Що таке клювання.

  1. Місячні фази які впливають на клювання.
  2. Вітер, як фактор впливає на клювання.
  3. Температура як фактор впливає на клювання.
  4. Дощ як фактор впливає на клювання.
  5. Атмосферний тиск як фактор впливає на клювання.

Що таке хороший кльов? Напевно у кожного рибалки є свої особисті чинники, які впливають на улов. Більш досвідчені стежать за прогнозом погоди, аналізують свої минулі улови, прислухаються до порад один одного. Що б рибалка вдалася, потрібно обов'язково звернути увагу і на природні фактори, зіставляти їх, і тоді тільки відправлятися на рибалку.

Але погода досить таки загадкова і не передбачувана, тому існує ще кілька природних факторів на які варто звернути увагу.

Місячні фази які впливають на клювання.

При лові миня варто звернути увагу на фазу місяця. Не рекомендується проводити ніч біля багаття при повному місяці, або близькою до нього фазі. Природно клювання може бути і при повному місяці, але досить слабкий. Не варто пробувати обдурити природу і рибалити коли повний місяць сховалася за хмарами, ідеальним часом для миня є перша або остання чверть місяця.

А ось на щуку в повний місяць вас може очікувати хороший улов, тому що саме в цей період у риби прокидається апетит.

Але все ж самий хороший клювання можна очікувати на зростаючу місяць або на старіючу. для зимових рибалок це теж актуально, не має значення який шар льоду відокремлює рибу від місяця.

Вітер, як фактор впливає на клювання.

Даремно багато хто боїться північного вітру, якщо тільки це не шквальний буревій, хоча для миня він як вечірній бриз. При слабкому або помірному вітрі варто обов'язково підійти до берега водойми, так як вдаряє хвиля піднімає муть, а розмита муть і корм - гарантія гарного клювання. Даний метод діє в будь-якій водоймі.

Вітер так само може допомогти і з ловом на мілководді або в прозорій воді - дрібної і полохливої ​​риби. У хвилях створюваних подувом вітру рибалці легко сховатися. Однак теж варто вести себе дуже обережно і не розмахувати вудилищем, інакше крім пролітає ворони нічого не зловите.

На хороший клювання вітер так само сприятливо впливає і в жарку, задушливу погоду. При жаркій погоді, коли температуру водойми можна порівняти з температурою парного молока, подув вітер перемішує шари води. Верхній, більш прогрітий шар йде до берега, а на його місце піднімається холодний шар з глибини, і вода збагачується киснем. Пройдуть добу, а може навіть і менше і риба почне клювати.

У період зимової риболовлі вітер більше помітний рибалці, на клювання риби він ніяк не впливає.

Температура як фактор впливає на клювання.

Для хорошого клювання має значення і температура погоди. Різні види риб проявляють активність при певній температурі, тому вирушаючи на риболовлю обов'язково потрібно знати температурний режим риби яку плануєте ловити.

Різні види риб проявляють активність при певній температурі, тому вирушаючи на риболовлю обов'язково потрібно знати температурний режим риби яку плануєте ловити

Однак не завжди ці правила діють. Наприклад рибалка на карасів і коропів в зимовий період. Добре коли температура стабільна, що властиво зазвичай взимку і влітку. Значить буде хороший кльов. Але в той же час і похолодання після жари або відлига після морозів також впливають на підвищену активність риби і гарантують хороший кльов. Тут важливо не потрапити саме в період зміни погоди, краще пару днів почекати.

Дощ як фактор впливає на клювання.

Ідеальна погода для гарного клювання - теплий дощик. Так само добре впливає на активність риби і раптова злива в жарку погоду. А ось дощ який йде вже кілька днів або тижнів може стати причиною поганого улову.

А ось дощ який йде вже кілька днів або тижнів може стати причиною поганого улову

Після затяжних дощів на річці зазвичай високий рівень каламутної води, сильна течія несе гілки, листя та інше сміття. На великих водоймах про клювання в такий період варто задуматися. У той же час коли на мілководді, де вода чистіша і світліше є всі шанси на хороший улов. При весняній риболовлі ці правила теж доречні, так як на мілководді вода швидше очищається і прогрівається, що дуже добре притягує рибу.

Атмосферний тиск як фактор впливає на клювання.

Найчастіше при поганому клюванні рибалки грішать на скачуть тиск. Своя частка правди в цьому все таки є, тому що риба дійсно дуже чутлива до перепадів тиску. Один із найпоширеніших прикладів: весь тиждень погода жахлива, дощ, вітер, а ось на вихідних пообіцяли спокійну і сонячну погоду. Прийшовши в суботу до річки з вудками виявляється клювання то і немає, хоча і сонячна тепла погода. Такі погодні умови повинні протримаються мінімум пару днів, що б риба звикла до тепла, почала харчуватися, тоді і можна розраховувати на хороший кльов.

Такі погодні умови повинні протримаються мінімум пару днів, що б риба звикла до тепла, почала харчуватися, тоді і можна розраховувати на хороший кльов

Досвідчені рибалки кажуть що на закритих водоймах вплив погодних умов на хороший кльов більш відчутно, ніж на річці. Але варто зауважити що навіть практично однакові між собою озера можуть дуже відрізнятись за інтенсивністю клювання.

Дуже хороший і корисний для рибалки - рибальський щоденник. У ньому можна робити для себе позначки коли і за яких погодних умовах була спіймана риба, на яку приманку і який снастю. Записуючи все моменти, в майбутньому можна буде знати коли і за яких умов очікує хороший кльов.

І мабуть найголовніше це все таки особистий досвід. Саме завдяки набутому досвіду можна домогтися гарних уловів.

Що таке хороший кльов?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация