Що значить ваш аватар?

Анонімність - одна з особливостей спілкування в інтернеті. У реальному житті неможливо прикритися маскою, представитися іншим ім'ям, якщо тільки ви не берете участь в карнавалі. Нікому невідомо, хто ховається за ніком «Озорная дівчисько». Це цілком може бути скромна пенсіонерка або навіть брутальний рокер. Кожен власник аватарки прагне наповнити її власним змістом, часто зрозумілим йому одному. Але так чи все загадково в віртуальному світі? Або з аватарки можна здогадатися, що приховує ваш візаві?

Що заважає нам просто користуватися своїми справжніми ПІБ і фото в інтернеті? Чому ми вважаємо за краще ховатися від інших користувачів за аватаркой?

  • Ми так захищаємося. Від троллінгу, моральної шкоди - як наші первісні предки за допомогою масок захищали себе від темних потойбічних сил.
  • Ми «продаємо» себе суспільству. Намагаємося представитися найкращим чином з абсолютно різними цілями: від прямої реклами своєї діяльності до бажання знайти супутника життя. Намагаємося розкрити кращі риси, показати глибину особистості, вміння, навички і приховати те, що в собі не подобається.
  • Ми можемо безпечно для себе реалізувати агресію - тролі, лаятися і зганяти злість, не боячись бути впізнаним.

Аватарка (або юзерпік) - це карнавальна маска, яка допомагає зберегти особистість недоторканною, побути тим, ким ніколи не був, дати волю самим таємним бажанням, не боячись наслідків. Саме тому анонімне інтернет-спілкування - це територія обману, адже ніхто не прагне відобразити в своїй віртуальній особистості такі якості, як стервозність, запальність, зайву недовірливість і все інше, що заважає нам насолоджуватися життям.

Втім, є і хороша новина. Авторка зазвичай не беруться «зі стелі», а відображають деякі сторони життя їх власника. Найчастіше настільки таємні, що він і сам може їх не усвідомлювати. Значить по мікроскопічним картинкам все ж можна щось дізнатися про людину? Можна, можливо. Якщо сприймати їх як непрямі, парадоксальні послання.

Аватар (аватарка, юзерпік) походить від індійського слова «аватара». Згідно енциклопедичного словника Брокгауза і Ефрона (вид. 1890-1907 рр.), В перекладі з санскриту воно означає «зішестя». У сучасному побуті це слово з'явилося в середині 1980-х, коли розробники комп'ютерних ігор стали використовувати його для позначення героїв. У міру появи інтернет-форумів слово «аватар» стало використовуватися для позначення «втілення» реальних людей в інтернет-середовищі.

Ось півтора десятка найпоширеніших в Мережі образів для аватарок. Що вони можуть розповісти нам про своїх власників? Увага! Все, що ви прочитаєте нижче, є виключно особистою думкою автора, яке він нікому не нав'язує.

  • Кішечки: можливо, власник такої аватарки відчуває внутрішня самотність і потреба в турботі.
  • Собачки: потреба дбати про інших, до речі, часто теж замішана на сильному почуття самотності.
  • Злісні тварини: сприйняття світу як агресивного середовища і потреба захиститися від нього, іноді глибоко захована.
  • Мультяшні герої можуть говорити про надмірну, часто вимушеної серйозності, від якої страждає внутрішній дитина, якщо йому не дозволено зайнятися творчістю, розслабитися і просто пограти.
  • Аніме: нарциссический пошук ідеалу. Особистісний меседж такої людини - «цей світ недосконалий». Сюди ж, до речі, часто ставляться учасники депресивних і суїцидних підліткових спільнот.
  • Власні дитячі, юнацькі фотографії можуть говорити про глибинний неприйняття себе, що виражається у відмові приймати свій справжній вік.
  • Дивні або неприємні персонажі - Джокер, Дарт Вейдер, Зелений Гоблін, капітан «Летючого голландця» Дейві Джонс, - швидше за все, кажуть, що за аватаркой ховається підліток або людина, що застряг в підлітковому віці. З усіма наслідками, що випливають: образами на несправедливість світу, різкістю суджень, самозамилуванням і підлітковим бунтом.
  • Мілітарі: цілком можливо, що це військовий або колишній військовий. Якщо немає, то, швидше за все, це людина, чітко усвідомити, що повинен робити «справжній чоловік».
  • Супергерої: прагнення захищати слабких і при цьому часто відмова від власних інтересів, бажань, потреб.
  • Символіка СРСР: обережно! Можливо, перед вами людина, яка любить «лаятися з телевізором» і відмовляється від відповідальності за своє життя.
  • Дитячі плюшеві іграшки, ляльки найчастіше свідчать про душевної тонкості, вразливості, пошуках естетики в повсякденному житті (іноді навіть там, де її немає).
  • Знаменитості (Ейнштейн, Кіркоров і т. П.): Очевидно - шанувальники, фанати. Не настільки очевидно - неадекватно завищені очікування від самого себе.
  • Герої поширених сюжетів, відомих всьому світу: «Красуня і чудовисько», «Русалонька», «Білосніжка і гноми», «Зоряні війни» і ін. Ну, це найпростіше! Як у фольклорі: один герой відображає одну рису характеру. Тому дивимося кіно і читаємо таку аватарку, немов книгу.
  • Власна студійна фотосесія або фото частин свого тіла можуть говорити, що людина в пошуку (часто ідеального партнера). Але це зовсім не обов'язково означає, що він готовий до більш особистим стосункам з інтернет-партнером.
  • Відсутність фотографії або картинки може говорити про скритності як рису характеру. Але не виключені і провокативність, мізантропія, маніпулятивного. «Я вас всіх використовую - про вас дізнаюся, а себе не покажу».

Не варто особливо «заморочуватися» на розгадуванні аватарок, адже вони - лише послання, які їх власники хочуть донести до нас. Те, що нам хочуть сказати, а не те, що ми можемо побачити при реальній зустрічі. Відображена в аватарке частина особистості хоча і є у її власника, але може не бути його провідною рисою. А іноді її навіть важко відшукати, оскільки вона майже зовсім не проявляється в реальності.

А іноді її навіть важко відшукати, оскільки вона майже зовсім не проявляється в реальності

Але так чи все загадково в віртуальному світі?
Або з аватарки можна здогадатися, що приховує ваш візаві?
Що заважає нам просто користуватися своїми справжніми ПІБ і фото в інтернеті?
Чому ми вважаємо за краще ховатися від інших користувачів за аватаркой?
Значить по мікроскопічним картинкам все ж можна щось дізнатися про людину?
Що вони можуть розповісти нам про своїх власників?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация