Що таке галактика?

  1. Походження назви «Чумацький Шлях»
  2. Наша Галактика
  3. інші галактики

Багато дітей люблять батончики «Milky Way». І мій онук, не виняток. Знаючи основи англійської мови, він розуміє, що milky - означає молочний, а way - шлях, дорога. Але недавно він дізнався, що творці мали на увазі під цією назвою зовсім подорож по дорогах з молочним шоколадом, а назва нашої Галактики «Чумацький Шлях». І тут посипався град запитань:

  1. чому нашу Галактику назвали «Чумацький Шлях»?
  2. що таке Галактика взагалі?
  3. якщо є наша Галактика, значить, є і не наші Галактики?

Постараюся відповісти на ці питання. Думаю, що відповіді можуть стати в нагоді і вам в спілкуванні з вашими дітьми і внуками.

Думаю, що відповіді можуть стати в нагоді і вам в спілкуванні з вашими дітьми і внуками

Походження назви «Чумацький Шлях»

Краса нічного неба, самі небесні об'єкти і явища привертали увагу людей з незапам'ятних часів. Але до нас дійшли астрономічні знання, оформилися в науку, від вчених Давньої Греції (Еллади). Так, наприклад, картина світу Птолемея панувала в Європі 14 століть. Але у самих древніх греків уявлення про навколишній світ перепліталися з їх релігійними уявленнями і міфами. Назва «Чумацький Шлях» родом з еллінських легенд.

Коли народився хлопчик, який мав стати могутнім героєм Гераклом, його підклали на ложе сплячої верховної богині Гері, щоб він випив її грудного молока і став безсмертним. Але Гера прокинулася і відштовхнула немовля смертної, при цьому її молоко бризнуло по небосхилу, утворюючи білясту блискучу смугу, що перетинає всю небесну сферу. Так, за поданнями еллінів з'явився «Чумацький (молочний) Шлях».

Наша Галактика

«Галактика», в перекладі з давньогрецької мови, означає «Чумацький Шлях». Звичайно, в наш час нікому і в гадці не прийде вірити в таке пояснення появи на нашому небі цього дивного об'єкта. Так що ж таке Галактика насправді?

Ми розуміємо, що життя на Землі може існувати тільки завдяки випромінюванням світла і тепла від величезного космічного об'єкта, званого Сонцем. Цей вогненна куля міг би вмістити в себе за обсягом 1300 000 планет, розміром з Землю. Але виглядає він розміром з футбольний м'яч, оскільки дуже далеко від нас. Виявляється, все зірочки на нашому небі є нічим іншим, як такими ж світилами, що трохи відрізняються температурою, розмірами і віком. Просто всі вони віддалені від нас на колосальні космічні відстані, тому і виглядають палаючими іскорками.

Зірки у Всесвіті розподіляються не абияк. Вони силам тяжіння зібрані в зоряні об'єднання, які за рахунок обертання приймають форму потовщеного в центрі диска. Їх то і назвали галактиками. Зоряне освіту, до якого належить наше Сонце, назвали «Чумацький Шлях». Ми бачимо його збоку, тому воно і виблискує білястої смугою через все небо. Практично всі об'єкти, які спостерігаються на зоряному небі, теж входять в нашу галактику.

інші галактики

Фернан Магеллан використовував в 15 столітті для навігації в Південній півкулі білясті туманності, названі в наслідок Магелланова Хмара.

Фернан Магеллан використовував в 15 столітті для навігації в Південній півкулі білясті туманності, названі в наслідок Магелланова Хмара

Інша таке світиться хмарка (Туманність Андромеди) ще в 10 столітті спостерігав перський астроном Ас-Суфі.

Лише в 19 столітті вчені, озброєні складної оптичної технікою, зуміли довести, що ці об'єкти розташовані за межами нашої Галактики і, так само як і «Чумацький Шлях», є величезними зоряними скупченнями. Це інші, найближчі до нас, Галактики. А їх мільярди.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация