Що потрібно знати про династію Романових

  1. Портрети царських осіб
  2. імператорські коштовності
  3. Захоплення царської сім'ї
  4. палаци Романових
  5. Фаворити імператорський сім'ї

До ак відпочивали представники царського роду? Які подарунки отримували найясніші особи? Як зображували знаменитих монархів? Портал «Культура.РФ» зібрав найцікавіші матеріали про династію Романових.

Портрети царських осіб

Парадні портрети імператорів Романових створювалися не тільки для сімейної галереї: картини і їх копії вішали в публічних місцях (державних установах). Портрети царівен відправляли і за кордон - для пошуку женихів. Зображати членів царської сім'ї художники почали в XVII столітті. Перші портрети в основному ставилися до жанру парсун і нагадували ікони: найясніших осіб писали на золотому фоні, без емоцій на обличчі, з ретельно промальовані візерунками на багатих одежах.

Століття по тому з'явилися класичні мармурові бюсти, а на картинах царів стали частіше зображати у військовому мундирі або на поле бою. З середини XIX століття список професій в сім'ї Романових значно розширився, а разом з цим були створені і нові тематичні портрети: князь-архітектор Петро Миколайович, князь-авіатор Олександр Михайлович і навіть князь-актор Костянтин Костянтинович. при Олександрі II з'явилися перші в історії Росії фотографії імператорської сім'ї. Однак до 30-х років XX століття значна частина портретів і фотографій імператорської сім'ї була знищена.

імператорські коштовності

До Лютневої революції 1917 року правляча династія Романових вважалася однією з найбагатших в Європі. Прикраси для російського імператорського двору створювали кращі майстри того часу: Ієронім Позье і Карл Фаберже , Карл Болін і Готтліб Ян. Придворні ювеліри надавали кожної дорогоцінної речі національні риси: створювали діадеми у вигляді кокошника або очелья (традиційної слов'янської пов'язки для волосся), доповнювали прикраси золотим колоссям і двоголовим орлом - гербом Російської імперії. У кожного виробу була своя історія.

до Першої світової війни скрині з цінностями російської корони зберігалися в діамантовою кімнаті в петербурзькому зимовому палаці , Але з початком війни їх перевезли в Збройна палата Московського Кремля. Доля цих коштовностей склалася по-різному: частина з них розпродали на аукціонах після Громадянської війни, частина до цих пір зберігається в Алмазному фонді Московського Кремля, Ермітажі і інших музеях Росії.

Захоплення царської сім'ї

Взимку Романови каталися на ковзанах і санках, будували льодові містечка, шили маскарадні костюми. А влітку виїжджали в Крим, в Лівадійський палац - тут відпочивав з сім'єю і Олександр II, і Олександр III , і Микола II . Останній російський імператор взагалі любив подорожувати по Росії з сім'єю: для поїздок у нього в розпорядженні були два потяги і яхта «Штандарт».

Багато монархів в історії династії Романових пристрасно любили полювання: так, при Олексієві Михайловичу в Москві створили спеціальний Сокольничий двір, а при Єлизавети Петрівни в Царському Селі побудували мисливський павільйон «Монбіжу». Ці традиції продовжували Анна Іванівна, Катерина II і Олександр III. Деякі члени імператорської родини мали і незвичайні захоплення. наприклад, Петро I грав на барабанах, волинці та гобої, Микола I робив гравюри на міді і розфарбовував їх аквареллю, а Марія Федорівна, дружина Павла I , Вирізала камеї з каменю і скла.

палаци Романових

Більше сотні палаців, що належали царської династії, розкидані майже по всій Росії. Більше половини з них знаходяться в Петербурзі і його околицях. Для зведення і прикраси імператорських маєтків запрошували кращих іноземних та вітчизняних майстрів: Доменіко Трезини і Франческо Растреллі , Антоніо Рінальді і Андрія Вороніхіна, Карло Россі і Андрія Штакеншнейдера.

Царські фамільні володіння представляли собою пам'ятники вітчизняної архітектури, і розповідали про певний спосіб життя їх власників. Наприклад, в Гатчині для Павла I, любителя військових парадів, створили зразкове військове держава в мініатюрі. А в Олександрівському палаці Царського Села організували бібліотеку, де зберігалося близько 9000 томів, зібраних Олександрою Федорівною, дружиною Миколи I.

Більшість палаців російських царів збереглися до наших днів, лише одиниці з них були зруйновані в роки революції і війни. Багато особняки відреставрували, і вони стали чинними музеями - тут збереглися велична архітектура і розкішне внутрішнє оздоблення, колекції унікальних книг і галереї рідкісних творів мистецтва.

Фаворити імператорський сім'ї

Імператорські фаворити і фаворитки отримували від своїх покровителів високі державні чини і дорогі подарунки, великі земельні угіддя і розкішні маєтки. Так, Олександр Меншиков, сподвижник Петра I, отримав від імператора Меншіковскій палац , А граф Рейнгольд-Густав Левенвольде, наближений імператриці Анни Іоанівни, - палац Розумовського. Для фаворита Григорія Потьомкіна Катерина II наказала побудувати Таврійський палац , А для Григорія Орлова - мармуровий .

Нерідко фаворити ставали батьками і матерями позашлюбних імператорських дітей. У Катерини II і Григорія Орлова народився син Олексій Бобринський, в майбутньому генерал-майор. Георгій, Ольга і Катерина, світлий князь Юр'ївські, були позашлюбними дітьми імператора Олександра II від його коханої - княжни Катерини Долгорукової.

До ак відпочивали представники царського роду

Хто є хто в династії Романових

Які подарунки отримували найясніші особи?
Як зображували знаменитих монархів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация