Що таке виховання?

Свій батьківський навчальний курс «4 кроки успішного Батька» я завжди починаю з того, що запитую у батьків про те, що вони розуміють під словом «виховання», який зміст вкладають в цей термін

Свій батьківський навчальний курс «4 кроки успішного Батька» я завжди починаю з того, що запитую у батьків про те, що вони розуміють під словом «виховання», який зміст вкладають в цей термін. Які відповіді я чую найчастіше:

Виховання - це любов.

Виховання - це сформувати характер у дитини.

Виховання - це турбота.

Виховання - це дисципліна, порядок.

Приблизно так бачать процес виховання батьки - дати любов і турботу, навчити дисципліни і порядку, сформувати характер, який допоможе дитині впоратися в дорослому житті з усіма негараздами і труднощами. Так, частково це все вірно, але є свої особливості. Пропоную їх розглянути.

По-перше, любов. Що таке любов? Яка вона? Безкорислива, яка контролює, безумовна, що забороняє, ніжна, холодна, задушлива, сильна? Адже кожен розуміє і сприймає по-своєму, виходячи з особистого досвіду своїх дитячо-батьківських відносин. Для одних - це про матеріальну забезпеченість, для інших - про вседозволеність, для третіх - про строгість. При цьому, любов розуміється по-різному, як дітьми, так і батьками.

При цьому, любов розуміється по-різному, як дітьми, так і батьками

По-друге, характер. Характер являє собою поєднання властивостей особистості, які визначають вчинки, поведінку, діяльність людини. Характер людина виховує в собі сам. Це стрижень нашої психіки. А ось темперамент, навпаки, являє собою вроджену особливість особистості, біологічний фундамент, константу, яку неможливо змінити. Залежно від типу нервової системи людини, виділяють сангвініків, флегматиків, меланхоліків і холериків. Важливо знати, що темперамент і властивості характеру взаємопов'язані. Наприклад, такі риси характеру як врівноваженість, чутливість, емоційність визначає темперамент. Для того, щоб виховати в людині певні властивості характеру, необхідно розуміти, які індивідуальні прийоми використовувати і як впливати, в залежності від типу темпераменту.

Для того, щоб виховати в людині певні властивості характеру, необхідно розуміти, які індивідуальні прийоми використовувати і як впливати, в залежності від типу темпераменту

По-третє, турбота. Піклуватися про дитину - це проявляти особливу увагу, догляд, вчиняти певні дії і зусилля, спрямовані на задоволення потреб дитини. Деякі батьки розуміють під турботою занепокоєння, гиперопеку, хтось проявляє «неправдиву турботу», задарівая чадо дорогими іграшками, компенсуючи неможливість або небажання проводити спільно час з дитиною. Хтось дбає через їжу, хтось через розваги. Знову-таки, виходячи з особистого досвіду. А сам дитина потребує як в моральній, так і фізичної і матеріальної турботі.

По-четверте, дисципліна і порядок. Багато батьків забувають або не знають (не розуміють), що це лише один з багатьох інструментів виховання, але не єдиний. Якщо у ваших взаєминах з дитиною немає безумовної любові, прийняття, довіри, розуміння, поваги, теплого спілкування, але є тільки жорсткі правила, дисципліна, контроль, порядок і все повинно бути по поличках - то це більше схоже на диктатуру і авторитарний стиль. І тоді варто задуматися, кого ми виростимо?

Отже, виховання - це діяльність, спрямована на формування Особистості
Отже, виховання - це діяльність, спрямована на формування Особистості. Мета батьківського виховання - навчити дитину, передати знання, допомогти йому розкрити свій особистісний потенціал та здібності, підготувати до життя в суспільстві, де він зможе самореалізуватися, і бути корисним. І для цього йому потрібна батьківська любов, турбота, увага, підтримка, щирий інтерес, відкритість, певні правила, рамки і межі.

За допомогою на індивідуальні консультації найчастіше звертаються батьки з приводу поганої поведінки, неслухняності, труднощів і проблем у вихованні. Тут уявлення Ідеального Батька про Ідеальному Дитині, на жаль, не відповідають реальності. Виникає багато питань між тим «як треба» і тим «як є».

Виховання дитини є дуже складний процес, що вимагає як певних знань, так і спеціального навчання батьків тому, як слід правильно спілкуватися з дітьми. Саме на це спрямований мій навчальний курс для усвідомлених батьків «4 кроки успішного Батька».

Унікальна програма допоможе:

  • навчитися по-справжньому чути і слухати дитину, щиро висловлювати свої емоції в спілкуванні з ним, розуміти його потреби і почуття
  • мирно вирішувати конфлікти, поважати унікальність і гідність один одного, встановити здорові дитячо-батьківські відносини
  • створити в родині атмосферу, яка необхідна для розвитку особистості дитини та гармонійних і довірчих відносин з ним
  • стати усвідомленими, грамотними та освіченими (з психологічної точки зору) батьками.

навчитися по-справжньому чути і слухати дитину, щиро висловлювати свої емоції в спілкуванні з ним, розуміти його потреби і почуття   мирно вирішувати конфлікти, поважати унікальність і гідність один одного, встановити здорові дитячо-батьківські відносини   створити в родині атмосферу, яка необхідна для розвитку особистості дитини та гармонійних і довірчих відносин з ним   стати усвідомленими, грамотними та освіченими (з психологічної точки зору) батьками

Запрошую на навчальний курс і індивідуальні консультації.

Рада бути корисною!

Автор: Ольга Левко, психолог

P / S. Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/BtNanAyix5j5lk8o1 .

Що таке любов?
Яка вона?
Безкорислива, яка контролює, безумовна, що забороняє, ніжна, холодна, задушлива, сильна?
І тоді варто задуматися, кого ми виростимо?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация