Що робити людям, чий родич пропав на непідконтрольних територіях?

Що робити людям, чий родич пропав на непідконтрольних територіях?

Фото: pixabay.com

На сьогоднішній день, ситуація з заручниками на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей продовжує бути актуальною. На жаль, немає конкретної інструкції, яка неминуче призведе до звільнення. Кожна окрема ситуація вимагає певної тактики дій. Але існують загальні рекомендації, які сприяють звільненню.

План дій для родичів осіб, зниклих і захоплених в заручники на тимчасово непідконтрольною території Донбасу:

  • Зв'яжіться з сім'єю зниклого, його сусідами, друзями співробітниками, знайомими, родичами. Чим більша кількість людей інформовано про зникнення, тим більше шансів знайти.
  • Обдзвоніть медичні установи за місцем проживання зниклого родича. Цілком можливо, що він був госпіталізований. У разі неможливості зробити це самостійно, попросіть знайомих, які проживають або перебувають на тимчасово непідконтрольною території.
  • Зверніться до найближчого відділення поліції на підконтрольній Україні території з заявою про зникнення людини. Подати таку заяву можливо в абсолютно будь-якого відділення поліції України. Заяви приймаються цілодобово, без вихідних.

Звертаємо увагу на наступні важливі нюанси:

  • Вам не можуть відмовити в прийомі заяви. Якщо приймати заяву в поліції все ж відмовляються, телефонуйте на 102 і інформуйте про бездіяльність поліції (дзвінки на 102 записуються).
  • Вас не мають права відправляти в інші відділення поліції.

Подаючи заяву про зникнення людини не забудьте повідомити наступну інформацію:

  • ПІБ зниклого,
  • дата народження зниклого,
  • місце проживання зниклого,
  • дата зникнення,
  • місце зникнення і обставини, при яких він пропав,
  • надайте фотографію зниклого,
  • вкажіть номери телефонів заявника, родичів зниклого.

Заява зареєструйте. Після подачі заяви в поліції зобов'язані видати талон-повідомлення. Крім того, просите виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЕРДР).
Якщо немає можливості особисто подати заяву про зникнення людини, це може зробити будь-яка людина.

Повідомте про зниклого родича в Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Зверніться по допомогу до громадських організацій та волонтерам, які допомагають сім'ям заручників, зниклих без вести. Такі організації співпрацюють з представниками державних органів і міжнародними організаціями, мають великий досвід з пошуку зниклих.

Серед них:

  • Громадська організація «Блакитний птах» (веб-сайт: http://hostage.org.ua, e-mail: [email protected], тел. (050) 657 20 89);
  • Громадянська ініціатива «Схід SOS» (веб-сайт: http://vostok-sos.org/, тел. (099) 736-42-41, (066) 705-12-57);
  • Громадська організація «Донбас SOS» (веб-сайт: http://www.donbasssos.org/ru/, тел. Гарячої лінії 0 800 309 110).

Додатково можна розмістіть оголошення про зникнення людини в пресі і в соціальних мережах. Це може підвищити ефективність пошуку зниклого. Не забудьте додати до оголошення фото зниклого. Дуже важливо щоб оголошення в пресі і соціальних мережах не нашкодили зниклому людині. Однак варто пам'ятати, що велика кількість шахраїв, які намагаються нажитися на горі, відстежують публікації в пресі і після появи оголошень з особистими контактами родичів, вимагають викуп.

Крім усього, варто звернутися і до Міжвідомчої центр допомоги громадянам з питань звільнення полонених, заручників і пошуку зниклих без вести при СБУ (тел .: (044) 255-84-35, email: [email protected]). Також для звернень громадян цілодобово працює «гаряча лінія» call-центру СБУ 0 800 501-482.

Не забувайте, важливі будь-які дрібниці, будь-яка інформація, може допомогти у звільненні ваших рідних, друзів і близьких

Що робити людям, чий родич пропав на непідконтрольних територіях?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация