Що означають символи України?

  1. Вінок-талісман, "бойові" шаровари і 100 рецептів борщу У 1944 році Володимир Сосюра написав свій...

Вінок-талісман, "бойові" шаровари і 100 рецептів борщу

У 1944 році Володимир Сосюра написав свій знаменитий вірш «Любіть Україну". Школярам і школяркам незалежної України цей твір добре відомо, але не всі його розуміють. Може бути, тому що недостатньо знайомі з нашою багатою історією і культурою?
Краще дізнатися літопис України допоможуть національні символи держави. Треба тільки уважно розглянути прапор, герб, вишиванки, рушники ... Такий привід буде у кожного з нас - під час святкування Дня Незалежності України, який ми відзначимо 24 серпня.

Державні символи України

Прапор: що означають кольори
Прапор: що означають кольори   Традиційно вважається, що блакитна і жовті смуги на національному прапорі означають безхмарне небо і жовту пшеницю в поле Традиційно вважається, що блакитна і жовті смуги на національному прапорі означають безхмарне небо і жовту пшеницю в поле. Але не всі історики згодні з цим. Адже синій означає «силу Бога», а жовтий - «віру в Бога». До речі, хоч на нашому прапорі блакитна смуга знаходиться зверху, прийнято говорити, що прапор «жовто-блакитний». Це не випадково. З 1917 року зворотна сучасному прапору забарвлення була у неофіційного прапора Автономної України (в складі Російської держави). Поміняли розташування кольорів на прапорі створеної Української народної республіки (1918-1920гг).


Герб: Отець, Син і Святий Дух
Герб: Отець, Син і Святий Дух   Відомо, що на гербі образно зображений тризуб князя Володимира, який, як відомо, хрестив Русь Відомо, що на гербі образно зображений тризуб князя Володимира, який, як відомо, хрестив Русь. Але дослідники геральдики трактують один з найзнаменитіших символів України дещо по-іншому. Кажуть, він означає три стихії - небо, землю, воду ... Крім іншого, тризуб вважається знаком триєдності Бога: Отця, Сина і Святого Духа. Таким чином, наш герб є універсальним оберегом. Він - запорука щастя, благополуччя і процвітання нації.

Гімн зробили політкоректним
За основу національного гімну на музику Михайла Вербицького узятий текст вірша Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна», написаний ще в 1862 році. У новому варіанті твори залишилися слова тільки першого куплета і приспіву пісні. Справа в тому, що в оригіналі були не зовсім політкоректні слова. Зокрема, «Станемо брати в бій кривавий від Сяну до Дону». Тут пильні дипломати угледіли посягання на землі Росії і Польщі. Адже, Дон - ріка в європейській частині Росії, а Сян - річка на Сході Польщі.

Відзнаки Президента України
Відзнаки Президента України   Штандарт Президента - полотнище із зображенням Герба України, обрамленого рослинним мотивом Штандарт Президента - полотнище із зображенням Герба України, обрамленого рослинним мотивом. Герб і орнамент вишиті на штандарті мільйоном стібків ниткою червоного і жовтого золота. Зображення здається об'ємним (за рахунок спеціальної підкладки). Подібна технологія в створенні штандарта використана і в США, Франції, Великобританії.

Знак (колар) Президента - кольє, на зразок жіночого Знак (колар) Президента - кольє, на зразок жіночого. Такий знак відмінності є символом влади у правителів Польщі, Чехії, Болгарії, Росії, Молдавії. Вважається, що ажурна ланцюг колара з ладанкою нашого Президента належали гетьману Івану Мазепі. На цьому ланцюзі закріплені також сім медальйонів ручної роботи. На медальйонах зображені два тризуба: золотий княжий і тризуб Володимира-Хрестителя. А також - герби Галицько-Волинського князівства (до його складу входили українські землі), Великого князівства Литовського (свого часу князівства належала частина території сучасної України), Української Народної Республіки (символ першої спроби утворення незалежної України в XX столітті) і родовий герб Богдана Хмельницького. На окрему увагу заслуговує символ Української козацької держави ( «Козак з мушкетом»).

Гербова печатка - цікаво, що цю відзнаку був виготовлений за все за тиждень Гербова печатка - цікаво, що цю відзнаку був виготовлений за все за тиждень. Друк зроблена зі срібла, а тубус рукояті покритий позолотою. Зверху на останній красується лазуритових куля, який зовні дуже схожий на вигляд Землі з Космосу. До речі, золотий колір рукояті і куля-прикраса разом відповідають забарвленню державного прапора (блакитний і жовтий). Важить друк майже півкілограма.

Булава - зроблена зі срібла, прикрашена 64 дорогоцінними каменями (смарагдами і гранатами) Булава - зроблена зі срібла, прикрашена 64 дорогоцінними каменями (смарагдами і гранатами). Важить булава 750 грам. На ній викарбувано девіз «OMNI REVERTUTUR», що в перекладі з латині означає «все повертається».

Національні особливості
«Мова» одягу
Національний одяг українців - ціле мистецтво, в якому кожна Національні особливості   «Мова» одягу   Національний одяг українців - ціле мистецтво, в якому кожна   деталь символічна деталь символічна. Йдеться про вишиванки, вінках, плахтах (спідницях), шароварах.

Вишиванка. Сорочки українців стали популярними далеко за межами України. Але навряд чи за кордоном знають, що означають символи, вишиті на сорочках. Так геометричні візерунки найчастіше «працюють» як обереги (наприклад, коло - символ життя, сонця, він захищає від злих духів). Всілякі квіти прикрашають сорочку, теж зі змістом. Так, троянда на вишиванці - символ краси (малюнок для жінок, дівчат), дубове листя - сили (чоловічий знак).

Вінок. Цей головний убір вважався особистим сонцем кожної дівчини, Вінок побажанням їй щастя, розсудливості. Стрічки в вінку були покликані берегти розкішне волосся дівчини від пристріту. Тому закривали косу по всій її довжині. При цьому мала значення і забарвлення стрічок, квіти вінка (наприклад, малинова стрічка - колір достатку; волошка - символ вірності).

Плахта. Традиційна спідниця з запахом, яка одягалася поверх довгої сорочки. До речі, ця назва спідниці і тканини, з якої вона зроблена. Тканина, як правило, була картатій або в горизонтальну смужку. Швидше за все, всілякі рослинні мотиви, вишивки, нашивки, візерунки з'явилися на національному одязі значно пізніше.

Ша ровари. Не випадково вони з'явилися в чоловічому гардеробі. Кажуть, що під ці просторі штани, у щікотолок, козаки прикріплювали вантаж. У бою за допомогою таких хитрощів одним ударом ноги можна було запросто укласти противника.

Рушник-побажання
Рушник-побажання   Іноді кажуть, що по вишитій полотнищу рушника можна прочитати даний послання Іноді кажуть, що по вишитій полотнищу рушника можна прочитати даний послання. Його адресують молодим на весіллі, дітям при хрещенні, померлим під час похорону. Так, зображення хмелю означає побажання любові, винограду - користі, ромба - родючості. Але якими б не були візерунок і окантовка, в рушнику часто використовували два кольори: червоний і чорний. У цьому закладено певний філософський зміст. Адже червоний - колір любові, чорний - печалі. А як інакше? У житті вони завжди переплетені.

Тарас Шевченко є навіть в Буенос-Айресі
Про внесок Шевченко-Кобзаря в літературу і культуру України добре сказав російський письменник Микола Лєсков: «... Тарас Григорович Шевченко, справедливо названий в одній з сказаних над його труною промов« батьком рiдного слова ».

У світі налічується понад тисячу пам'ятників Кобзарю. Монумент письменника є в Буенос-Айресі, Будапешті, Парагваї, Тбілісі, Канаді, Москві, Санкт-Петербурзі, Білорусі, Алма-Аті. Цікаво, що побачити зображення молодого Тараса Григоровича найчастіше можна саме за кордоном. В Україні Шевченко, як правило, зображують вже в похилому віці.

Чи не салом єдиним Чи не салом єдиним ...
Після проведення чемпіонату Європи з футболу, українська національна кухня стала знаменитою на весь світ. Фанати відкрили для себе новий продукт - сало, а борщ, вареники, горілка назавжди підкорили серця європейців. Особливо іноземці розхвалювали борщ. Правда, далеко не всі змогли б спробувати варіанти цієї страви (в різних регіонах борщ готують по-своєму). Тільки офіційно відомо більше ста рецептів борщу. А скільки ще страв, якими можна здивувати - деруни, голубці, пампушки ...

Світлана Бугаєнко

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Може бути, тому що недостатньо знайомі з нашою багатою історією і культурою?
А як інакше?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация