Що таке боргові цінні папери?

Боргові цінні папери - еквівалент договору позики. Даний вид використовується для фіксування кредитних відносин між інвестором і компанією-емітентом. Підприємство-емітент має виплатити номінальну вартість боргового паперу її держателю - інвестору, дотримуючись при цьому обумовлені терміни. Емітент зобов'язується виплачувати встановлені відсотки за використання позикових коштів.

Боргові цінні папери

Боргові папери випускаються у вигляді облігацій. Їх можуть випускати такі організації як:

  • Уряд РФ - державні облігації;
  • Місцеві органи самоврядування - муніципальні облігації;
  • Комерційні та торгові представництва і структури - корпоративні облігації.

Боргові облігації класифікуються не тільки по випускають їх структурам, а й по тому:

  • як пред'являються права, закріплені за облігаціями. Бувають облігації: іменні, ордерні, облігації на пред'явника;
  • на якій стадії здійснюється звернення. Зустрічаються цінні папери первинного ринку і вторинного;
  • як здійснюється емісія. Можна зустріти документарні, бездокументарні облігації;
  • чи є у емітента можливість достроково відкликати свої облігації. Виділяють відкличні і безвідкличні боргові облігації.

Дії з цінними паперами проводяться відповідно до встановлених правил. На російському ринку вони здійснюються відповідно до Цивільного Кодексу. Тому на російському ринку можна зустріти акції, різноманітні облігації, векселі, чеки та інші. Але як показує реальна практика, на ринку РФ найчастіше зустрічаються акції, облігації, ощадні векселі та сертифікати.

У звичному для всіх поданні боргові облігації - це папери, де вказується фіксований розмір виплати при погашенні. Як було зазначено вище, облігації класифікують не тільки за типом підприємства-емітента. Враховуються й інші ознаки. Тому облігації ще називають купонної / твердовідсоткових цінним папером. Це тому, що дохід від інвестування в ці папери, приходить в якості відсотків, купонів.

Так як російська економіка відрізняється деякою нестабільністю і постійним зростанням інфляційних процесів, вітчизняні інвестори рідко цікавляться твердокупоннимі облігаціями. Справа в тому, що більша частина доходу буде втрачено через інфляції . Тоді на ринок вийшли нові облігації, які відрізняються змінною ставкою. Розмір ставки не фіксують, тому він може змінюватися відповідно до показника, до якого він буде прив'язаний.

Поряд з твердокупонной облігацією і з плаваючою або НЕ фіксованою ставкою, можна зустріти бескупонние облігації. Облігація такого виду принесе дохід тільки на дисконті між її купівлею і номіналом.

Конвертований вид паперів - це облігації, які при погашенні буде приносити дохід їх власникові не у вигляді грошей, а в якості пакету акцій або інших паперів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация