Що робити, коли дитина нас дратує?

У цій статті я хотіла б поговорити на дуже делікатну, але від цього не менш актуальну тему. Коли дитина нас дратує. Подзвонила недавно мені моя подруга, у якої син, ровесник моєї дочки, балакаємо ми з нею по телефону і чую, на тому кінці трубки голос її сина. Він про щось запитує. Вона у відповідь:

- Ти бачиш, я розмовляю? Відчепись, потім.

І вже мені з роздратуванням:

- Як він мене дратує, ненавиджу. Так і хочеться взяти і дати йому гарненько.

Ми дуже близькі подруги, тому не соромимося виявляти емоції, навіть найнеприємніші, один одному. Ми знайомі дуже давно, коли у нас ще не було дітей. Я знаю її сім'ю, її відносини з чоловіками. Її бажання мати дітей. Я знаю, що вона не могла довго народити, не виходило завагітніти. Тобто її син бажаний і довгожданий. Звідки стільки ненависті? Чому дитина її дратує?

Спробуємо знайти деякі причини і обговорити їх. Якщо приділяти зовсім трохи часу на аналіз своїх вчинків, їх мотивів, можна у всьому розібратися і зробити своє життя більш якісною.

Проаналізувавши свій материнський досвід і досвід моїх рідних і близьких, діти яких росли на моїх очах, я зробила найважливіший (для мене) Проаналізувавши свій материнський досвід і досвід моїх рідних і близьких, діти яких росли на моїх очах, я зробила найважливіший (для мене)   висновок висновок. Дитинство ділиться на кілька вікових періодів, протягом яких поведінка дітей різко змінюється. Часто наші роздратування виникають тільки по відношенню до певного віку дитини, до якого ми особливо чутливі. Наприклад, я більше дратувалася на дочку в період дитинства. Тому що в дитинстві я не розуміла дитини і навіть одного разу готова була кинути її у вікно. Про це можна почитати на сайті «Сонячні руки» в статті "Годування грудьми, в чому плюси? Кольки, як полегшити коліки у немовлят?"

Зате моя подруга, навпаки, дуже любила, коли син був немовлям, вона із задоволенням поралася з ним.

Якщо вас дратує дитина в якийсь період свого розвитку, пам'ятайте, що це тимчасово, як би важко не доводилося з дитиною в цей час, скоро все обернеться на свою протилежність, і ви станете чудовим батьком Якщо вас дратує дитина в якийсь період свого розвитку, пам'ятайте, що це тимчасово, як би важко не доводилося з дитиною в цей час, скоро все обернеться на свою протилежність, і ви станете чудовим батьком. Крім того, і у самої дитини можуть бути важкі періоди. Наприклад, моя дочка почала ходити на танці, і так сталося, що помилково її записали в більш старшу групу. І вона, природно, набагато відставала від інших дітей.

Пам'ятаю, я сиділа на роботі, коли у мене задзвонив мобільний телефон. Через сльози і ридання я почула, що моя дочка не піде більше на танці. Слухати було неможливо, тому що вона весь час плакала, і я розлютилася. Я нервово сказала, щоб вона йшла додому, а ввечері поговоримо. Сказала, щоб вона припинила плакати і пояснила мені потім спокійно, що там сталося. Коли у вас на роботі напружений день, а тут дзвонить вам дитина і намагається розповісти про всяку нісенітницю (на наш погляд !!!!), це викликає наше роздратування.

Перше, що я зробила, це заспокоїлася сама. Дитину скривдили на танцях, її перша реакція звідти піти і ніколи не повертатися. Відмінний вихід, чи не так? Мене більше ніщо не буде дратувати, тому що вона не дасть мені приводу.

Потім вона піде на інші танці або в іншу секцію. Все повториться, я знову буду дратуватися ще більше. Де вихід? Вирішити цю проблему зараз, щоб в подальшому вже не було приводів нервувати себе і дитину.

Повернувшись додому, я відклала всі справи, щоб поговорити з дочкою і з'ясувати всі обставини. Виявилося, вона не могла зробити шпагат і заплакала. Інші дівчатка стали сміятися над нею, називати дурною і плаксою. Перше, що я сказала своїй дитині, це: «Кожна людина має право на прояв емоцій. Тому що він ЛЮДИНА. Людина може плакати, кричати, сміятися і т.д. стільки, скільки хоче. Нічого немає в цьому ганебного. Чи не соромно щось не вміти. Треба просто більше тренуватися і все вийде. А якщо люди сміються над проявом емоцій інших людей, обзиваються, якщо сміються над невмінням іншої людини, то це в першу чергу характеризує їх як невихованих і грубих людей. І це їм повинно бути соромно за свою невихованість ». Все з'ясувавши, ми знайшли необхідну їй модель поведінки. Я запропонувала їй у відповідь на обзивання говорити так:

- Відстань від мене. Я маю право плакати стільки, скільки я хочу. І коли хочу.

Прорепетирували будинку. Не важливо, що ви придумаєте, головне щоб у дитини була така завчена фраза, якої він міг би захиститися. Природно, відчуваючи вашу підтримку, дитина стає впевненіше в собі і, відповідно, веде себе впевненіше. А до впевненого людині зайвий раз і не полізуть. І ось через 2 місяці я отримала радісну новину. Тепер дочка подружилася з дівчинкою, яка ображала її. А могло б бути інакше. Роздратування б тільки посилювалося, скаржся дочка кожен раз на свої проблеми. Тому, якщо вас дратує, що ваша дитина сором'язлива, ниє, скаржиться, треба сісти і знайти причини цієї поведінки. Відшукавши причини, знайти спосіб вирішення даних проблем.

Набагато важче розібратися з причинами, які заховані глибоко всередині нас. Коли ми самі собі боїмося зізнатися в тому, що дитина нагадує нам колишнього чоловіка, який кинув або просто погано поводився. Або коли дитина опинилася небажаною або порушив наші плани на життя своєю появою. Або коли дитина народилася з дефектами, а всі чекали розумного і красивого і не змогли змиритися.

Що робити в цьому випадку? Чи не обманювати самого себе. Чесно і відверто зізнатися самому собі, що «Дитина мене дратує тому, що він схожий на мого чоловіка (дружину), тому що він інвалід, а я мріяла про супермоделі, тому що він не дозволив мені зробити кар'єру» і т.п. У той самий момент, коли ви обчисліть причину свого негативного ставлення до дитини, можна починати думати, як її усунути.

Одна моя знайома постійно зривалася на своїй маленькій дочці і навіть била її. Потім плакала і скаржилася, що нічого не може вдіяти з собою, дочка її дратує. Коли вона кричала або навіть била дочка, пропадало роздратування, але з'являвся страшний сором і почуття провини. І чим далі, тим більше вона заплутувалася. Результат - нервовий зрив і психіатрична клініка. Але там, в клініці, вона змогла стати відвертою з лікуючим лікарем, він уже направив її до психолога. Досвідчений психолог швидко розібрав всі її проблеми. Справа виявилася в тому, що чоловік покинув її, коли дочці було 1,5 року. Всю свою злість на чоловіка вона переклала на дитину, тому що дочка була на нього дуже схожа. Попрацювавши з психологом, вона змогла змінитися сама, а наслідком стала зміна відносин з дочкою.

Якщо ви відчуваєте непереборне роздратування, якщо не можете себе контролювати, не впадайте в паніку. Звертайтеся до фахівців. Не треба недооцінювати допомогу лікарів і психологів. Вони допоможуть, і вже направлять вас в потрібне русло, і далі можна буде вже самостійно розбиратися в своїх проблемах.

Отже, підіб'ємо підсумки. У нашій дратівливості завжди є причина. Спочатку шукаємо причину. Вікові причини, як то невміння щось робити, плач, незграбність, «вездесованіе» носа вирішуються просто перечікування. Наберіться терпіння. Все пройде.

Психологічні проблеми дітей, як невпевненість в собі, страхи, невміння сходитися з дітьми, склочность, войовничість, задерикуватість і інші, вирішуються підвищенням самооцінки у дитини. Націлюйте їх на перспективу. Пояснюйте, що так буде не завжди. Всі проблеми вирішуються, і шукайте рішення разом. прочитайте статтю "Як підвищити самооцінку дитини?" .

Ваші психологічні проблеми вирішить психолог, якщо самі ви не схильні до самоаналізу. Головне, не пускайте проблему на самоплив, що не заплутується в ній. Більше спілкуйтеся з людьми, які знайшли і подолали такі проблеми. Шукайте вихід. Вихід завжди є для тих, хто його шукає.

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт sun-hands.ru обов'язкове!

Успіхів вам і вашій родині, Лариса Кім!

Звідки стільки ненависті?
Чому дитина її дратує?
Кольки, як полегшити коліки у немовлят?
Відмінний вихід, чи не так?
Де вихід?
Що робити в цьому випадку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация