Що про нас говорять наші шкідливі звички?

  1. Звичка гризти нігті
  2. Звичка гризти ковпачок ручки
  3. Куріння і пристрасть до алкоголю
  4. звичка переїдати
  5. Фанатична любов до порядку
  6. звичка перепитувати
  7. Звичка щось колупати
  8. Звичка хрустіти пальцями
  9. Звичка кусати щоки і губи
  10. Звичка відривати етикетки

Ще зі шкільної лави гризете ковпачки та щоразу вибачаєтеся перед колегою, «підточивши» її чергову ручку? Або, може, вам ніяк не вдається впоратися з тягою до повсюдного наведення порядку, і ви машинально будуєте в рівні ряди косметичні баночки на туалетному столику подруги, а потім зустрічаєте її обурений погляд? Що не кажи, але звичка - це дійсно друга натура, і позбутися від заважає нормально жити ще одного «я» буває дуже непросто. Однак перед тим, як від чогось позбавлятися, треба розібратися в причинах його появи, стверджує психолог Оксана Альберти.

Ми щодня повторюємо одне і те ж дію, часом не віддаючи собі в цьому звіту. Нерідко натикаємося на несхвалення оточуючих, сваримося з близькими, якщо звички зовсім вже шкідливі, наприклад, куріння або пристрасть до алкогольних напоїв. Але ось що дивно: як би ми не намагалися їх позбутися, звички нікуди не йдуть. Крім зіпсованих відносин з родичами і друзями ми отримуємо ще й внутрішній дискомфорт, який заважає нам жити. «Більшість звичок - це сигнали з нашої підсвідомості. Якщо вміти їх читати, можна зрозуміти про людину навіть те, чого він сам про себе не розуміє. Також можна зрозуміти те, що він сам про себе знає, як він жив і живе, як він себе вибудував. Для цього потрібне бажання, увагу і трохи знань », - розповідає психолог. Саме тому ми взялися за дуже цікаве, але непроста справа - з'ясувати, що ж говорять про нас ті чи інші шкідливі звички.

Саме тому ми взялися за дуже цікаве, але непроста справа - з'ясувати, що ж говорять про нас ті чи інші шкідливі звички

Звичка гризти нігті

Чи варто говорити про те, що людина з погризаннимі нігтями виглядає відштовхуюче? Для багатьох чоловіків акуратні жіночі пальчики - фетиш, і тому не варто розраховувати на підвищену увагу до своєї персони, якщо замість нігтів у вас лише щось віддалено їх нагадує. «Звичка гризти нігті говорить про внутрішній напрузі, про неусвідомлюваної тривожності. Як правило, вона пов'язана із заниженою самооцінкою, недоліком любові до себе. Крім того, обгризаючи собі руки і роблячи їх некрасивими, ми несвідомо караємо себе за те, що не гідні любові », - коментує експерт.

Звичка гризти ковпачок ручки

По-перше, всякий раз підносячи ручку до рота, пам'ятайте, що вона може бути брудною, і тоді проблеми у вас почнуться не тільки на психологічному, але і на фізіологічному рівні. А по-друге, така звичка напевно негативно вплине на вашу репутацію на роботі. Оксана Альберти впевнена, що людина, гризучий ручку, сприймається іншими як неврівноважений тип: «Дана звичка говорить про внутрішню тривогу і напрузі її володаря. І ще: як відомо, будь-який витягнутий довгастий предмет в нашому несвідомому є фалічним символом. Звичка постійно смоктати або гризти щось подібне є неусвідомлюваним способом отримувати задоволення через рот (оральне). Це може говорити про високий ступінь підсвідомої концентрації на еротичних насолодах ».

Звичка грязть ковпачок ручки напевно негативно вплине на вашу репутацію на роботі.

Куріння і пристрасть до алкоголю

На думку психолога, роль фізіологічної залежності в даному випадку дуже перебільшена, і розмови про фізіологію - це лише спосіб виправдати власне небажання відмовити від шкідливої пристрасті: «Куріння і алкоголь доставляють нам додаткові задоволення, дають відчуття припливу енергії, розгойдують почуття. Також вони виконують роль деяких психологічних «знеболюючих». Часто курять люди, що займаються активною інтелектуальною діяльністю, - їм це потрібно, щоб прітормажівть активно працює свідомість ».

Часто курять люди, що займаються активною інтелектуальною діяльністю, - їм це потрібно, щоб прітормажівть активно працює свідомість »

звичка переїдати

На жаль, деякі люди не можуть вчасно зупинитися не тільки з алкоголем, але і з їжею. Вони їдять до тих пір, поки гудзик на джинсах з тріском не відскакують і поки їм не стає погано. Як підсумок - зайва вага, невдоволення собою і неконтрольоване бажання заїдати горе, яке сама собі створила. «Корінь більшості наших шкідливих звичок - це бажання отримати додаткове задоволення. Їжа - це сильне задоволення. До того ж в нашій підсвідомості їжа і секс дуже схожі за відчуттями. Коли нам не вистачає любові, ми намагаємося компенсувати її сексом. Коли не вистачає любові і сексу - компенсуємо їжею », - пояснює Оксана Альберти.

Фанатична любов до порядку

Таких людей називають чистоплюєм - вони всюди наводять лад , Причому навіть там, де їх про це не просять. Оточуючих це часом по-справжньому дратує, оскільки така поведінка набуває форму манії, а не здорової тяги до чистоти. «Ця звичка говорить про тязі людини до ідеалу, і вона може перешкодити відчувати себе комфортно, якщо хтось буде порушувати ваш ідеальний порядок. Чим більше ви хочете утримати щось досконале, тим частіше воно буде порушуватися, бо вчиненого в світі не існує. І чим сильніше ваше бажання, тим більшою травмою для вас буде порушення цього ідеалу. Наприклад, ви постійно будете сваритися з тими, хто перекладає речі на вашому робочому столі, і станете просто нестерпні для своїх колег », - коментує експерт.

звичка перепитувати

Напевно ви іноді перепитує у співрозмовника закінчення фрази, хоча відмінно його чули. Багатьох цікавить, чому так відбувається. Оксана Альберті відповідає: «Швидше за все, мається на увазі ехолалія - неконтрольоване повторення останньої почутою фрази. Це явище у дорослих може виявитися симптомом розвивається шизофренії або інших психічних захворювань. В такому випадку краще звернутися до фахівця ».

В такому випадку краще звернутися до фахівця »

Звичка щось колупати

Якщо вам не дає спокою загоюються ранка, лак на нігтях, що з'явився прищик і неодмінно хочеться їх розколупати, то швидше за все вам треба попрацювати над досягненням внутрішньої гармонії. «Ця звичка кшталт гризінням нігтів - говорить про занепокоєння, незадоволеності. Також і про підсвідомому ідеалізмі - хочеться, щоб все було якось ідеально, але найголовніше - не так, як є зараз. Наприклад, ви чіпаєте незасохшій лак на нігтях - це підсвідоме бажання, щоб він висох якомога швидше і швидше зробив вас ідеально красивою. Те ж і з болячкою - це говорить про постійної внутрішньої поспіху », - пояснює психолог.

За спостереженнями Оксани Альберті, суглобами пальців частіше хрумтять чоловіки, ніж жінки.

Звичка хрустіти пальцями

За спостереженнями Оксани Альберті, суглобами пальців частіше хрумтять чоловіки, ніж жінки. «Така звичка говорить про внутрішньої невпевненості в собі», - додає психолог.

Звичка кусати щоки і губи

Тим, хто постійно обкушує щоки з внутрішньої сторони і губи, знайома проблема появи неприємних ранок у роті, але це не єдина складність, стверджує психолог. «Рот - це місце, через яке ми отримуємо безліч чуттєвих насолод, не тільки від смачної їжі, але і еротичних. Несвідоме нанесення собі ушкоджень в області рота - це покарання себе за надмірну внутрішню орієнтацію на ці насолоди ».

Звичка відривати етикетки

Раніше про тих, хто постійно відривав звідусіль етикетки (від упаковок з шампунем, баночок з кремом і різних солінь), говорили, що їм не вистачає сексу , Але в Оксани Альберти інша думка з цього приводу: «І знову мова йде про ідеалізмі і перфекціонізм. У нашій підсвідомості гладка і чиста поверхня виглядає більш досконалою ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация