Що читати: поради молодих російських письменників

  1. Вибір Єлизавети Александрової-Зоріної
  2. Вибір Гузель Яхин
  3. Вибір Віктора Семенова

Орієнтиром в літературі може бути не тільки думка літературних критиків, а й тих, хто пише книги. На прохання m24.ru молоді російські письменники поділилися своїми головними відкриттями серед книжкових новинок і улюбленими класичними творами - тими, які завжди приємно перечитати.

Вибір Єлизавети Александрової-Зоріної

Читаємо про приматів і згадуємо несправедливо забутого в Росії Макса Фріша

Читаємо про приматів і згадуємо несправедливо забутого в Росії Макса Фріша

Фото: facebook.com/alexandrovazorina

Макс Фріш "Назву себе Гантенбайн" (1964)

Один з найбільш значних романів ХХ століття, написаний швейцарським письменником і драматургом, несправедливо забутим в сучасній Росії (сьогодні книги Фріша можна купити на розкладках по 30 рублів). Роман-притча, роман-подорож по вигаданим життям і вигаданим подіям, літературна мозаїка, зібрана з різноманітних історій, які нерідко починаються з "А що, якщо ...". А що, якби я дізнався про швидку смерть? А що, якби дружина зраджувала мені? А що, якби я був сліпим? Або тільки прикидався їм все життя?

Франс де Вааль "Витоки моралі. У пошуках людського у приматів" (2014 року)

Автор - голландський приматолог і етолог. Протягом багатьох років де Вааль вивчав поведінку шимпанзе і бонобо і тепер за допомогою результатів цих спостережень доводить, що мораль - зовсім не суто людське властивість, як ми завжди зарозуміло вважали. Витоки моралі слід шукати у тварин. Приклади філантропії та безкорисливої ​​взаємодопомоги серед приматів і інших звірів, які переказує де Вааль, на жаль, серед нашого власного біологічного виду зустрічаються все рідше і рідше.

Іван Зорін "Вічність миті. Роман двохсот авторів" (2016)

Незвичайний за формою роман, складений з фрагментів неіснуючих книг вигаданих авторів. Тут і короткі розповіді, і притчі, і анекдоти, і епітафії. Від "знайдених" глиняних табличок до сучасних постмодерністських романів, від записів монастирських книг до газетних вирізок. Зорін стилізує свої літературні містифікації під китайську літературу, англійську прозу, французькі досліди театру абсурду, радянські військові романи, тексти давньогрецьких авторів. Імена письменників і назва книг - окремий ребус, відгадування якого під силу тільки справжнім літературним поціновувачам.

Що читати у Єлизавети Александрової-Зоріної?

Збірка оповідань "Три сімки" (2016) - третя книга молодої письменниці, яку люблять порівнювати з Гоголем. Герої її оповідань, як і у головного російського містика ХIX століття, - маленькі люди. Вони нічим не примітні, живуть, як все, придавлені до землі зобов'язаннями і боргами, без радощів і прагнень. Їхнє життя - суцільний біг по колу, руху доведені до автоматизму, а емоції і почуття давно атрофовані за непотрібністю. Для них будь-яскрава подія може стати фатальним. Неважливо, з чим це пов'язано, - заблукав людина в лісі або став свідком вбивства.

Вибір Гузель Яхин

Читаємо про дитячу психологію і Другій світовій війні

Читаємо про дитячу психологію і Другій світовій війні

Фото: facebook.com/GuzelYakhina

Олена Чижова "китаїст" (2017)

Це антиутопія про те, що було б у Другій світовій війні, якби кордону СРСР відсунулися до Уралу. Я була вражена романом Чижовой "Час жінок", це один з моїх улюблених романів. Тому дуже чекаю її нових робіт, обов'язково куплю і прочитаю.

Джонатан Літтел "Благочинні" (2006)

Найсильніше літературне враження останніх років. Роман написаний від імені офіцера СС, який спочатку йде з німецькою армією по території СРСР, а пізніше займається вирішенням єврейського питання. Дивовижний роман. Автору вдалося описати головного героя не чорними фарбами, а різними відтінками чорними кольору. Йому починаєш співчувати. Головне питання в ході читання: що б зробив я, як би я себе повів, якби на його місці?

Габдулла Тукай "Шурале" (1907)

Класика татарської літератури. Читала з раннього дитинства російською і татарською мовою, а також читаю своїй дитині. Чудово підходить для домашнього читання.

Юлія Гіппенрейтер "Спілкуватися з дитиною. Як?" (1994)

Краща книга з практичної дитячої психології, яку коли-небудь я читала. Дуже шкодую, що придбала її лише через кілька років після народження дитини.

Що читати у Гузель Яхин?

Перший і поки єдиний роман Гузель Яхин "Зулейха відкриває очі" в 2015 році удостоївся премій "Велика книга" і "Ясна Поляна". Роман розповідає про життя селянки з татарського села початку ХХ століття. Світ Зулейхи завжди обмежувався найближчим лісом, а подорож до Казані було для неї далекою мрією. Нічого не розуміючи в подіях, що відбуваються в країні, вона стала їх мимовільною жертвою: по ній проїхалася колективізація і розкуркулення, висилка в Сибір і будівництво трудових селищ.

Вибір Віктора Семенова

Читаємо дитячі книги про чарівність, сучасну поезію і згадуємо "Дрібного біса"

Читаємо дитячі книги про чарівність, сучасну поезію і згадуємо Дрібного біса

Фото: viktorsemenov.ru

Ірина Данилова "Історії про крапельки" (серія книг)

"Історії про крапельки" дозволяють дітям не тільки зануритися в цікавий і чарівний світ, але і допомагають подивитися крізь призму добра на світ. Історії Данилової вчать бути чесними, приймати рішення і пояснюють, чому потрібно слідувати встановленим правилам.

Олександра Лисиця "- 42" (2017)

Любителям сучасної поезії рекомендую відкрити для себе світ петербурзького поета Олександри Лисиці. Сторінками її нової збірки розкидані невеликі, але дуже барвисті шматочки мозаїки. Вони складаються в цілісну картину світу дуже цікаву людину.

Федір Сологуб "Дрібний біс" (1905)

У російській класичній літературі, на мій погляд, немає більш сильного прикладу гумористичного підходу до розповіді про те, з чим автор в корені не згоден. Сологуб не скачується в моралізаторство - іронізуючи над тим, що відбувається, він намагається зрозуміти, в якому напрямку потрібно рухатися людині, щоб змінити ситуацію.

Що читати у Віктора Семенова?

Повість "Повернення в Мальпасо" (2016) розповідає про життя молодого бізнесмена. Спочатку він, дванадцятирічний хлопчисько із забезпеченої московської сім'ї, готується з батьком до подорожі в Карелію. Транзит через Санкт-Петербург змінює всю його подальше життя. У другій частині вже подорослішав герой повертається в Петербург, щоб завершити розпочатий батьком бізнес-проект. Петербуржець Віктор Семенов проводить свого героя-москвича через вогонь, воду і мідні труби життя і роботи в Пітері.

А що, якби я дізнався про швидку смерть?
А що, якби дружина зраджувала мені?
А що, якби я був сліпим?
Або тільки прикидався їм все життя?
Що читати у Єлизавети Александрової-Зоріної?
Головне питання в ході читання: що б зробив я, як би я себе повів, якби на його місці?
Як?
Що читати у Гузель Яхин?
Що читати у Віктора Семенова?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация