Що таке безвізовий режим з ЄС?

  1. Що це означає і як це працює? Безвізовий режим між Україною та країнами ЄС означає, що громадяни...
  2. Які переваги безвізового режиму з ЄС?
  3. Як і коли зміняться правила в'їзду в Шенгенську зону в зв'язку з запуском системи авторизації ETIAS

Що це означає і як це працює?

Безвізовий режим між Україною та країнами ЄС означає, що громадяни України можуть перетинати кордон з країнами ЄС без звичного оформлення візи. Точно такі ж умови з 2005 року діють і для громадян ЄС при поїздках в Україну. Настав наш черга подорожувати в ЄС спонтанно, просто і дешево.

Щоб їздити в Європу без візи, потрібен біометричний закордонний паспорт громадянина України. Всі без винятку документи для поїздок за кордон, які оформляються з листопада 2016 року, - біометричні; в 2015-2016 роках видавали як біометрику, так і «звичайні» паспорта. Подивіться на свій документ: якщо на його обкладинці є ось такий значок - значить, він біометричний

Подивіться на свій документ: якщо на його обкладинці є ось такий значок - значить, він біометричний

Українцям з «звичайними», що не біометричними закордонними паспортами, потрібно як і раніше оформляти візу.

Навіщо потрібен безвізовий режим?

Безвізовий режим дозволяє громадянам України знаходитися на території країн ЄС не більше 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.

Безвізовий режим дає право на відвідування культурних та спортивних заходів, журналістські поїздки, короткострокове навчання та обмін досвідом, поїздки на лікування і т.д.

У той же час, безвізовий режим не дає права на роботу в країнах ЄС, в тому числі короткострокову. Безвізовий режим також не дає права на постійне проживання в країнах ЄС. Для цих цілей потрібно, як і раніше, оформити спеціальну національну візу або дозвіл на проживання.

Як оформити біометричний паспорт, дивіться тут.

Як порахувати, скільки днів дозволеного перебування в Шенгені у вас ще залишилося, дивіться тут.

приховати

В які країни ЄС і Шенгенської зони я зможу поїхати без візи?

З дня запуску безвізового режиму українці отримують право їздити без віз до 30 країн Європи. Вони діляться на три блоки:

а) 22 країни Європейського союзу, які входять до Шенгенської зони: Австрія, Бельгія, Німеччина, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція , Чехія, Швеція та Естонія;

б) 4 країни в складі ЄС, які входять до Шенгенської зони, але ще не зняли контроль на своїх внутрішніх кордонах: Болгарія, Хорватія, Кіпр і Румунія;

с) 4 держави, які не входять до ЄС, але є учасницями Шенгенської угоди: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія.

Але і це не все. Візові вимоги для українських мандрівників знімуть також країни і території, які зараз вимагають від українців наявності шенгенської візи, або ж ті, в які можна потрапити тільки транзитом через держави-члени Шенгенської угоди - наприклад, Монако або Ватикан.

Два держави в складі ЄС - Великобританія і Ірландія - ведуть власну міграційну політику, тому для їх відвідування громадянам України, як і раніше потрібно оформляти візи. Необхідність оформляти візи також поширюється на неєвропейські території Франції і Нідерландів.

приховати

Які переваги безвізового режиму з ЄС?

Безвізовий режим відкриває українцям можливість вільного пересування по Європі. Це - поїздки на вікенди, концерти, виставки, музичні і театральні фестивалі, футбольні матчі, пляжний відпочинок, до друзів і рідних.

Завдяки безвізового режиму українці тепер можуть планувати поїздки спонтанно - хоч на завтра, а також без ризику купувати квитки заздалегідь, користуючись акціями та знижками. Згодом, завдяки безвізу, очікується зниження цін на авіаквитки, вихід на ринок України нових лоукост-авіакомпаній. Це дасть ще більше можливостей подорожувати в країни ЄС.

Працювати в ЄС без візи можна, але можна цілком легально шукати роботу. Вам не потрібна віза, щоб їздити на співбесіди, безпосередньо спілкуватися з роботодавцем, знайомитися з умовами роботи в компанії перед тим, як ви дасте згоду на роботу. Ви зможете переконатися в безпеці і надійності компанії-роботодавця, а це особливо важливо, коли мова йде про кваліфікованої, високооплачувану роботу.

Крім того, безвізовий режим відкриває громадянам України масу можливостей для розвитку бізнесу - це і пошук партнерів, і обмін досвідом, і участь в різних виставках, конференціях та інших профільних заходах.

Безвізовий режим дозволяє вчитися в ЄС в рамках короткострокових програм терміном не більше 90 днів. Для тривалого навчання доведеться оформити спеціальну візу, але короткі стажування, курси, семінари, участь в наукових конференціях, а також вибір університету або коледжу - все це стає доступно без візи.

Є ще одна перевага безвіза - не так очевидне, але надзвичайно важливе для майбутнього країни. Щоб домогтися скасування віз, Україна провела цілий ряд реформ, прописаних в Плані дії щодо візової лібералізації з ЄС. Створення антикорупційних структур Назка і НАБУ, електронні декларації держслужбовців, реформи в сфері міграції, безпеки документів, захисту прав людини - все це стало можливим в результаті «безвізового діалогу» між Україною і Європейським союзом.

приховати

Як і коли зміняться правила в'їзду в Шенгенську зону в зв'язку з запуском системи авторизації ETIAS

Система авторизації ETIAS (European travel information and authorisation system, Європейська система авторизації і інформації про поїздки) планується до запуску в країнах Шенгену в 2021 році. Це пов'язано з давно запланованої заміною системи контролю на кордонах ЄС. Нововведення не стосуватиметься чотирьох країн ЄС, на які поширюється безвіз - Румунії, Болгарії, Хорватії та Кіпру.

ETIAS буде автоматичною системою. Планується, що громадяни безвізових країн для поїздки в ЄС по безвізу, тобто з біометричним паспортом без дійсної візи, будуть зобов'язані проходити платну авторизацію на спеціальній онлайн-платформі і вказувати свої дані (детально в розділі FAQ).

Обробка даних буде коштувати 7 євро. Діти до 12 років будуть проходити авторизацію безкоштовно.

приховати

Що це означає і як це працює?
Які переваги безвізового режиму з ЄС?
Навіщо потрібен безвізовий режим?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация