Що потрібно знати про 583 пробі золота - чим відрізняється від 585, яка ціна за грам і ін

  1. Особливості та склад
  2. Поради по догляду і носінні
  3. Чим відрізняється від 585 проби
  4. Ціна за один грам в Росії в липні 2015 року

Практичне значення системи пробірування полягає в тому, що завдяки її наявності споживачі ринку золотих ювелірних виробів можуть впевнено орієнтуватися в раціональності цінової політики на представлені товари, а також вибирати підходящі вироби не тільки виходячи з ринкової вартості, а й конкретних властивостей металу тієї чи іншої проби. У цій статті ми поговоримо про основні особливості 583-їй проби золота, її складі, вартості та багато іншого.

Особливості та склад

За часів СРСР 583-та проба золота вважалася золотим стандартом. У сучасних реаліях її в повній мірі замінює 585-я, що вважається вищою. Втім, за якісними характеристиками ці дві проби багато в чому схожі.

Сплав золота 583-ої проби може включати в себе наступні компоненти, складові лігатуру:

  • срібло;
  • платина;
  • паладій;
  • нікель;
  • цинк;
  • мідь.

Це важливо! Характер лігатури обумовлює специфічний колір виробів із золота 583-ої проби: як правило, вони мають біле забарвлення.

Однак якщо концентрація міді в сплаві більше, то вироби набувають червоний, а зі збільшенням кількості міді - яскраво-червоний колір.

Вироби з золота 583 проби відрізняються високою міцністю і стійкістю до пошкоджень. Саме тому його часто використовують при виробництві обручок.

Обробка такого золота не є складним процесом, оскільки жовтий дорогоцінний метал за своєю суттю є пластичним, а входить до складу 583-ої проби лигатура лише підсилює це якість.

Поради по догляду і носінні

Прикраси із золота 583-ої проби в специфічному догляду не потребують. Необхідною процедурою є періодична чистка вироби, яку потрібно проводити з використанням мильного розчину і м'якої тканини.

Порада! Для того, щоб надати дорогоцінного металу унікальний блиск, до мильного розчину можна додати кілька крапель нашатирного спирту.

Умови шкарпетки ювелірних виробів із золота також мають величезне значення. Так, наприклад, важливою є рекомендація, відповідно до якої при виконанні домашніх справ, пов'язаних з контактом з хімічними речовинами, а також тих, при яких можливо механічний вплив на прикраси, останні необхідно знімати.

Чим відрізняється від 585 проби

Сьогодні в світі існує кілька альтернативних систем пробірування, які також називають системами оцінка золота. Каратна система є кращою для більшості країн.

Це важливо! Умовна одиниця золотий карат не має нічого спільного з мірою ваги каменів.

У каратной системі 585-я проба відповідає значенню в 14 карат. «Винахід» радянських ювелірів - 583-та проба золота, що не дотягувала за якісними показниками до цього значення, в зв'язку з чим було прийнято рішення внести зміни в процентний вміст золота в даному сплаві, збільшивши його до 58,5%.

По суті, склад цих двох сплавів практично ідентичний. Однак більш популярним і високим за якістю все ж вважається сплав, відповідний 585-ій пробі золота.

Ціна за один грам в Росії в липні 2015 року

Мабуть, одним з важливих питань є вартість одного грама золота 583-ої проби. З урахуванням того, що цінність сплавів золота під номерами 583 і 585 практично однакова, вартісні показники тут також будуть практично ідентичні.

Існує кілька джерел отримання даних щодо вартості грама золота конкретної проби:

  • офіційні ціни, встановлені в ломбардах або інших пунктах прийому дорогоцінних металів;
  • обчислення вартості золота конкретної проби, виходячи з ринкової ціни.

Для прикладу пропонуємо Вам ознайомитися з графіком динаміки вартості одного грама золота 583-ої проби за липень 2015 року:

Для прикладу пропонуємо Вам ознайомитися з графіком динаміки вартості одного грама золота 583-ої проби за липень 2015 року:

Графік динаміки вартості золота 583 проби (липень 2015 року)

Для проведення розрахунків по обчисленню вартості золота 583-ої проби нам знадобляться наступні дані:

  • облікова ціна на золото, встановлена ​​Центральним банком Російської Федерації на конкретний день;
  • показник проби дорогоцінного металу;
  • кількісні показники ваги дорогоцінного металу.

Вартість одного грама золота відповідно до обліковими цінами Центробанку становить сьогодні 2 210 рублів.

Нас цікавить 583-та проба золота.

Візьмемо за основу вага виробу в десять грам.

Обчислення будуть виглядати наступним чином:

2 210 / 1000х583х10 = 12 884,3 - така вартість вироби з золота 583-ої проби вагою в 10 грам на сьогоднішній день.

Як бачимо, ця ціна не надто різниться від тієї, яка відображена на графіку.

Це важливо! Відзначимо також, що ломбарди та інші організації, що здійснюють скупку ювелірних виробів із золота, можуть встановлювати свої правила прийому таких прикрас і ціни на них.

Але все одно вони не можуть не керуватися загальними правилами і встановленими загальноросійськими цінами на жовтий дорогоцінний метал.

Популярність ювелірних виробів із золота 583-ої проби обумовлена ​​відносно невисокою ціною і порівняно високою якістю. Такі вироби дуже часто набувають, і тому асортимент товарів з золота 583-ої проби постійно зростає.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация