальпинг на ринку ФОРТС. Основні правила скальпинга

  1. Основні правила скальпинга
  2. Історія скальпинга
  3. Скальпинг сьогодні
  4. висновок

Основні правила скальпинга

Історія скальпинга

Скальпинг сьогодні

Матеріали по темі

Напевно, кожен з тих, хто хоча б раз здійснював операції з біржовими активами, чув про те, які шалені гроші можуть бути зароблені скальпинга - методом торгівлі, який передбачає багаторазове вчинення угод всередині торгової сесії з численним взяттям порівняно малих позитивних результатів. Скальпери не роблять довгострокових ринкових прогнозів, не переносять позиції через ніч, переживаючи за їх подальшу долю, а витягують свій прибуток з внутрішньоденних цінових коливань.

Але скальпинг - це вершина майстерності трейдингу, тому справжніх скальперів в наші дні дуже мало. Хоча в період з 2006 по 2009 рік скальпинга займалися багато, так як в той час на біржі був цілий ряд неефективних процесів, на яких можна було заробити. Але багато хто з скальперів того часу, які просто натискали потрібні кнопки в підходящі для того моменти, не помічаючи, як еволюціонує ринок, і не адаптуючись до його змін, завершили свою діяльність. Але ті, хто бачив розвиток ринку, підлаштовувався під нього, вижили і займаються скальпинга донині. Щоб розуміти, яким саме чином торгувати в поточних умовах, потрібно знати основні принципи скальпинга. У цій статті ми розповімо про його головні правила, історії, прибуткових стратегіях минулого і тому, як виглядає цей метод торгівлі зараз.

Основні правила скальпинга

Напевно, основне і головне правило - контроль ризиків, причому максимально жорсткий. Скальпери завжди виставляють захисні стоп-накази. Причому раніше Скальпери часто використовували свої стопи як максимально можливий рівень ризику по угоді, а якщо ціна не йшла в прибуток більше 30 секунд (параметр міг варіюватися) - закривали угоду, не чекаючи, поки ціна дійде до стопа. Причиною цього служив той факт, що скальпинг багато в чому був ловом цінового імпульсу. І якщо трейдер, заходячи в угоду, не спостерігав розвиток імпульсного руху в бік своєї угоди, він просто закривав її, розуміючи, що ціна починає розвивати сценарій, відмінний від передбачуваного.

Друге правило - постійна присутність в ринку. , Навіть якщо скальпер не робить угоди, він ретельно спостерігає за характером цінових змін, помічаючи закономірності. Власне, в цьому і полягає адаптивність скальпера, здатна забезпечити йому вижіваеніе в ринку на довгі роки.

Також скальпер чітко уявляє, які активи можуть корелювати за ціною з торгованих активом; спостерігає за «допоміжними», з якими корелює основний актив, і які своєю динамікою здатні передбачити подальший рух торгуемого активу.

Скальпери для торгівлі використовують максимально ліквідні інструменти, так як їм потрібно заходити і виходити з угоди на повний торгується обсяг максимально швидко. Тому часто Скальпери мігрують в ту ж сторону, куди зміщується основна ліквідність торгів. Якщо раніше (до 2013 року) основним скальперскім активом був ф'ючерс на індекс РТС, то зараз більшість скальперів працюють з ф'ючерсом на долар США.

Скальпери часто задіюють кредитні плечі. Власне, в зв'язку з цим вони і торгують на терміновому ринку , Так як середній розмір гарантійного забезпечення (ГО) складає близько 10% від повної вартості активу, що забезпечує ефект «плеча», більший, ніж на фондовому ринку. Однак це не означає, що Скальпери задіють максимальний розмір «плеча». «Плече» підбирається виходячи з безпосередньою стратегії кожного скальпера. Розмір комісій на терміновому ринку набагато нижче, ніж на фондовому, що також привертає скальперів для роботи з ф'ючерсними контрактами.

Скальпери вибирають волатильні інструменти. Їм необхідно, щоб актив рухався в ціні, так як заробіток трейдера відбувається на «вклинювання» в ціновій імпульс. А якщо цей імпульс буде слабким, то скальпер заробити не зможе.

Історія скальпинга

Скальпинг в Росії зародився нема на ф'ючерсних контрактах, а на акціях на початку «нульових» років. Однією з найбільш волатильних паперів в ті роки була «РАО ЄЕС», яка могла «літати» мало не на 15% в день, що і забезпечило їй інтерес скальперів. Далі Скальпери почали активно використовувати ф'ючерсні контракти, і їх інтерес змістився в бік «Газпрому». Вони почали відпрацьовувати різкі рухи в акціях на аналогічних ф'ючерсах, що дозволяло отримувати більший прибуток.

Наступний етап - скальпинг на ф'ючерс на індекс РТС, який з 2006 року став маркетмейкерскім інструментом, що забезпечило йому підвищену ліквідність. Власне, це і був основний період скальпинга. Торгові стратегії для скальпинга на ФОРТС були максимально прості. Якщо американські і європейські індекси формували імпульс, то через мікропромежуток часу (1-2 секунди) він повторювався і на ф'ючерс на індекс РТС, причому повторювався лінійно, що дозволяло скальпера завчасно займати потрібні позиції. Якщо планованого імпульсу не спостерігалося, Скальпери закривали свої позиції. Також Скальпери працювали під час найбільш волатильних періодів: відкриття ринку, вихід статистичних даних і відкриття торгів в США. Ринок в ці періоди набувало певну імпульсний, це дозволяло вигідно здійснювати операції.

Крім того, в ті роки Скальпери працювали, орієнтуючись на дані котирувань. Якщо з'являвся великий лот на покупку або продаж, скальпер здійснював аналогічну угоду, виставляючи стоп-заявку відразу за цим великим лотом, припускаючи, що відразу його проб'є і ціна встигне хоча б раз від нього відскочити, що дозволить зафіксувати прибуток.

Мал. 1. Великий лот в склянці котирувань

Певним перехідним моментом між скальпинга того часу і сучасним була відпрацювання кореляцій. Тобто якщо основні корелюють активи (для ф'ючерсу на індекс РТС це - акції Ощадбанку і «Газпрому», а також нафту, індекс DAX 30 і S & P 500 (Пряма кореляція), долар США (зворотна кореляція)) починали рухатися синхронно, вони «тягнули» за собою і торгується актив, що дозволяло скальпера здійснювати операції. Коли синхронність руху активів припинялася, Скальпери фіксували прибуток.

Коли синхронність руху активів припинялася, Скальпери фіксували прибуток

Мал. 2. Кореляція активів в скальпинга

Але час минав, швидкості біржових транзакцій зростали, а неефективних процесів ставало менше, що змусило багатьох скальперів перейти на більш консервативні методи торгівлі. Але ті, хто був здатний адаптувати свої торгові системи, залишилися в скальпинга.

Скальпинг сьогодні

В наші дні основні принципи скальпинга не змінилися: жорсткий контроль ризику, необхідні ліквідність і волатильність інструменту. Але скальпинг став набагато більш інтелектуальним, а значить, і більш цікавим заняттям. Зараз скальпер повинен спостерігати не тільки біржовий графік і стакан котирувань, але і розуміти новинний фон, загальні ринкові очікування, проводити аналіз статистичних даних і постійно вивчати ринок. Можна сказати, що тепер це мікс класичного скальпинга і позиційного трейдингу з його аналізом загальної ситуації, але природно, без перенесення позицій через ніч.

Основними скальперскімі активами в наші дні є ф'ючерси на долар США (Si) і на індекс РТС (RI). Також відбувається вивчення основних корелюють активів, але не з метою спостереження мікроімпульсів, а для виявлення синхронного пробиття основних рівнів, які можуть щось означати для торгуемого активу. Однією з особливостей скальпинга в наші дні є зміщення фокусу уваги трейдерів зі склянки котирувань в стрічку угод (таблиці угод), яка відображає всі операції, здійснені з торговим інструментом, виявляючи моменти приходу великих обсягів, здатних привести ринок в рух.

Також Скальпери активно використовують принципи технічного аналізу, причому часто в поєднанні з методами VSA (Volume Spread Analysis) - аналізу обсягів, що призводять ринок в рух, який багато в чому якраз і заснований на вивченні свідчень стрічки угод. Тобто в наші дні Скальпери для успішної торгівлі повинні не тільки розуміти ринок, використовуючи різні форми аналізу і вивчення корелюють активів, новинного фону і статистики, а й володіти добре поставленим технікою здійснення операцій, що дозволяє швидко реагувати на появу торгових можливостей. Але Скальпери поточного дня в разі потрапляння в імпульс здатні набагато довший період часу перебувати в прибутковій позиції, дозволяючи тренду приносити їм прибуток. Так що багато в чому скальпинг зараз можна назвати лову не імпульсу, а тренда - за допомогою більш комплексного аналізу ринку.

висновок

Скальпинг на терміновому ринку живе і розвивається. Це змушує трейдерів вносити корективи в свої стратегії торгівлі по скальпинга в зв'язку з постійно мінливих фокусом уваги ринку.

Матеріали по темі:

Безкоштовний вебінар « FORTS. початок »

Безкоштовний вебінар « еволюція скальпинга »

07.03.2018

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация