Що робити, якщо сильно гріється відеокарта на комп'ютері, причини та їх усунення

  1. наслідки перегріву Відеокарта один з найдорожчих компонентів комп'ютера. Якщо вона починає перегріватися...
  2. усуваємо перегрів
  3. Слабка система охолодження
  4. погана вентиляція
  5. Пільний корпус
  6. Неправильно встановлений радіатор
  7. підвищена напруга
  8. налаштування биоса

наслідки перегріву

Відеокарта один з найдорожчих компонентів комп'ютера. Якщо вона починає перегріватися і не вживається жодних заходів, то спочатку почне порушуватися її працездатність. Тобто, продуктивність стане гірше, з'являться артефакти, а через деякий час вона і зовсім згорить.

ознаки перегріву

Найчастіше, симптоми перегріву такі:

  1. Ігри починають моторошно «лага», а особливо ті, які вимагають потужну відеокарту. Також починаються і гальма при роботі з графічними або відео редакторами. Вони гальмують.
  2. На екрані монітора стануть з'являтися різного роду смужки і точки - артефакти. Але це не завжди ознака. У деяких моделей відеокарт так трапляється через їх особливостей.
  3. Сильний шум від кулера. Він намагається охолодити відеокарту і працює на повну потужність, але йому це не вдається. Однак, не завжди це симптом. Іноді сильний гул, якраз ознака якісного охолодження, яке працює як слід.
  4. Може стати пустим монітор і з'являтися напис на зразок: "Ні підключення" і так далі. Якщо ви запускаєте гру, а через час гасне монітор і з'являється такий напис, то варто перевірити карту на перегрів. Синій екран смерті, різка перезавантаження комп'ютера або його виключення так само ознаки того, що відеоадаптер перегрівається.
  5. Можна поставити спеціальні програми, які показую температуру різних компонентів комп'ютера, наприклад "SpeedFan". Далі потрібно спостерігати за показниками. У даній програмі можна визначити ступінь перегріву за кольорами біля показника температури. Так само, варто подивитися норму температури для вашої відеокарти і іноді перевіряти показник в програмі. Якщо він буде значно вище, значить потрібно щось робити.

усуваємо перегрів

Тепер давайте розглянемо як же справлятися з цією проблемою.

Слабка система охолодження

Перегрів може траплятися через неякісне охолодження відеокарти Перегрів може траплятися через неякісне охолодження відеокарти. Тобто, виробник поставив погані компоненти, які займаються охолодженням. Або ж використовуються радіатори, які погано відводять тепло. У такому випадку потрібно замінити систему охолодження відеокарти на нову і більш потужну. Перед тим як це робити, варто почитати про це в інтернеті. Швидше за все у інших користувачів такої ж відеокарти траплялося подібне і вони дали рекомендації, як з цим боротися.

погана вентиляція

Ця проблема постає влітку. Взимку система охолодження справляється, але влітку, коли настає спека в 40 градусів, вона починає давати збої. Адже температура повітря занадто висока і охолодити його не просто.

Щоб проблема пішла, потрібно щоб повітря в комп'ютері рухався краще. Із зовні, повинен надходити холодне повітря з низу, спереду і збоку. Там він нагрівається і виходить із задньої частини корпусу. Щоб проблема пішла, потрібно щоб повітря в комп'ютері рухався краще

Звідси висновок, що є два шляхи вирішення проблеми: або поліпшити прохідність холодного повітря, або посилити видув гарячого. Обидві проблеми вирішуються установкою додаткових або більш потужних кулерів. Відмінним рішенням буде встановити вентилятор знизу, він буде всмоктувати повітря з під блоку і направляти прямо до відеокарти.

Пільний корпус

Іноді розкриваючи корпус комп'ютера можна прийти в жах Іноді розкриваючи корпус комп'ютера можна прийти в жах. Він весь забитий пилом. І це зрозуміло, адже в корпус вона потрапляє постійно і з часом накопичується в ньому. Вона осідає на вентиляторах і їм стає складніше крутитися, як наслідок цього ефективність системи охолодження падає в рази.

Вирішується проблема просто. Візьміть собі за правило, раз в пару місяців розкривати блок і чистити його від пилу. Потрібно обов'язково знімати кулери і видаляти з них пил і все інше, що перешкоджає їх нормальній роботі.

Неправильно встановлений радіатор

Це теж може привести до перегріву. Радіатор служить для відводу тепла. Але якщо він буде встановлений не вірно, то і свою функцію виконувати не зможе.

Зніміть відеокарту і подивіться, можливо, він не щільно притиснутий або зовсім не так стоїть. Якщо потрібно, то поправте.

підвищена напруга

На відеокарту воно жодним чином не впливає, так як вона харчується від блоку живлення. Але ось інші компоненти можуть постраждати. Тоді потрібно міняти блок живлення або встановлювати спеціальний стабілізатор.

Можливо, ви розігнали відеокарту, шляхом підвищення напруги, тоді це може бути причиною її перегріву, так як стара система охолодження, не справляється з новою потужністю.

налаштування биоса

В BIOS є налаштування роботи кулерів, можна виставити режим або вибрати автоматичний В BIOS є налаштування роботи кулерів, можна виставити режим або вибрати автоматичний. Можливо у вас стоїть найслабший, тому охолодження системного блоку низьке, недостатнє.

Зайдіть в біос і перевірте. Однак, якщо ви зовсім не розбираєтеся в ньому, то нічого не варто міняти. Якщо ви зміните не той параметр, то можливо комп'ютер взагалі перестане запускатися і доведеться скидати настройки біоса, що для яка не розбирається користувача теж буде не просто.

Читайте також:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация