Що робити дитині в "Д-ЛНР", який тільки зрозумів, що хоче до вузу (інфографіка)

Дорожня карта для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій, які хочуть отримати замість папірця справжній атестат про повну загальну середню освіту та вступити до вузу Дорожня карта для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій, які хочуть отримати замість папірця справжній атестат про повну загальну середню освіту та вступити до вузу   Українська держава не визнає документи, видані в окупованому Криму і в ДНР-ЛНР, тому атестатом про повну загальну середню освіту можна хіба, що шкатулку обклеїти

Українська держава не визнає документи, видані в окупованому Криму і в "ДНР-ЛНР", тому атестатом про повну загальну середню освіту можна хіба, що шкатулку обклеїти. Але вихід є - можна зареєструватися в школі на контрольованій території, закінчити її екстерном і отримати законний атестат.

Для тих, хто тільки-тільки отямився і зрозумів, що хоче вступати до українського або закордонного вузу Міністерство освіти і науки України пояснює - не обов'язково чекати наступного першого вересня, зареєструватися в школі можна навіть, якщо вже почалося ЗНО, довчитися і отримати український атестат.

Зробити це не так вже й важко, всього п'ять кроків, а шостий - це вже вступ до вузу.

Натисніть на картинку, щоб вона збільшилася

КРОК 1: ВИБРАТИ ШКОЛУ

Школяр з окупованого Криму та Л-ДНР повинен вибрати школу на території, яка контролюється українською владою, де він буде отримувати освіту за екстернатною формою і буде проходити державну підсумкову атестацію (ДПА). На сайті МОН є перелік шкіл, рекомендованих для навчання екстернів .

Можна вибрати й іншу школу, але в міністерстві відзначають, що краще дотримуватися їхніх рекомендацій.

КРОК 2: НАПИСАТИ В ЦЮ ШКОЛУ ЗАЯВА

Попросіть батьків написати на ім'я директора заяву з проханням зарахувати вас на навчання у формі екстернату: в електронному вигляді або поштою. Потім зв'яжіться зі школою і уточніть, чи отримали вони ваш лист і зарахували чи вас.

КРОК 3: ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ НА ЗНО

Для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) потрібно зареєструватися в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) на сайті www.testportal.gov.ua

Інформацію з питань реєстрації можна отримати на цьому сайті в розділі "Реєстрація". Для реєстрації на ЗНО необхідно мати паспорт. (Якщо паспорта немає - потрібно надати копію свідоцтва про народження і довідку з місця навчання (з фотографією), підписану директором школи і завірену печаткою навчального закладу).

Зареєструвавшись на сайті, ви отримаєте електронного листа з скан-копію сертифіката. За допомогою скан-копії ви зможете зайти в свій особистий кабінет і дізнатися адреси пунктів тестування, де ви будете проходити ЗНО. Оригінал сертифіката ви отримаєте вже в самому пункті тестування.

Оригінал сертифіката ви отримаєте вже в самому пункті тестування

КРОК 4: ПРОЙДІТЬ державної підсумкової атестації (ДПА)

У встановлені терміни необхідно пройти ДПА в тій школі, де ви навчаєтесь екстерном. Не забувайте, що на іспити ви повинні приїхати особисто. І що якщо вам немає 18 років, адміністративний кордон ви не зможете перетнути без батьків. Якщо ви їдете тільки з одним з батьків, від другого має бути дозвіл на перетин кордону, затверджене нотаріусом. В іншому випадку вас українські прикордонники не випустять.

КРОК 5: ПРОЙДІТЬ ЗНО

Щоб подати документи до вузу України після здачі ДПА необхідно скласти ЗНО. На електронну адресу, яку вона визначить у вашій реєстраційній картці ЗНО, прийдуть два бланка: запрошення-перепустку і сертифікат ЗНО на предмети.

КРОК 6: вступати в ВНЗ

Коли п'ять кроків позаду, час подавати документи для вступу до вузу: атестат про повну загальну середню освіту, сертифікат ЗНО та паспорт. Документи для вступу до ВНЗ можна подавати в електронному вигляді.

Пам'ятайте, що випускники з тимчасово окупованої території, випускники, чиї батьки загинули в АТО, мають пільги на вступ до українських вишів

"Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території, здобувають вищу (на конкурсних засадах) і професійно-технічну освіту за кошти державного бюджету в порядку і в межах квот, визначених центральним органом виконавчої влади в сфері освіти і науки".

Якщо на тимчасово окупованій території ви отримали диплом вузу, ви повинні підтвердити свій диплом на контрольованій території .

"Особи, які завершили здобуття вищої освіти на тимчасово окупованій території після 20 лютого 2014 року, мають право на проходження атестації для визнання отриманих кваліфікацій, результатів навчання і періодів навчання в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади в сфері освіти і науки", - йдеться в законі.

При цьому в Міністерстві пояснюють: закон "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" від 15.04.2014 № 1207-VII, зокрема і зміна, внесена в статті 7, про проходження атестації для визнання отриманих кваліфікацій, результатів навчання і періодів навчання в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади в сфері освіти і науки особи, які не поширюється на осіб, які отримали документи про освіту від так званих "ДНР", "ЛНР".

Тобто, закон, стосується тільки студентів-кримчан, тому що зона АТО тимчасово окупованою територією не рахується. Таким чином, студентам вчитися в так званих "вузах" ДНР і ЛНР "сенсу немає і краще буде якомога швидше перевестися до вузів на контрольованій території. Тим більше, що Донецькі і Луганські ВНЗ були евакуйовані.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация