Що є під Києвом. Чотири причини відвідати сіверський край

  1. Місця, не зворушені цивілізацією
  2. Мезинська Швейцарія і музика палеоліту
  3. Покуштувати деснянської юшки
  4. Палаци: колгоспника і Румянцева-Задунайського
  5. доїхати

На півночі України теж можна чудово відпочити. Найчастіше туристи відвідують Чернігів, Батурин, Качанівку, Новгород-Сіверський, Тростянець. Але не менш примітна глибинка - сіверський край.

Місця, не зворушені цивілізацією

Якщо заїхати в глибинку Чергніговской області, в сіверський край , Можна почути, як дзвенять коси над Десною, побачити коней, що пасуться під розлогими дубами і вербами, побродити по лугах і лісах, повними грибів і ягід. Води древньої Десни все так же стрімкі, а берега, як і раніше, з'єднують канатні пороми. Куди не кинь оком - чистота.

Сюди варто приїхати заради незайманої природи, можливості побути наодинці з собою і вдихнути на повні груди повітря первозданної свободи.

Сюди варто приїхати заради незайманої природи, можливості побути наодинці з собою і вдихнути на повні груди повітря первозданної свободи

Мезинська Швейцарія і музика палеоліту

Перлина сіверського краю - Мезинський національний природний парк . Він заснований в 2006 році заради збереження унікальної природи Полісся. Його часто називають Мезинській Швейцарією.

Придеснянський ландшафт нітрохи не поступається за красою австрійському і німецькому, і навіть багато в чому їх перевершує. А краса ця займає більше 30 тис. Га!

Парк розташований в Коропському районі на правому березі Десни і тягнеться вздовж річки на 30 км. Якщо вірити легенді, то місцевий рельєф, за яким химерно тече Десна, є кратером погаслого вулкана. А ще на території Мезинської Швейцарії є безліч озер, найбільше - Хатинь (50 га водної гладі).

Недалеко від парку розташовано село Мезин, прославлене на весь світ стоянкою первісних людей, однією з найбільш вивчених. Ця унікальна пам'ятка археології палеоліту, датований 20-м тис. До н. е., примітний ще й тим, що тут було знайдено перший в світі набір музичних інструментів.

, примітний ще й тим, що тут було знайдено перший в світі набір музичних інструментів

Покуштувати деснянської юшки

Мазінскій парк знаходиться на території Коропського району. Сьогодні цей милий селище міського типу - районний центр, а в XVIII столітті він був козацькою фортецею, містом з магдебурзьким правом. За часів Північної війни Короп і прилеглі села перебували в епіцентрі подій, тут бував Іван Мазепа.

На центральній площі старовинного Коропа до Миколаївському ярмарку будують очеретяні корчми і варять деснянську вуха, в яку обов'язково додають чарку горілки і опускають палаючу головешку. Тут можна спробувати запечених карасів і коропів по-Коропський. Ці місця завжди вважалися рибними. Тому не питайте чому на гербі Коропа зображена риба.

Насолодитися атмосферою справжнього народної ярмарки , На якій ніколи не буває нудно, варто саме в Коропі. Її проводять в останню суботу липня в честь Миколи Чудотворця і називається вона відповідно - Миколаївській.

Всі її гості вбираються як на карнавал, найчастіше - в українські національні костюми. І, звичайно, беруть участь в параді на возах. Їдуть вони повз простих трьохсотрічних хат, побудованих за допомогою сокири - без цвяхів і пили. І старовинних садиб з претензією: своєрідних «гібридів» мазанок з імітацією колон ... Загалом, колориту тут вистачить для всіх.

Загалом, колориту тут вистачить для всіх

Палаци: колгоспника і Румянцева-Задунайського

Є в Коропському районі та палаци: сучасні та старовинні. До сучасних відноситься Будинок колгоспника, побудований в кінці 1990-х в селі Свердловка - найбагатшому на Коропщині. Сюди любив приїжджати український президент Леонід Кучма. Сьогодні в Будинку колгоспника, що нагадує європейський особняк, реєструють шлюби і проводять семінари. А туристи милуються фасадами будівлі і чудовою панорамою Десни.

А туристи милуються фасадами будівлі і чудовою панорамою Десни

будинок колгоспника

У селі Вишеньки, в 10 км від Коропа, стоїть палац графа Рум'янцева-Задунайського, побудований до приїзду Катерини II, яка прямувала до Криму. Граф мав схильність до зодчества, тому всі його численні маєтки створювалися з особливою ретельністю.

Краще дивитися на палац здалека, оскільки стан цього легендарного будинку - плачевний. Як це часто буває, на будівництво Будинку колгоспника гроші у можновладців знайшлися, а на своєчасну реставрацію пам'ятника архітектури - немає. Хоча з графського палацу вийшла б чудова резиденція.

В інтер'єрах палацу збереглися ліпнина 1787 року - надзвичайно тонка робота. Тут 23 кімнати, всі - різні, є навіть шестикутні. Є й ціла мережа коридорів для прислуги: в ті часи знати не повинна була перетинатися з челяддю. На жаль, збереглася лише половина палацу.

Палац графа Румянцева-Задунайського

доїхати

Маршрутки «Київ - Короп» їдуть від станції метро «Лісова», час в дорозі - 2 години 50 хв. У Коропі можна замовити групову (до 10 осіб) екскурсію по району або примкнути до групи.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация