Що робити якщо колишня дружина не дає бачитися з дитиною?


Розірвання шлюбу - це досить багатогранна процедура, що вимагає уважності і серйозного підходу. До Наприклад, якщо в ходу шлюборозлучного процесу не були обговорені умови спілкування дитини з батьком, то рано чи пізно колишня дружина може взагалі заборонити подібне спілкування. Існує маса причин такої поведінки матері, але в більшості випадків це корисливість і ревнощі.

Порядок відносин батьків, які проживають окремо, з дитиною

Цей порядок передбачається Сімейним кодексом РФ.

  • Той з батьків, який живе окремо, має право бачитися з дитиною, брати участь у її вихованні та освіті. Другий батько не повинен перешкоджати спілкуванню, якщо тільки воно не завдає дитині психічного або фізичного шкоди.
  • Розпорядок побачень з дитиною може бути складений у письмовій формі. Якщо батькам важко дійти згоди, то спір може вирішуватися за допомогою суду або опікунської комітету.
  • Якщо вимоги суду не будуть виконуватися, до батьків, який не виконує їх, можуть вживатися заходи. Якщо завинив батько, який проживає з дитиною, то на вимогу другого з батьків суд може передати йому опіку (зрозуміло, відповідно до побажань і інтересами самої дитини).
  • Окремо живе батько має право отримувати відомості про дитину з медичних або виховних установ. Йому можуть відмовити лише в тому випадку, якщо він становить загрозу для дитини, хоча і така відмова можна оскаржити в судовому порядку.

Чому не можна забороняти бачитись з дитиною?

Якщо ваша колишня не дозволяє вам спілкуватися з дитиною, то все новости про нього ви будете дізнаватися виключно з її слів (або її батьків). При цьому чим більше часу буде тривати подібна плутанина, тим сильніше дитина буде віддалятися від вас. Власне, мати це прекрасно усвідомлює і, швидше за все, саме на це і розраховує.

Також відзначимо, що заборона на спілкування з батьком з боку матері - це в першу чергу порушення інтересів самої дитини, адже відповідно до норм (не тільки юридичними, а й моральними, психологічними та т. Д.) Він повинен спілкуватися з обома батьками. Можливістю спілкування не можна торгувати, адже малюк - це не річ, яку віддають або не віддають в залежності від настрою. Це не майно і не власність. І якщо колишня забороняє вам спілкуватися з сином або дочкою, то проблему можна вирішити тільки через суд. А до судового процесу слід готуватися дуже ретельно, щоб виключити непередбачувані результати.


Зверніть увагу! Інформація з даної статті може бути не повною, через частої зміни законодавства. Крім того, саме ваша ситуація можливо вимагає, більш детального вивчення. Тому радимо проконсультуватися з нашими фахівцями за телефонами: в Москві +7 (499) 938-44-32 , в Санкт-Петербурзі: +7 (812) 467-34-03 , По всій Росії 8 (800) 511-81-26 - це безкоштовно, анонімно і професійно!

Як правильно боротися за свої права?

Захист починається з прийняття рішення. Складанням і наданням всієї процесуальної документації повинен зайнятися досвідчений адвокат, який і направить процес таким чином, щоб реалізувати ваше право бачитися з дитиною. Ініціатором повинні стати саме ви. Дотримуйтеся наведеної нижче послідовності дій.

  • Етап 1. Запитайте у адвоката. Це, звичайно, не обов'язково, але після консультації ви зможете чітко встановити предмет і основні перспективи планованого позову. Якщо перспектива є, і вона повністю вас влаштовує, укладіть з адвокатом угоду про правову допомогу.
  • Етап 2. Далі складіть і подайте до суду заяву - саме з цього моменту починається безпосередньо захист ваших прав і прав дитини. Заява може бути звичайним або зустрічним (якщо колишня дружина першою подала позов), але незалежно від цього даний етап дуже важливий. Особливо для вашого випадку.
  • Етап 3. Після цього слід супровід порушеної справи в суді. Залучаються органи опіки, а присутність адвоката, як зазначалося раніше, робить розпочатий процес реальним процесом, а не багатогодинний емоційної перепалки.
  • Етап 4. Якщо суд встав на вашу сторону, але мати все одно забороняє вам бачитися з дитиною, то організовується так зване виконавче провадження. Це також дуже важливий етап, т. К. Являє собою перший крок на шляху до передачі дитини вам.

Цікавий приклад з практики

Дружина подала на розлучення, чоловік погодився з тим, що єдиний син залишиться у матері, і приступив до виплати аліментів. Але незабаром після розлучення мати почала порушувати умови договору і заборонила батькові спілкуватися з сином, внаслідок чого батько звернувся в суд з метою визначити порядок спілкування. Але проблема в тому, що батьки проживають в різних населених пунктах.

Суд встав на сторону батька і визначив дні побачень, які, власне, практично нічим не відрізнялися від зазначених в договорі. Але і після цього мати навіть не думає виконувати рішення суду, у зв'язку з чим було організовано виконавче провадження, почався збір даних для залучення її до відповідальності відповідно до КпАП для подальшої передачі дитини батькові.

Якщо суд встав на вашу сторону, то постарайтеся максимально швидко реалізувати своє право бачитися з дитиною. Справа в тому, що останній постійно зростає і розвивається, а з огляду на природній сугестивності йому можуть прищепити неправдиві відомості про жахливий батька, нібито покинув сім'ю в складний час. Йому можуть вселити і іншу інформацію, благо фантазія у людини дуже багата.


Поділитися в соціальних мережах

Чому не можна забороняти бачитись з дитиною?
Як правильно боротися за свої права?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация