Що спільного між релігією і вірою. Чи потрібна християнам релігія

  1. Юрій Сипко , Пастор, екс-голова Російського союзу євангельських християн-баптистів (Російський союз ЄХБ)
  2. ...
  3. Андрій Тищенко , Старший єпископ Української християнської церкви «Нове покоління»
  4. Павло Міцкевич, диякон церкви ЄХБ « Голгофа »

Класичне визначення релігії - це одна з форм суспільної свідомості, сукупність духовних уявлень, в основі яких віра в надприродні сили і істоти. Але чому сьогодні ми все частіше чуємо негативні відгуки в бік релігії? Що спільного у справжньої віри і релігії? Релігія - це добре чи погано, і чи потрібна вона християнам? Ми зібрали думки.

Юрій Сипко , Пастор, екс-голова Російського союзу євангельських християн-баптистів (Російський союз ЄХБ)

Всі люди релігійні. Всі потребують заступництві Вищої сили, Бога. Це факт, який, в общем-то, і не заперечується. Одкровення Боже, Біблія, говорить про це так: «Він з одного ввесь рід людський, щоб замешкати всю поверхню землі, і призначив окреслені доби й границі замешкання, щоб вони шукали Бога, чи Його не відчують і не знайдуть, хоч Він і недалеко від кожного з нас »(Деян.17: 26,27).

Оскільки людина - в гріху, в конфлікті з Богом, він виявився в мережах лукавого. Замість справжнього Бога людина поклоняється помилковим богам. Відносини з істинним Богом, людина замінив релігією , Набором технік, жертв, релігійних маніпуляцій.

...

Перша релігійна війна - «Каїн на брата свого Авеля і вбив його». З тих пір кров братська проливається невпинно. Так було. Так є. Релігії змінюються, переможці насаджують серед переможених своїх богів, своїх духів, сказати простіше свою владу.

І за всієї релігійної технологією видно релігія животи. Релігія веде війну за владу над світом. Гроші і влада. Сльози і кров. Таким виявилося і науковий світогляд, атеїзм, який намагався скинути релігію, але опинилася релігією, забравши мільйони життів, заради влади над долями світу. Така глибинна сутність релігії. Гірке відкриття. Людина в релігії шукає вихід з духовного тупика, а виявляється в духовному рабстві.

А що ж Євангеліє? Хіба Євангеліє не та ж релігія? Хіба не та ж пристрасть панувати і збагачуватися рухає проповідниками Євангелія? Адже чимало релігійних груп і традицій свої претензії на владу над душами людей обґрунтовують Євангелієм. Але цей факт не є пізнання Євангелія. Це все ще лише людська релігія.

Олександр Шевченко , Засновник і старший пастор церкви « будинок Хліба »В Сакраменто, США:« Релігія - це сурогат, це замінник віри істинної ».

Андрій Тищенко , Старший єпископ Української християнської церкви «Нове покоління»

Якщо ти вирішив слідувати за Ісусом, диявол спробує тебе зупинити. По-перше, він буде тиснути на твої слабкі місця, щоб повернути тебе в гріх. Ще один спосіб зупинити людину - це релігія. Справжня віра пізнається у справах людини, а не за словами. По тобі і твоєму житті повинно бути видно, що ти знайшов Реального Бога. Не варто комплектувати, якщо ти знаходишся в пошуках Бога: молишся, постиш - платиш ціну. Є проблема, коли людина, Бога не знайшов, а всім говорить, що знайшов. За справжні стосунки з Богом треба платити ціну. Коли ти будеш знати Бога, у тебе в житті все буде виходити.

Віктор Костів, пастор і учасник чоловічого хору «Фавор», відповів на запитання «Навіщо потрібна релігія».

Павло Міцкевич, диякон церкви ЄХБ « Голгофа »

У кожної людини від народження є природна релігійність - підсвідома віра у вищу силу. До того ж, абсолютно кожного Господь наділив совістю. І вона ніколи не мовчить, вона підказує, де є правда. І якщо людина, знову ж по своїй слабкості або гордині, не може прийняти вчення Христа, той факт, що Господь його любить таким, яким він є, і помер за його гріхи, він прагнути заглушити голос совісті, занурюючись в боротьбу з релігією.

Він також навів 7 поширених помилок про релігію :

1. Безбожник ніколи не буде переслідувати віруючого, бо не відчуває до нього ні хорошого, ні поганого. А згадаймо репресії більшовиків в СРСР і нинішні гоніння на християн в Китаї, Північній Кореї! - Віруючі - це нещасні зомбовані люди, яким треба у щось вірити.

2. Бог є, але тільки не такий, яким уявляє його релігія. Значить, Бог - такий, яким ви його уявляєте? Може, Бог - це такий джин, який виконує будь-які бажання? Звичайно, так думати зручніше. Така позиція не вимагає ніяких зусиль, любові і милосердя.

3. Релігія від слабкості і невігластва. Відразу щодо неуцтва - немає жодного великого людини, який заперечував би Бога. Навпаки, практично всі знамениті вчені, літератори були віруючими. А от щодо слабкості ... Дійсно, багато хто думає, що вони сильні люди. Але тільки тому, що Господь поки берег їх від таких ситуації, в яких їх сила зійшла б на ніщо.

4. Релігія не внесла позитивний внесок в розвиток науки і техніки, а тільки перешкоджала. Людина не став добрішим і милосерднішими завдяки релігії. Дозвольте, а якими старовинними будівлями ми зараз захоплюємося, де найбільший потік туристів Європі? Храми, побудовані на славу Божу! Картини і скульптури християнської тематики! А перешкода науці - це черговий міф. До речі, з приводу доброти і милосердя - гуманними судами Європа багато в чому зобов'язана саме християнству.

5. Релігія - це хороший бізнес. А який бізнес у церкві? Свічки, хрещення, відспівування, милостиня? І хтось думає, що на це можна купити «Мерседес»? Та хоч би прогодуватися священикам було за що! У багатьох випадках духовним особам багаті люди від чистого серця дарують ті ж машини, годинники та інші дорогі речі. Адже говорить Ісус: Шукайте ж найперш Царства Божого, а решта додасться! Все необхідне Господь дає, і життя християн - підтвердження на практиці Слова Бога, Його любові. І останнє про гроші: мало хто знає, які величезні суми, подаровані багатими людьми, Церква віддає нужденним людям, установам і цілим країнам.

6. Релігія - це самообман або інструмент маніпуляції людьми. Так-так, і Церква дуже вигідна владі, тому що допомагає тримати людей в рамках - так теж говорять. Ну що ж, подивимося. Як багато людей зараз ходить в церкви в Європі? Одиниці. І що, країни ЄС захлиснули революції?

7. Завдання будь-якої релігії полягає в тому, щоб убити в людині здатність до критичного самостійного мислення, змусити мислити тільки в тому вузькому напрямі, що вказують релігійні догми. Почнемо з того, що релігійність і віра - зовсім різні речі. У Церкви дійсно вистачає релігійних фанатиків, і це найстрашніше, що може трапитися з прихожанином. У багатьох релігіях дійсно сильна роль закону. Але багато хто не в силах його виконати, тому шукають різні хитрощі і тим дискредитують свою релігію. А що стосується християнства, закон тут на останньому місці. Його вже виконав Ісус, і нам достатньо лише вірити в це. Господь не вимагає від нас жертв - Його Син уже все зробив. Найголовніше, чого жадає Бог - це любов, яку Він готовий дати кожному, хто відкриє для Нього своє серце.

9 січня 2012 року американський студент Jefferson Bethke (тоді йому було 22 роки) розмістив на Youtube ролик з провокаційною назвою - « Why I hate religion, but love Jesus »(Чому я ненавиджу релігію, але люблю Ісуса). Сьогодні цей ролик переглянули вже понад 33млн раз.

«А що, якщо я скажу вам, що Ісус приходив, щоб знищити релігію? - запитує він. - Якщо релігія така гарна, чому вона привела до стількох війн? Чому вона будує величезні церкви, але не може нагодувати голодних? »

Але чому сьогодні ми все частіше чуємо негативні відгуки в бік релігії?
Що спільного у справжньої віри і релігії?
Релігія - це добре чи погано, і чи потрібна вона християнам?
А що ж Євангеліє?
Хіба Євангеліє не та ж релігія?
Хіба не та ж пристрасть панувати і збагачуватися рухає проповідниками Євангелія?
Значить, Бог - такий, яким ви його уявляєте?
Може, Бог - це такий джин, який виконує будь-які бажання?
Дозвольте, а якими старовинними будівлями ми зараз захоплюємося, де найбільший потік туристів Європі?
А який бізнес у церкві?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация