Що буде під Новий рік, то буде весь рік!

У Чехії останній день року присвячений імені святого Сильвестра. Цей день з ним настільки пов'язаний, що багато чехів навіть забули, що Сильвестр - це ім'я, і ​​називають так просто найвеселіший день року. Насправді святий Сильвестр був одним з перших римських пап, однак, історичних свідчень про його особистості мало. Він народився десь в середині 3-го століття і в сан був присвячений, ймовірно, ще до початку великого переслідування християн, за часів правління імператора Діоклетіана. Після смерті римського папи Мільтіада Сильвестр в 314-му році був висвячений на єпископа. Імператор Костянтин Великий, який легалізував християнство, проголосив його вищим над іншими єпископами і дав йому тимчасову владу над Італією.

У 325-му році Сильвестр також організував перший екуменічний церковний собор. Сильвестр входить в число перших шанованих католицьких святих, початок його культу відноситься до рубежу 10-11-го століть. Папа Сильвестр Перший правил якраз в період кінця однієї епохи - язичництва і початку нової - християнської. Може бути, тому день Сильвестра святкують в самому кінці року, коли закінчується минуле і починається майбутнє. Однак кінець старого року і початок нового святкували дуже весело і в язичницькі часи. До наших днів збереглися багато звичок і звичаї, які часто пов'язані з конкретним місцем в Чехії. Найчастіше мова йде про Сільвестрівське ході, але в деяких селах, перш за все німецьких, зберігся і звичай щорічній урочистій верхової їзди.

Новорічний салют   У день святого Сильвестера подаються, в основному, ті ж страви, як і під різдво Новорічний салют У день святого Сильвестера подаються, в основному, ті ж страви, як і під різдво. У 19-му столітті прижилася традиція з'їсти відразу після півночі шматочок гарячої вареної свинячої голови з хроном та крупами. Традиція влаштовувати під Новий рік феєрверк встановилася лише під новий 1900-й рік, який більшість людей помилково сприйняло як початок 20-го століття. Насправді 20-е століття почався в кінці 1900-го року, але традиція феєрверків збереглася до наших днів. Цікавий факт, що кінець і початок року протягом століть часто міняли дати. Згідно з християнською традицією, новий рік довгий час починався в кінці листопада, в першу неділю Адвенту, очікування приходу Господа Бога. Святкування кінця старого року і початок нового в грудні і січні католицька церква довгий час зовсім не підтримувала, щоб не нагадувати віруючим про урочистостях древніх римлян - язичників.

Новий рік в Празі   З цієї причини тривалий час не існувало традиційне меню для останньої вечері в старому році Новий рік в Празі З цієї причини тривалий час не існувало традиційне меню для останньої вечері в старому році. Традиція багатих новорічних бенкетів почалася також у незабутній «сильвестр» 1899 го і 1900-го року. Люди тоді повірили, що дійсно настає новий, золотий вік достатку, і багато Сільвестрівське вечері складалися з 14-ти страв. У ті часи було прийнято під Новий рік не їсти рибу, щоб в новому році щастя не спливло. Також не рекомендувалося є птахів, щоб щастя не відлетіло, також як і будь-яку дичину, для того, щоб щастя не втекло. Радили приготувати, перш за все, свинину, так як порося - тварина домашня, яке звикло залишатися вірним своєму господареві. Так і щастя залишиться протягом усього року вірним. Під Новий рік рекомендується поїсти також сочевиці, яка за формою злегка нагадує грошики, і є символом хороших заробітків в наступаючому році. Смажене порося, таким чином, став символом успішного підприємництва.

Перше січня - це не тільки перший день Нового року, а й значний християнське свято, День обрізання господа Бога. Це свято християни звикли відзначати хресним ходом, молитвою і постом. Також з цієї причини довгі століття святкували початок нового року на початку адвентное неділю, так як День обрізання господа Бога не був відповідним святом для буйного веселощів. Однак дохристиянські язичницькі часи залишили в спадщину народні гуляння.

Найпоширенішими до наших днів є різні колядки, і, перш за все, новорічні картки. Згідно з традицією, в середньовічні часи їх отримували так звані «літератори», тобто члени суспільства, що займається церковним співом, в число яких входили, перш за все, вчителі. За спів в церкві під час богослужіння вони отримували під Новий рік подарунки. Цю традицію скасував в 1785-му році імператор Йосиф Другий, проте традиція новорічних листівок збереглася до наших днів. Чеські вчителі її продовжили за допомогою так званих «Мінуцій», вручну розписаних листівок, які вони дарували дворянам і міським радам, і отримували за них грошові подарунки. Мінуцій були поступово замінені друкованими листівками, які в наші дні називаються «П. Ф. », згідно з французьким« Pour feliciter », або латинської« Pro fortuna ».

З язичницькими часами також пов'язані різні новорічні прикмети. Люди вірили, що весь рік вони будуть робити те ж саме, що під Новий рік. А тому кожен прагнув тримати в кишені весь день хоча б якусь монету. Це означало, що в наступаючому році буде достаток грошей. Про майбутнє ворожили також згідно з порядком приходу гостей. Якщо першою прийшла стара, в наступаючому році чекай сварок і неприємностей, а якщо дівчина, або дитина, - в будинку оселяться любов і злагода.

Заборонено було сушити білизну, щоб господиня в наступному році не нудилися домашніми турботами. Коли люди поверталися з богослужіння, дівчата ворожили про майбутнє. Якщо з костелу першим виходив чоловік, дівчина обов'язково протягом наступного року виходила заміж, якщо виходила жінка, дівчині доводилося ще трохи почекати. Ну а якщо першою виходила стара, дівчині судилося залишитися старою дівою. Природно, в наші дні такі прикмети смішні і наївні. Але серйозно - чим ви будете займатися під Новий рік?

Але серйозно - чим ви будете займатися під Новий рік?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация