Що подивитися в Херсоні: куди піти в Херсоні туристам

  1. Куди піти в Херсоні: цікаві місця
  2. Катерининський собор
  3. пам'ятник Потьомкіну
  4. Залишки Херсонської фортеці та арсенал
  5. парк Слави
  6. Пам'ятник першим корабелам
  7. проспект Ушакова
  8. Греко-Софіївська церква
  9. Свято-Успенський собор
  10. Костел Пресвятого Серця Ісуса
  11. Будинок, де жив Суворов
  12. будинок Гольденберга
  13. Будівля міської думи
  14. черешчатий дуб
  15. Куди сходити з дітьми в Херсоні
  16. Краєзнавчий музей
  17. ТРЦ «Фабрика»
  18. Гідропарк
  19. музей природи
  20. Парк мініатюр в ботсаду
  21. Херсонський планетарій
  22. Куди піти з дівчиною в Херсоні
  23. Алея закоханих в Потьомкінському сквері
  24. На набережну Херсона
  25. Покататися на яхті
  26. У клуб-ресторан «Моцарт»
  27. Погуляти по вулиці Суворова
  28. В обласний академічний театр

У невеликому обласному центрі на півдні України життя тече тихо і неспішно. Хоча спочатку, за часів Російської імперії і цариці Катерини II, її фаворит Григорій Потьомкін, який будував Херсон, замахувався на «південний Петербург» - і ніяк інакше. Можливо, князь Таврійський втілив не всі свої задуми, але заснований ним Херсон увійшов в історію як місто моряків і корабелів, де зароджувався Чорноморський флот.

Зараз це найбільший річковий порт на Дніпрі і морський порт. У місті збереглося чимало старовинних будівель, а ще це один з найзеленіших міст України, незважаючи на те, що розташований на степових просторах. Отже, куди можна сходити в Херсоні.

Куди піти в Херсоні: цікаві місця

У Херсоні є чимало місць, пов'язаних з історією міста і становлять культурну цінність. Сьогодні ваш гід IGotoWorld.com порадить, які пам'ятки Херсона слід побачити. Що стосується житла, то ви знайдете будь-які варіанти - від готелів до квартир подобово .

Катерининський собор

Херсон був заснований за наказом імператриці Катерини II. Князь Григорій Потьомкін будував його як південний форпост від ворогів. Мріючи надати новому місту столичне велич «південного Петербурга», князь Таврійський задумав храм в класичному стилі - Свято-Катерининський собор . Він побудований в 1876 році і присвячений святій, ім'я якої носила імператриця. Сама вона була на богослужінні в соборі в 1877 році.

Джерело фото: boris-mavlyutov Джерело фото: boris-mavlyutov.livejournal.com, автор фото - Борис Мавлютов.

Свято-Катерининський собор увійшов в ансамбль Херсонської фортеці. За огорожею собору заснували військовий некрополь - тут ховали знатних людей і офіцерів, загиблих в боях російсько-турецької війни.

Собор став і усипальницею самого Григорія Потьомкіна-Таврійського. Храм був розграбований в радянські часи, розкрили і поховання князя. Довгий час в соборі було зерносховище, але в 1991 році храм віддали православної церкви.

пам'ятник Потьомкіну

Після смерті свого фаворита імператриця Катерина II звеліла встановити пам'ятник Потьомкіну в центрі Херсона. І монумент був зведений в 1836 році.

Пізніше поруч був закладений Потьомкінський бульвар. Після революції 1917 року пам'ятник сховали під брезентом від очей громадськості, його називали «херсонським привидом». У 1944 році, коли фашистські окупанти залишали Херсон, монумент зник разом з ними. Відновлено він був в 2003 році в Потьомкінському сквері .

Джерело фото: 3dkherson Джерело фото: 3dkherson.com.

Залишки Херсонської фортеці та арсенал

Творіння Потьомкіна - Херсонська фортеця - частково дійшло до наших днів. Свого часу це було найпотужніше фортифікаційна споруда, всередині якого розташовувалася площа з палацом самого Потьомкіна і Єкатерининським собором.

До сьогоднішнього дня збереглася будівля арсеналу фортеці, пороховий льох, перероблений під ресторан, а також ідентичні один одному московські і Очаківська брама .

Джерело фото: boris-mavlyutov Джерело фото: boris-mavlyutov.livejournal.com, автор фото - Борис Мавлютов.

Цікаво, що в наш час на території Херсонської фортеці знайшли скіфські поховання.

Адміралтейський арсенал - одне з найстаріших будівель Херсона. Воно було побудовано в кінці 18 століття, але сильно постраждало від землетрусу і перебудовувалася в 1812 році.

Джерело фото: boris-mavlyutov Джерело фото: boris-mavlyutov.livejournal.com, автор фото - Борис Мавлютов.

парк Слави

На південний схід від Катерининського собору знаходиться меморіальний парк Слави в пам'ять героїв Другої світової війни, які визволяли Херсон.

Встановлено зворушливий пам'ятник Скорботної матері, тут же - могила Невідомого солдата, меморіальні списки загиблих.

Це сакральне місце, але, тим не менше, - одне з найкрасивіших в Херсоні. Центральна алея парку спускається до річки, і вид тут просто чудовий.

Джерело фото: travel9life Джерело фото: travel9life.livejournal.com.

Пам'ятник першим корабелам

Херсон починали будувати з фортеці і судноверфі. Місто може пишатися славними кораблестроителями. Тепер в їх честь на набережній зведений пам'ятник першим корабелам (Або просто - фрегат) на набережній Херсона.

Автор фото - Тетяна Доненко Автор фото - Тетяна Доненко.

Табличка свідчить про те, що тут в 1783 році був спущений на воду 66-гарматний лінійний корабель «Слава Катерини». Потім були й інші кораблі флоту її величності - фрегати «Херсон», «Страшний», «Хоробрий» і багато інших судів. Керував кораблебудуванням майстер Афанасьєв. Суду відправляли в Севастополь.

проспект Ушакова

Центральна магістраль міста носить ім'я великого морського полководця, адмірала Федора Ушакова. Відомо, що в Херсон він прибув капітаном другого рангу, змушений був боротися з чумою в місті і, по суті, врятував його. З цього в Херсоні і почалася його кар'єра і далі блискучий успіх офіцера флоту.

Ушакову встановлено пам'ятник біля головного корпусу Херсонської державної морської академії.

Джерело фото: mistaua Джерело фото: mistaua.com.

Крім того, на проспекті видніються і інші корпуси навчальних морських закладів.

Джерело фото: boris-mavlyutov Джерело фото: boris-mavlyutov.livejournal.com, автор фото - Борис Мавлютов.

На проспекті багато цікавих старих будівель і торгових центрів, а в літній день порадують фонтани. Цікаво, що проспект Ушакова не перетинає жодна вулиця - всі вони беруть від нього початок.

Греко-Софіївська церква

Одна з найстаріших і найкрасивіших церков Херсона - Греко-Софіївська , Побудована греками в 18 столітті. Це пам'ятник історії і архітектури Херсона.

Храм зведений у формі базиліки, його струнка дзвіниця спрямовується гострим шпилем вгору. Третій ярус дзвіниці прикрашають дерев'яні скульптури чотирьох апостолів: Марка, Матвія, Іоанна і Луки.

Різьблений іконостас собору виготовлений з чорного дерева в стилі італійського Ренесансу, свого часу він був доставлений з Греції.

Джерело фото: perlyny-ua Джерело фото: perlyny-ua.narod.ru.

Свято-Успенський собор

На вулиці Соборній в Херсоні знаходиться Свято-Успенський кафедральний собор , Який був побудований місцевим купецтвом в кінці 18 століття. Він зведений в хрестово-купольної стилі.

Джерело фото: kherson Джерело фото: kherson.pro.

Храм відреставрований, виглядає велично і володіє дивовижною акустикою. За радянських часів його розграбували, зняли куполи і перетворили в спортивний зал. Уже після проголошення незалежності церкву повернули віруючим, херсонці поступово відроджували її.

Костел Пресвятого Серця Ісуса

Говорячи про церквах Херсона, не можна обійти увагою і прекрасне, немов ажурне, будівля римо-католицького костелу Пресвятого Серця Ісуса .

Він також був побудований в 18 столітті за вказівкою Потьомкіна - далекоглядний князь хотів зробити Херсон привабливим для іноземців. За радянських часів тут був кінотеатр, але зараз храм відреставровано і служить віруючим.

Джерело фото: boris-mavlyutov Джерело фото: boris-mavlyutov.livejournal.com, автор фото - Борис Мавлютов.

Будинок, де жив Суворов

На вигляд звичайне двоповерхова будівля удостоїлося честі приймати великого полководця Олександра Суворова - тут, в готелі для приїжджого генералітету, він жив майже два роки. У той час він командував військами в Катеринославській і Таврійській губерніях.

Автор фото - Тетяна Доненко Автор фото - Тетяна Доненко.

Пізніше тут була квартира губернатора, за радянських часів - один з корпусів педінституту. Планувалося зробити в будівлі музей, присвячений Суворову, Чорноморському козацькому війську, але ця ідея не була реалізована. Зате вулиця носить ім'я Суворова.

будинок Гольденберга

Одне з найкрасивіших будівель Херсона - це будинок купця Гольденберга , пам'ятник архітектури. Будинок з вежами побудований в стилі еклектики, розкішно декорований в романському і мавританському стилях. Це, мабуть, найпомітніша будівля в ансамблі Покровської площі.

Джерело фото: boris-mavlyutov Джерело фото: boris-mavlyutov.livejournal.com, автор фото - Борис Мавлютов.

Зараз в будівлі розташовано обласне управління держказначейства.

Будівля міської думи

Це прекрасна будівля, що поєднує в собі елементи Ренесансу, ампіру і класицизму, схоже на середньовічну ратушу. Навіть складається враження, що ти потрапив з Південної України на Західну. Побудовано його було в 1904-1905 роках для міської думи.

Зараз тут знаходиться Херсонський художній музей імені Шовкуненко .

Обов'язково зайдіть - помилуйтеся колекцією предметів мистецтва.

Джерело фото: boris-mavlyutov Джерело фото: boris-mavlyutov.livejournal.com, автор фото - Борис Мавлютов.

черешчатий дуб

пам'ятник природи черешчатий дуб , Якому понад 100 років - це візитна картка Херсона. Зростає він у міському парку .

Довгий час розповідали легенди про те, що дерево висадила імператриця Катерина II, проте це не так. Парк заклали в 1869 році, а щодо дуба історичні дані розходяться: чи то він був висаджений в рік заснування парку, чи то в 1896 році. Проте, херсонці з гордістю показують це дерево туристам.

Джерело фото: invtur Джерело фото: invtur.com.ua.

Куди сходити з дітьми в Херсоні

Вибираючи, куди сходити з дітьми в Херсоні, варто звернути увагу не тільки на сучасні розважальні центри, а й не менш цікаві музеї.

Краєзнавчий музей

Херсонський обласний краєзнавчий музей - один з кращих на півдні України. Він був заснований ще в кінці 19 століття. Головний корпус знаходиться в старовинному особняку на вулиці Соборній.

Дітям буде цікаво подивитися на археологічні старожитності. Хлопчаків приверне колекція зброї, яким користувалися наші предки, а дівчат - фарфор, старовинний посуд, меблі і золоті скіфські прикраси.

Джерело фото: elite Джерело фото: elite.kherson.ua.

ТРЦ «Фабрика»

Коли херсонці серед своїх пам'яток називають якусь фабрику, в душі починаєш відчувати розчарування. А дарма! Тепер це не промисловий об'єкт. Сюди приходять не працювати, а відпочивати разом з дітьми. З бавовняного комбінату будівля перетворилася в торгово-розважальний центр «Фабрика». На вході є невеликий музей фабрики - можна побачити шматочок її інтер'єру. А далі - кафе, магазини, маса атракціонів для дітей.

Джерело фото: 3dkherson Джерело фото: 3dkherson.com.

Гідропарк

Туристи сюди потрапляють рідко, але для херсонців гідропарк на околиці міста, на острові Малий Потьомкін, - улюблене місце відпочинку з дітьми.

Влітку сюди прийнято приїжджати на пляж на цілий день. Тут можна відпочити від міського шуму на лоні природи.

Джерело фото: khersonci Джерело фото: khersonci.com.ua.

музей природи

музей природи в Херсоні - це один з підрозділів Херсонського краєзнавчого музею.

В основі його експозиції - колекція зразків флори і фауни краю, зібрана відомим вченим-біологом Пачоським ще в 19 столітті. Тут можна побачити 30-метровий скелет синього кита, подивитися на чудових мешканців нижнього Дніпра, побачити експонати рідкісних тварин.

Джерело фото: khersonline Джерело фото: khersonline.net.

Парк мініатюр в ботсаду

Цікаво буде сходити з дитиною і в ботанічний сад Аграрного університету . Крім рідкісних дерев і рослин, тут можна побачити «Херсон в мініатюрі» - пам'ятники архітектури міста, а також України і світу.

Джерело фото: s1142 Джерело фото: s1142.photobucket.com.

Херсонський планетарій

Подаруйте дитині зірки - відвідайте Херсонський планетарій. Тут пропонують пізнавальну програму для дорослих і дітей, доповнену 3D сеансом.

А навесні адміністрація планетарію встановлює на набережній телескоп, щоб всі бажаючі могли подивитися на вабить зоряне небо.

Джерело фото: invtur Джерело фото: invtur.com.ua.

Куди піти з дівчиною в Херсоні

Є кілька цікавих варіантів, куди піти з дівчиною в Херсоні. Від романтичної прогулянки до пізнавальної екскурсії.

Алея закоханих в Потьомкінському сквері

Закохані пари в Херсоні часто призначають побачення в Потьомкінському сквері. Адже спеціально для них тут створено романтичний куточок!

Тут і пам'ятник у вигляді царської карети, де люблять фотографуватися молодята, і лавочка закоханих, обвішана замочками в знак міцної любові, і крамничка примирення. Алея закоханих час від часу поповнюється новими романтичними «штучками».

Джерело фото: postfactum Джерело фото: postfactum.ks.ua.

На набережну Херсона

Що може бути краще, ніж неспішно пройтися вдвох по набережній, подивитися на судна, погодувати жвавих чайок?

І влаштувати романтичну фотосесію на тлі дніпровських хвиль і заходу.

Джерело фото: skyscrapercity Джерело фото: skyscrapercity.com.

Покататися на яхті

А ще краще не просто милуватися гладдю могутньої ріки, а відправитися на водну прогулянку по Дніпру і лиману. У Херсоні є яхт-клуби, найбільший з них знаходиться в акваторії Стебліївська лиману. Багато капітани запропонують романтичну прогулянку на яхті, Вартість - від 110 грн за одну людину.

Джерело фото: boris-mavlyutov Джерело фото: boris-mavlyutov.livejournal.com, автор фото - Борис Мавлютов.

У клуб-ресторан «Моцарт»

Якщо вашій дівчині потрібна розкіш, вишуканість і галаслива вечірка - тоді вам сюди! П'ятизірковий ресторан «Моцарт» і нічний клуб чекають тих, хто любить весело проводити час і танцювати на дискотеках. Проводяться вечори живої музики, концерти - стежте за афішею.

Погуляти по вулиці Суворова

Ще одне містечко в Херсоні, де закоханим подобається призначати побачення - це пішохідна вулиця Суворова. Можна тихо погуляти під руку з коханою в тіні платанів, посидіти на лавочці або на терасі літнього кафе, пропустивши по чашечці запашної кави. На початку вулиці встановлено бюст Суворову .

Джерело фото: ukraineson Джерело фото: ukraineson.livejournal.com.

В обласний академічний театр

Якщо ваша дівчина закохана не тільки в вас, але і в мистецтво - тоді пора купувати квитки в Херсонський академічний музично-драматичний театр . Його історія почалася ще з 19 століття, тут бережуть і примножують традиції театрального мистецтва.

Цікаво, що, проектуючи театр в Херсоні, архітектор взяв за основу Одеський оперний театр.

Джерело фото: foto Джерело фото: foto.meta.ua.

Ми сподіваємося, що наш огляд пам'яток Херсона допоможе вам визначитися, що варто подивитися в місті. Приємних вам вражень і свіжого погляду на те, що нас оточує!

Якщо стаття сподобалася, розкажіть друзям :)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация